שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "תכנן ובנה" בחריש: 1,200 דירות בפחות מ-4 שנים
  במסגרת התכנית החדשה של משרד הבינוי והשיכון ייבנו 1,200 דירות בעיר, רובן במסגרת תכנית מחיר למשתכן. עקרונות התכנית מגבילים את מהלך הבנייה של השכונה החדשה ל-40 חודשים בלבד

  הושקה תכנית "תכנן ובנה" בעיר חריש: התכנית תשלב שיווק מתחמי בנייה גדולים במסלול מחיר למשתכן ליזמים בודדים, אשר יתחייבו גם לבניית תשתיות ומבני ציבור, לבין מכרזים בינלאומיים אשר יאפשרו מימון פיננסי יעיל להליך הבנייה. במסגרת התכנית יוגבל זמן הבנייה כולו, מחתימת החוזים ועד למסירת הדירות, ל-40 חודשים בלבד. התכנית הושקה היום בסיור שערך שר השיכון והבינוי יואב גלנט בעיר.

   

  עוד בערוץ הנדל"ן

   

  שר השיכון והבינוי יואב גלנט במהלך הסיור בחריש. (צילום:ששון תירם) (ששון תירם) (ששון תירם)
  שר השיכון והבינוי יואב גלנט במהלך הסיור בחריש. (צילום:ששון תירם)
   

  במסגרת התכנית ייבנו 1,000 דירות בשכונת "אור המזרח" בעיר, עליהן צפויה תוספת של כ-200 דירות מכוח "תוספת שבס", המאפשרת לרשות המקומית להגדיל את מספר יחידות הדיור ביחס לתב"ע (תוכנית בניין עיר) בשיעור של עד 30%, מבלי להגדיל את שטח הבניה, באמצעות הקטנת שטח הדירות.

   

  היזם יחויב בהקמת שני בתי ספר יסודיים, 11 כיתות גן, מתנ"ס, אולם ספורט, מגרשי ספורט ושלוש כיתות מעון יום. בנוסף, יחויב היזם בהקמת תשתיות על פי מפרט איכותי שגובש יחד עם הרשות המקומית. כחלק מזכייתו במכרז, יקבל היזם את סבסוד הפיתוח לו זכאית חריש, הן מכוח החלטת עדיפות לאומית והן מכוח תכנית "מחיר למשתכן", וכן יועבר תקציב ממשרד החינוך לשם בניית כיתות הלימוד.

   

  יו"ר הוועדה המיוחדת לתכנון ולבניית חריש, דוד מגן הודיע כי כל בקשה להיתר העומדת בתנאי הסף תובא לדיון תוך 10 ימי עבודה. מגן ציין כי עד היום הנפיקה הוועדה היתרי בנייה ל- 7,022 יחידות דיור למגורים של כ-32,000 תושבים חדשים. לדבריו, כל בקשה להקלה בתוספת יחידות דיור בשיעור של 20% נענתה בחיוב ולא מן הנמנע שהמסורת הזו תימשך ויתכן שהפרויקט יכלול 1,450 יחידות דיור.

   

  שר הבינוי והשיכון, אלוף במיל' יואב גלנט: "למרות שישראל מתקדמת מאוד בתחומי היזמות והטכנולוגיה, תחום הבנייה נשאר מאחור והפיריון בו נמוך. היום אנחנו עושים צעד משמעותי על מנת לשפר את הפיריון ואת קצב ואיכות הייצור של דירות בישראל".

   

  ראש מועצת חריש, יצחק קשת: "העיר חריש, פרויקט הדגל של מדינת ישראל, נמצאת בתנופת בנייה אדירה, צומחת ומתפתחת מיום ליום והופכת למוקד משיכה לאלפי משפחות צעירות שמבקשות לחיות באיכות חיים גבוהה בעיר וליהנות מדיור בר השגה במיקום אטרקטיבי ומחיי קהילה ענפים. פרויקט ״תכנן ובנה״ הוא בשורה של ממש לתושבים הקיימים והעתידיים שיזכו להיכנס לגור בתוך שכונה מוגמרת, שנבנתה מתחילתה ועד סופה באיכות בנייה ותכנון מהמתקדמים שיש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ששון תירם
  גלנט צופה על חריש. (צילום: ששון תירם)
  ששון תירם
  מומלצים