שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסורים על הגדרות והישראלים שולחים תרופות
  "לאחר למעלה משש שנות סיוע עקבי לסורים, הם מבינים היטב כי הנשיא שלהם עצמם, שהבטיח להגן עליהם מאתנו - הישראלים - הוא זה שרוצח אותם ללא רחמים, ואילו אנחנו אלו ששמים פוליטיקה בצד, מאפשרים לחמלה לדבר ועושים כל שביכולתנו לאפשר להם מחייה בסיסית". אנשי קבוצת "הסורים על הגדרות" אורזים משלוחי תרופות לילדים סורים. צפו

  עשרות המשטחים המלאים במאות תרופות שונות לילדים המועמסים על גבי משאית בדרך לנפגעי מלחמת האזרחים בסוריה, מייצרים אווירה מרגשת וחגיגית בקרב חברי הקבוצה העצמאית "הסורים על הגדרות".

   

  חברת הקבוצה, יוטבת פייראיזו וייל, מדביקה על הארגזים מדבקות סימון עם הלוגו של הקבוצה: בעברית אנגלית וערבית. "אנחנו קבוצה מאד מגוונת מכל קצוות הישראליות ואנחנו מרגישים שיחד איתנו נמצאים אלפי ישראלים שרוצים להיות שותפים לעשייה הזאת, שאכפת להם והם מוכנים להתאמץ בשביל זה", היא מסבירה. "אני יודעת שכל אחת מהתרופות בתוך הארגזים האלה הולכים לעזור לילדים שכול כך צריכים את זה".

   

  חברי הקבוצה חברו לארגון Israeli Flying Aid שנוסד בשנת 2005 ומתמחה בהעברת סיוע מציל חיים לאוכלוסיות ביעדים להם אין קשרים דיפלומטיים עם ישראל, הארגון היה מהראשונים בעולם להעביר סיוע קריטי לנשים וילדים סורים וכך הוא עושה, מאפריל 2011 ועד היום.

   

  צפו בחברי הקבוצה מכינים משלוח תרופות לילדים הסורים:

  צילום: עידו ארז

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  פרויקט "הסורים על הגדרות" נוסד ע"י קבוצת אזרחים ערכיים ואכפתיים המסרבים לטבוע בביצת האדישות האופפת את הטבח הנוראי בסוריה.

   

  במהלך דצמבר 2016 פתחה הקבוצה בקמפיין גיוס המוני ברשתות וגייסה בשלוש פלטפורמות שונות מעל שני מיליון שקלים. באמצעות תרומות אלו שהתקבלו ממאות ישראלים, נרכשו ציוד, מכשור רפואי ותרופות כשזהו המשלוח השני בסדרת המשלוחים הרציפים המיועדים להקלה על סבלם של הילדים בסוריה.

   

  הגרעין הפעיל של קבוצה הייחודית זו גובש באמצעות הרשתות החברתיות, ומתנדבים בו גברים, נשים, דתיים וחילונים מכל הארץ כולל מתיישבים חובשי כיפות מיהודה ושומרון.

   


  במשטח יש מאות יחידות של אקמולי משאפים המיועד לילדים הסובלים מאסטמה

   

  הרוח החייה בקבוצת "הסורים על הגדרות", שיבי פורמן, בנו של פעיל השלום הידוע הרב מנחם פורמן ז"ל מהיישוב תקוע, עושה בדיקות אחרונות למשלוח וגם עבורו מדובר ברגע מאוד מרגש עליו עבד ארוכות.

   

  "הסיוע שלנו ממוקד ילדים. במשטח למשל הזה יש מאות יחידות של אקמולי משאפים לילדים הסובלים מאסטמה", אומר פורמן. "בעשרות המשטחים שעושים את דרכם לסוריה יש תרופות רבות נוספות".

   

  בארגזים תרופות ומוצרים המיוצרים בארץ ועליהן כיתוב בעברית כולל הלוגו הרשמי של ארגון ISRAELI FLYING AID ובו מגן דוד מכונף.

   

  לשאלה "האם לא יפריע לאזרחי סוריה לקבל סיוע ממדינת 'האויב הציוני', אותה למדו לשנוא כל חייהם" עונה גל לוסקי מייסדת ארגון IFA: "לאחר למעלה משש שנות סיוע עקבי לסורים הם מבינים היטב כי הנשיא שלהם עצמם שהבטיח להגן עליהם מאתנו - הישראלים - הוא זה שרוצח אותם ללא רחמים, ואילו אנחנו אלו ששמים פוליטיקה בצד ומאפשרים לחמלה לדבר ועושים כול שביכולתנו לאפשר להם מחייה בסיסית".

   

  חבר קבוצת "הסורים על הגדרות", נתנאל פלד מדגיש את החובה המוסרית שהובילה אותו להתגייס למען הילדים בסוריה: "אני חושב שילדים הם ילדים, ובתור עם שחווה את השואה ובתור דור שלישי לשואה אני חושב שזאת חובתנו והזכות שלנו לעשות לעזור."

   


  האזרחים בסוריה הם לא האויבים שלנו, הם שכנים שלנו ואנחנו צריכים לדאוג להם

   

  כיוון שהקבוצה נוצרה באמצעות הרשת החברתית לחלק מחברי הקבוצה זו הפעם הראשונה שהם נפגשים פנים אל פנים במציאות ויש הרבה חיבוקים וחיוכים עד השמיים. כולם מרגישים שקורה פה משהו חשוב ומיוחד.

   

  זהר קפלן, חבר הקבוצה, מסכם: "התרגשות גדולה מאד. זה המשלוח השני שאנחנו מוציאים, גאווה גדולה. זה הזמן שלנו לעשות אמירה של האזרחים במדינת ישראל. האזרחים בסוריה הם לא האויבים שלנו, הם שכנים שלנו בתור בני אדם אנחנו צריכים לדאוג להם וזה מה שאנחנו עושים. אולי בעתיד זה יעזור להם להבין שאנחנו בצד השני של הגדר בני אדם בדיוק כמוהם". 

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הסורים על הגדרות והישראלים שולחים תרופות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  צילום: עידו ארז
  Israeli Flying Aid - מסייעים לילדים הסורים משנת 2011
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים