שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אני אבא ששכח את בתו באוטו
  "ביציאה מהאוטו לקחתי את הנייד וקראתי הודעות בווטסאפ. עליתי הביתה ואשתי צרחה עליי 'איפה הילדה?' טסתי למטה, רק כדי למצוא אותה ממלמלת לעצמה ולא מודעת לגודל הדרמה. האמנתי שלי זה לא יקרה. הרי אני אוהב את הילדים שלי ולוקח חלק פעיל בגידולם. איך אפשר לשכוח ילד?"

  לפני כמה חודשים שכחתי את הילדה באוטו. מאוד לא נעים להודות בזה, אבל אולי שווה לשתף כדי שזה לא יקרה לאחרים. הימים נהיים חמים. זה היה די דומה לכל התסריטים ששמענו בתקשורת על ילד שנשכח באוטו. הייתה תקופה לחוצה בעבודה ובחיים, בלי הרבה שינה. אולי חמש שעות בכל לילה, כולל התעוררויות לילדים.

   

  בבוקר מיהרתי להוריד את הגדולים בבית הספר ובגן, ובאופן חד-פעמי לקחתי איתי גם את הקטנה בת החצי שנה כדי לאפשר לאשתי להתארגן. אחרי שהילדים ירדו במסגרות כיוונתי מוזיקה מצוינת באוטו, לגמתי מהקפה השחור בכוס התרמית וחישבתי בראשי את שלל המשימות הטורדות, שמח על כך שרק רבע לשמונה ואני כבר חופשי להתחיל את היום.

   

  ביציאה מהאוטו לקחתי את הנייד וקראתי הודעות דחופות בווטסאפ. כך עליתי בלב מתרונן ותוך שריקות עליזות הביתה, עד שאשתי צרחה עליי בשנייה שנכנסתי ''איפה הילדה?!'' טסתי למטה בדפיקות לב, רק כדי למצוא אותה ממלמלת לעצמה ומחייכת לקראתי, ולא מודעת בכלל לגודל הדרמה.

   (צילום: shutterstock)
  (צילום: shutterstock)
   

  האמנתי שלי זה לא יקרה

  נכון שהיא לא באמת הייתה בסכנת חיים כי היה יום חורפי קריר, ובכל מקרה אשתי הייתה שמה לב כי זה היה יום שלהן ביחד בבית, אבל מאז אותה הפעם הבנתי באמת ולעומק שזה יכול לקרות לכל אחד. צריך לנקוט באמצעי בטיחות. אמנם גם לפני המקרה הזה, תמיד כששמעתי על אירועים של שכחת ילדים באוטו חשבתי שבעולם מרובה הסחות הדעת שבו אנו חיים זה יכול לקרות לכל אחד, אבל אף פעם לא טרחתי לעשות באמת משהו אקטיבי. האמנתי שלי זה לא יקרה. הרי אני אוהב את הילדים שלי ולוקח חלק פעיל וממשי בגידולם. איך אפשר לשכוח ילד?

   

  לשכוח ילד ברכב: סיוט שיכול לקרות לכל אחד מכם

   

  אז מה המסקנות שלי ומה שיניתי מאז? בכל פעם שאני נוסע עם הקטנה אני שם את התיק עם הסמרטפון מאחורה לידה. כשזה ככה אני גם לא עונה לטלפונים ולא בודק כלום בטלפון בזמן הנסיעה, וכך דעתי פחות מוסחת.

   

  כשאני יודע שנכנסתי לאוטו עייף יחסית אני מקפיד לדבר איתה בזמן הנסיעה ואם היא ישנה אני ממלמל לעצמי כל הדרך את שמה או שר איזה שיר דבילי עם השם שלה. בנוסף, תמיד כשאני יורד מהאוטו אני עושה סיבוב כמו נהג הסעות, פותח את הדלתות האחוריות, ובודק שאין אף אחד באוטו.

   

  לפעמים ההרגשה היא קצת מוזרה וכפייתית אבל אלה השיטות שאני מצאתי. לבי עם ההורים המסכנים שזה קרה להם אתמול.

   

  שיטות למניעת שכחת ילד ברכב. צפו: 

   

  צילום: shutterstock

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "אני אבא ששכח את בתו באוטו"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים