שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ועדת הרפורמה שבה לדון בחוק פיצול דירות
  הוועדה תחל לדון על הרחבת החוק כבר בשבוע הבא. מדובר בהוראת שעה ל-5 שנים המחייבת את ועדות התכנון המקומיות לאשר הוספת יחידת דיור אחת להשכרה בבית צמוד קרקע בפיצול היחידה הקיימת ללא תוספת בניה

  ועדת הרפורמות פתחה היום (ג') מחדש את חוק פיצול דירות במטרה להרחיבו. יו"ר הוועדה ח"כ רחל עזריה החליטה על כך במפתיע ערב סיום הכנת החוק לקריאה שנייה ושלישית. הדיון המעשי בהרחבה יחל בשבוע הבא.

   

  כתבות נוספות בערוץ הנדל"ן

   

  מדובר בהוראת שעה ל-5 שנים המחייבת את ועדות התכנון המקומיות לאשר הוספת יחידת דיור אחת להשכרה בבית צמוד קרקע בפיצול היחידה הקיימת ללא תוספת בניה.

   

  הפיצול מוגבל למבנים בשטח העולה על 120 מ"ר, בתנאי שהיחידה הנוספת תהיה בשטח של 55 מ"ר לפחות, ותכלול מטבח, שירותים וכניסה נפרדת. יוזם החקיקה הוא יו"ר הוועדה הקודם ח"כ אלי כהן, ולאחר שהתמנה לשר הכלכלה, הובלת החוק עברה לידי ח"כ רועי פולקמן, שלושתם מסיעת כולנו של שר האוצר משה כחלון, שנותן לחוק רוח גבית.

   

  ח"כ עזריה נימקה את ההרחבה המבוקשת בכך שהיא תאפשר להגדיל את היצע הדירות, לקדם את מפעל ההתחדשות העירונית, מה שייטיב בעיקר עם זוגות צעירים. כמו כן היא ציינה שבמהלך החקיקה הציעו לה כמה מחברי הוועדה להרחיב את תחולת החוק. זאת בנוסף לפניות רבות מהציבור כשהבינו כי הצעת החוק המקורית לא חלה עליהם.

   

  שניים מהפונים, ח"כים אורי מקלב ואליעזר מוזס מיהדות התורה, מציעים להרחיב את היתר הפיצול על דירות בבתים רבי-קומות. "הנימוק שהרחבה זו היא מעמסה על התשתיות הקיימות לא רלוונטית כשניתן לפתור אותה בהסכמי הגג", אמר מוזס. "פיצול בבנייה רוויה נותן פתרון מיידי למצוקת הדיור שנובעת מהזדקנות שכונות קיימות והתרוקנות מוסדות חינוך", הוסיף ח"כ מקלב.

   

  ח"כ פולקמן פקפק שזה הפתרון "פיצול מורחב זו דרמה במובנים רבים. אם מספר המשפחות בבניין יגדל מ-12 ל-20 זה כולל יותר אשפה, צפיפות ורעש, שלא ניתן לפתור רק בהיבט של תשתיות. צריך גם לבחון אם יש בכלל מקום לאפשר התנגדות של השכנים. זה כבר לא ניתן לחוקק בהוראת שעה, אלא בחוק חדש.

   

  ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) הצטרף לדברים. ראש עיריית ראשל"צ דב צור, הזהיר: "כולנו ערים למשבר הדיור, אבל אי אפשר לתכנן את המדינה בחקיקה כזאת שעושה תכנון מעל הראש שלנו, ותוסיף אלפי יחידות דיור מעבר למה שאנחנו מתכננים בכל אזור".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים