שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  דקר למוות את פרודתו ובן זוגה - והורשע ברצח

  לאחר שהתברר ליונתן שטיינגרדט כי פרודתו ויקטוריה מתגוררת עם גבר אחר, הוא ניצל הגעת טכנאי לדירתם, נכנס לדירה ודקר אותה ואת בן זוגה מוריס שמלאשווילי למוות. הבוקר הרשיע בית המשפט את שטיינגרשט ברצח כפול

   

  מוריס שמלאשווילי, ויקטוריה שטיינגרדט. נרצחו בדקירות סכין ()
  מוריס שמלאשווילי, ויקטוריה שטיינגרדט. נרצחו בדקירות סכין
  בית משפט המחוזי בלוד הרשיע הבוקר (א') את יונתן שטיינגרדט, תושב לוד, שהואשם ברצח כפול של פרודתו, ויקטוריה שטיינגרדט (38) ז"ל, ושל מוריס שמלאשווילי (38) ז"ל. גזר דינו של שטיינגרדט יינתן במועד אחר.

   

  ראש הרכב השופטים, השופטת רות לורך, קבעה בהכרעת הדין: "היסוד העובדתי של עבירת הרצח לא שנוי במחלוקת לאור הודאתו בגרימת מותם. חלק מהותי מהאירוע התרחש לנגד עיני הטכנאי. אימצנו את גרסתו של הטכנאי, שהיה עד נייטרלי שנקלע למקום באקראי. לגבי גרסת הנאשם, הטכנאי שלל חלק נכבד ממנה. בסופו של דבר הרשענו את הנאשם בשתי עבירות הרצח המיוחסות לו בכתב האישום".

   

  שטיינגרדט הואשם כי לפני שנתיים ניצל הגעת טכנאי כבלים אל הבית שבו התגוררה פרודתו, וכשדלת הבית נותרה פתוחה הוא נכנס ורצח אותם בדקירות סכין מרובות.

   

  שטיינגרדט היה נשוי לוויקטוריה והתגורר עמה בלוד. לשניים בת משותפת, שבעת הרצח הייתה חיילת בת 19. היחסים בין בני הזוג התערערו, ובסוף אפריל 2015 חתמה ויקטוריה על הסכם גירושין ויחסי ממון. אז הנאשם עזב את ביתם לדירה אחרת בשכונה.

  יונתן שטיינגרדט עם ויקטוריה, הנרצחת ()
  יונתן שטיינגרדט עם ויקטוריה, הנרצחת
   

  על פי האישום, הוא התקשה להסתגל לעזיבה ונהג לשלוח לה הודעות שבהן ביקש לחזור לגור עמה. ויקטוריה החלה לחשוש ממנו ואף החליפה את מנעול הכניסה. בשני מקרים הוא ניסה ללא הצלחה להיכנס לדירה כששהתה בה, והיא סירבה לפתוח לו. הנאשם גם גילה כי בהמשך עבר שמלאשווילי להתגורר עם ויקטוריה.

   

  ב-1 ביוני 2015 הזמינה ויקטוריה טכנאי טלוויזיה בכבלים. על פי האישום התקשר הטכנאי בטעות לנאשם לצורך סיפוק השירות. שטיינגרדט, שהחליט לרצוח אותם, רכש סכין חדה וארוכה והגיע לדירה. הטכנאי הגיע לדירה והחל לעבוד כשוויקטוריה ושמלאשווילי נמצאים בבית, אך הדלת נותרה פתוחה. שטיינגרדט נכנס לדירה והחל לדקור את שמלאשווילי בגבו. האחרון הסתובב וניסה לקחת את הסכין אך נחתך בידו. הנאשם המשיך לדקור אותו עד שנפל.

  קטיה שטיינגרדט, הבת, בזירת הרצח (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
  קטיה שטיינגרדט, הבת, בזירת הרצח(צילום: אבי מועלם)
  אז פנה אל פרודתו שעמדה בסלון והחל לדקור אותה, עד שהתמוטטה. הטכנאי נמלט והזעיק משטרה. השוטרים שהגיעו מצאו את הדלת נעולה. רק אחרי כמה דקות פתח שמלאשווילי את הדלת והתמוטט. נמצאו עליו עשרה פצעי דקירה שונים ועל ויקטוריה שישה. מותם של השניים נקבע לאחר זמן קצר.

   

  במהלך המשפט ניסה הנאשם לטעון שאיננו זוכר מה עשה בדירה. "אמרתי לה שננסה לגור ביחד. כשידעתי שהיא גרה עם מישהו לא האמנתי. חשבתי שנפרדנו זמנית. כל הזמן רציתי להחזיר אותה אליי. ביום האחרון הבנתי שכבר אי אפשר לחיות ביחד. ברחתי מהעבודה, הלכתי לקנות סכין. אני לא יודע מה רציתי. רציתי למות".

   

  הוא טען שלא רצה להרוג אף אחד וכי נכנס לדירה בעצמו והתחיל לדקור את עצמו בבטן. לדבריו, שמלאשווילי הבחין בכך ותפס את ידו עם הסכין, ואף "נתן מכה שאחזור לעצמי". אחר כך סיפר שלא זכר דבר ובבית החולים התבשר על מעשיו.

   

  אלא שגרסת הטכנאי שנקלע לזירה הייתה שונה: "כבר התחלתי לאסוף את הציוד כששמעתי צעקות מכיוון המטבח. ראיתי בחור שאני לא מכיר תוקף את מוריס (שמלאשווילי), דוקר אותו בגב. הוא דקר אותו בלי הפסקה. אני פשוט קפאתי במקום. הבחור לא הפסיק, הוא היה חדור מטרה".

   

  אז העיד כיצד דקר הנאשם גם את פרודתו: "נפל לי האסימון איפה אני נמצא ויצאתי בריצה לכיוון הדלת. הפחד שלי היה שכאילו ידקור אותי. לא הבנתי באיזה מצב אני נמצא. ראיתי תנועות של דקירה כלפי הנרצחת".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ויקטוריה שטיינגרדט ומוריס שמלאשווילי
  מומלצים