שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הילדים שאלו - הרבנים ענו: מותר לשחק ב"ספינר" בשבת
  במכון המדעי טכנולוגי סיפרו כי הופתעו "מהתגודדות של עשרות ילדי חמד, שצובאים על פתחי המכון בכל יום בשעות הצהריים, כשבידי כל אחד מהם 'ספינר'", והרבנים נחלצו לענות על "שו"ת ספינר". אז עם מה אסור לשחק בשבת? ולמה המורים יהיו מרוצים?
  אם אתם חיים על הפלנטה הזו, ובמיוחד אם יש לכם ילדים קטנים, אתם לא צריכים היכרות רשמית עם המשחק שמשגע בימים אלה את ילדי העולם כולו - "הספינר". אך עם כניסתו לבתים דתיים רבים בישראל, התעוררו גם השאלות ההלכתיות הכרוכות בצעצוע המסחרר.

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. תעשו לנו לייק  >>  

   

  רבני המכון המדעי טכנולוגי מספרים כי הופתעו מאוד "מהתגודדות של עשרות ילדי חמד, שצובאים על פתחי המכון בכל יום בשעות הצהריים, כשבידי כל אחד מהם 'ספינר'", לדבירהם. אלה הצטרפו ללא מעט מיילים שביקשו לבדוק טכנולוגית והלכתית את הסוגיה.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  הרבנים התגייסו עד מהרה למשימה, והספינר עבר בדיקה טכנולוגית והלכתית מקיפה, שממצאיה פרסמו היום (ג').

   

  לא "ספינר" אורות

  לדברי רבני המכון, המשחק ב"ספינר" בשבת מותר, אך מנגד, אם מדובר ב"ספינר" אורות, תאלצו לגנוז אותו עד לצאת השבת, מאחר והתנועה הסיבובית היא זו שגורמת להדלקתם בצעצוע.

   

   

  עם זאת, המליצו שם לילדים שלא להביא עימם את המשחק אל בית הכנסת, "על מנת שלא לפגוע בכבוד המקום וקדושתו, ובוודאי שעליהם להיזהר שלא לשחק בו בשעת התפילה וקריאת התורה".

   

  והנה עוד היבט הלכתי שמורים ישמחו לשמוע: גם על הכנסת ה"ספינר" לבתי הספר יש לרבני המכון עמדה הלכתית, הטוענת כי במשחק בו במהלך השיעורים יש "משום חוסר דרך ארץ וזלזול הן כלפי חומר הלימודים, והן כלפי המורים והמלמדים. לפיכך", הם קובעים, "על ילדי בתי הספר ותלמודי התורה להימנע מלשחק ב'ספינר' במהלך השיעורים".

   

  כעת נותר לראות האם ההנחייה החדשה תמנע את החרמת ה"ספינרים" ההולכים ומתרבים בימים אלה בתיקי המורים.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הילדים שאלו - הרבנים ענו: מותר לשחק ב"ספינר" בשבת"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים