שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  גורמי הרווחה להורים שחשודים בהזנחה: נקו ושפצו - ובנכם יושב אליכם

  הנער בן ה-14 שאותר בדירה המוזנחת בחדרה ישוב לחזקת הוריו לאחר שהם ינקו וישפצו את הבית בעזרת העירייה. בצל הטענות כי הילד לא היה מוכר לעירייה התברר בבדיקה כי חוסר תיאום בין משרדי הפנים והחינוך היה הגורם לכך

   

   

  הנער בן ה-14 שאותר בשבוע שעבר בדירה מוזנחת בחדרה יוחזר להוריו לאחר שהבית ינוקה וישופץ. כך ביקשו היום (א') גורמי הרווחה שמטפלים במקרה מהוריו של הנער. ההורים יהיו אמונים על מלאכת הניקיון והשיפוץ ועיריית חדרה תסייע להם. כמו כן, מבדיקת המקרה מתברר כי הסיבה לכך שהנער לא היה מוכר לעירייה ברישומים ובמוסדות החינוך היא חוסר תיאום בין משרדי הפנים והחינוך.

  הנער יוצא מהדירה. יוחזר להוריו ברגע שהדירה תשופץ (באדיבות ערוץ 2) (באדיבות ערוץ 2)
  הנער יוצא מהדירה. יוחזר להוריו ברגע שהדירה תשופץ(באדיבות ערוץ 2)

  עיריית חדרה אמורה להחליט היום לאיזו מסגרת יישלח הנער בן ה-14 שלפי החשד הוריו החזיקו אותו בבידוד. הנער עדיין מאושפז בבית החולים הלל יפה בעיר, לא בשל מצבו הרפואי אלא עד לקבלת ההחלטה של שירותי הרווחה על עתידו. במהלך סוף השבוע שהו הוריו אצל קרוביהם מחוץ לעיר, לאחר שביקרו את בנם בבית החולים בליווי עובדת סוציאלית.

  הדירה שבה אותר הנער (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  הדירה שבה אותר הנער(צילום: עידו ארז)
   (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  (צילום: עידו ארז)

  ביום חמישי עוכבו ההורים לחקירה בחשד שהתעללו בבנם וסגרו אותו בבית במשך שנים. עוד באותו יום ובעקבות עדויות שונות נשללה עבירת ההתעללות. התברר כי מצב בריאותו של הנער טוב וכי הוריו נהגו להוציא אותו מהבית. עוד התברר כי הנער אכן גדל בבית מוזנח, אך היה מטופל על ידי רופא, ולכן הוחלט שלא לעצור את ההורים והם שוחררו. החקירה מתמקדת כעת בחשד לביצוע עבירה של הזנחת מושגח, זאת כיוון שהוריו לא שלחו אותו ללימודים.

   

  הנער אותר בדירה המוזנחת לאחר ששכנים של המשפחה התקשרו לעירייה ודיווחו על צחנה עזה ששוררת בבניין. למקום הגיעו פקחי העירייה שמצאו דלת נעולה, חששו שבדירה נמצאת גופת אדם והזעיקו את המשטרה.

   

  אמו של הנער אמרה עם פרסום הפרשה: "הילד חולה, דאגנו לשלומו, כל מה שעשינו היה כדי שהוא לא יצא החוצה ולא יידבק במחלות. הילד גם טופל אצל רופאים ומדובר בילד שנולד בישראל".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: עידו ארז
  הדירה המוזנחת
  צילום: עידו ארז
  מומלצים