שתף קטע נבחר

גלנט: "לא כולם תומכים בירידת מחירי הדירות"

"ההאטה במחירי הדיור בחודשים האחרונים הובילה לשינוי מגמה ולירידה מסוימת במחירים. במשמעות היא שיש התייצבות", אמר שר הבינוי והשיכון בכנס השנתי לתכנון ובנייה. יו"ר מטה הדיור: "עד סוף 2017 נשיג 35 אלף זוכים בתכנית מחיר למשתכן"

"נתוני מדד מחירי הדירות שפורסמו אתמול מוכיחים - בארבעת החודשים האחרונים חווינו האטה במחירי הדיור, שהובילה עכשיו לירידה מסוימת. המשמעות היא שיש התייצבות", כך אמר היום (ג') שר הבינוי והשיכון יואב גלנט בכנס השנתי לתכנון ובנייה של משרד אגמון ושות', רוזנברג הכהן ושות'.

 

 (ששון תירם) (ששון תירם)
(ששון תירם)

"שר האוצר כחלון התווה כיוון - ואנחנו באנו עם שני פרמטרים - מחיר למשתכן וסידור הסמכויות", הוסיף. "התוצאה היא התמתנות בת 4 חודשים, שהובילה לירידה. כשקוני הדירות בעפולה רואים דירות למכירה ב-700 אלף שקל במסגרת מחיר למשתכן, הם מסרבים לשלם מיליון שקל על דירה דומה באותה העיר".

 

עוד הוסיף גלנט, "לא כולם רוצים שמחירי הדירות ירדו. בעלי הדירות, בעלי הקרקעות והבנקים יוצרים קואליציה כוללת שלא תומכת בירידת המחירים. בישראל יש 220 אלף משפחות שנמצאות בסטטוס של דיור ציבורי - אנחנו חייבים לסייע להן. במסגרת זו נקטנו בשורה של פעולות, בהן רכישת ושיפוץ דירות".

 

יצחקי: "35 אלף זוכים במחיר למשתכן עד סוף השנה"

בהמשך הכנס התייחס יו"ר מטה הדיור ויו"ר המועצה הארצית אביגדור יצחקי לתכנית מחיר למשתכן. "עד סוף 2017 נשיג כ-35 אלף זוכים בתכנית. מדובר במספר עצום. לקבלנים יש אינטרס עצום לסיים את הבניה". על פרסום מדד המחירים אמר: "ברגע שיגיעו פועלי בנין מסין ונייעל את הוצאת היתרי בניה, נוכל לומר שאנחנו בדרך להבראת שוק הדיור. התוצאות כבר נראות".

  

יצחקי התייחס גם לנושא ההתנגדויות: "הסיסמא של תושבי ישראל היא שצריך ברוחב של 12 קילומטרים להעביר 4 כבישים, 4 מסילות, קווי חשמל, מים, ביוב. כולם אומרים שברור שצריך, אבל לא אצלי, תעבירו אצל מישהו אחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים