שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יו"ר נעמת נגד יחימוביץ': "לא אכפת לה מהמאבק הפמיניסטי"

  בפוסט חריף בפייסבוק תקפה גליה וולוך את המועמדת לראשות ההסתדרות על "זלזול והתעלמות" מתנועת הנשים הגדולה במדינה: "היא לעגה לארגון בתוכנית טלוויזיה". יחימוביץ' בתגובה: "וולוך מעניקה שירותי יח"צ לגבר שלא עשה דבר לנשים עובדות"

  יו"ר נעמת גליה וולוך תקפה הבוקר (יום ב') בחריפות את המועמדת לראשות ההסתדרות, שלי יחימוביץ' : בפוסט שפרסמה בפייסבוק מתחה וולך ביקורת על כך שיחימוביץ' מזלזלת בתנועת הנשים לאורך כל הקמפיין שלה, בעיקר משום שלא הציבה עדיין מועמדת לראשות נעמת – שתיבחר גם היא ביום הבחירות לראשות ההסתדרות. לדבריה, ליחימוביץ' "לא אכפת מהמאבק הפמיניסטי".

   

  בפוסט כתבה וולוך: "היי, זאת גליה ואני כועסת על שלי. לא, לא בגלל שהיא רוצה להיות יו"ר ההסתדרות. אני כועסת על שלי כי לא באמת אכפת לה מהבוחרות ולא באמת אכפת לה מהמאבק הפמיניסטי ולגמרי לא אכפת לה מנעמת. כי אם היה אכפת לשלי מכל הדברים האלה, אז היא הייתה מעמידה מועמדת ראויה לראשות תנועת הנשים הגדולה בישראל.

   

  "אם היה אכפת לה מ-250 אלף הבוחרות אז היא הייתה מזכירה להן שביום הבחירות להסתדרות מתקיימת עוד מערכת בחירות חשובה - לתנועת הנשים שלהן. אם היה אכפת לה, אז היא לא הייתה לועגת בתוכנית של גורי אלפי לארגון הזה, שזכה בפרס ישראל על פועלו כבר למעלה מ-90 שנה למען המקום הזה שאנו חיות בו.

   

  "אם שלי הייתה מעריכה את תנועת נעמת אז היא לא הייתה מאזכרת אותה בשלל הראיונות המפנקים במדיות השונות רק כברירת מחדל, כארץ גזירה אליה נשלחות הנשים בתור עונש.אם היה אכפת לשלי מהנשים ומהדמוקרטיה אז היא לא הייתה אומרת להן: 'תצביעו שלי לנעמת על בלנקו ואני אחר כך כבר אמצא איזו מישהי שתנהל ותוביל את הארגון השולי הזה. תסמכו עלי. אתן לא צריכות לדעת למי אתן מצביעות'.

   

  "אני גאה בכל הנשים שעובדות בנעמת, כמעט 4,500 מחנכות, מטפלות, מורות, עובדות סוציאליות ועורכות דין, שנמצאות שם בשביל כל אישה שזקוקה להן בכל אחת מצמתי חייה ובכל פינה בארץ, גם הנידחת ביותר. אני גאה להוביל תנועת נשים עצמאית ובועטת, שאין חוק שחוקק לטובת נשים, ואין מאבק פמיניסטי שלנעמת לא הייתה נגיעה בהם,

  מאחורי הקלעים או בחזית".

   

  וולוך התייחסה לבחירות להסתדרות ותהתה האם בכוונת יחימוביץ' לסגור את נעמת: "לסיכום, אני רוצה לומר שאין לי מושג מה התוכניות של שלי לגבי נעמת, לסגור אותה? להפוך אותה לאגף בהסתדרות? אין לי מושג, כי היא פשוט לא אמרה ולא דיברה ולא הזכירה את נעמת בכל מסע הבחירות שלה, למעט בפעמים שהיא עלבה וחבטה בה כאילו הייתה איזה סרח עודף".

   

  ממטה הבית החברתי בראשות יחימוביץ' נמסר בתגובה: "ההסתדרות כלל לא שמה את שמה של וולוך על פתק ההצבעה לנעמת, לפיכך לא ברור מדוע היא רואה בעצמה מועמדת לתפקיד. ממילא הבחירות לנעמת אינן מתקיימות ב-23 במאי אלא לפחות חודש אחר כך ושלי תציב בראש נעמת את המועמדת, הלוחמת החברתית הראויה ביותר".

   

  עוד נמסר כי "וולוך דווקא הייתה חסידה גדולה של פועלה הפמיניסטי של יחימוביץ' על פני השנים. חבל שכעת, כדי לנסות להבטיח לעצמה המשך העסקה, באקט בלתי פמיניסטי ומחשש שהיא עומדת לאבד את כיסאה היא מעניקה שירותי יח"צנות לגבר שלא עשה דבר וחצי דבר למען נשים בעולם העבודה, אף שזה חלק הארי של תפקידו. ארגוני עובדים בעולם שמים בראש סדר היום סוגיות מגדריות, שעה שיו"ר ההסתדרות עודו שרוי בראשית המאה הקודמת. בנוסף, מתנהל נגד יחימוביץ' קמפיין שוביניסטי עתיק שבו הקמפיינרים של ניסנקורן מתדרכים כי היא מתאימה לנעמת, ובכך מבטאים שוביניזם עמוק כלפי מנהיגה אשה, וגם את היחס המזלזל שלהם לנעמת ולוולוך עצמה. גליה התבלבלה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים