שתף קטע נבחר

שבדיה חסמה את הטוויטר של משרד החוץ הישראלי: "קורא להסתה"

ארגון שממומן על ידי ממשלת שבדיה חסם את חשבונות הטוויטר של שגריר ישראל במדינה ושל משרד החוץ הישראלי, יחד עם עוד 14 אלף חשבונות שהוגדרו כגזעניים או קוראים להסתה. השגריר צייץ בציניות: "אני בטוח ששבדיה בטוחה יותר כשהיא ממשיכה לקרוא את איראן ואחרות שלא נחסמו". לאחר הפרסום החסימה בוטלה

 

 

האם חשבון הטוויטר של משרד החוץ של ישראל הוא גזעני, קיצוני או קורא להסתה? כך לפחות חשבו במכון שבדיה – ארגון מדינתי שממומן על ידי הממשלה השבדית, שחסם אותו יחד עם עוד 14 אלף חשבונות. למרבה האבסורד, החשבונות של שגרירויות סעודיה ואיראן נשארו פתוחים. לאחר פרסום העניין בוטלה החסימה.  

שגריר ישראל בשבדיה, יצחק בחמן ()
שגריר ישראל בשבדיה, יצחק בחמן
 

החשבון החסום של השגריר יצחק בכמן (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
החשבון החסום של השגריר יצחק בכמן(צילום: shutterstock)

 

חשבון הטוויטר של מכון שבדיה החליט כנראה לעשות סדר. מפעילו חסמו עשרות אלפי חשבונות, שנתפסו בעיניהם כימנים קיצוניים, גזענים, קוראים להסתה, הומופוביים או אנטישמיים. באופן מפתיע, נחסם גם החשבון של שגריר ישראל במדינה, יצחק בחמן, ושל משרד החוץ הישראלי.

 

במכון גם חסמו חשבונות של עיתונאים ואנשי תקשורת שבדים, אך הותירו את החשבונות של שגרירות סעודיה ואיראן בשבדיה פתוחים. השגריר בחמן החליט לצייץ על העניין וכתב: "עכשיו כשמשרד החוץ והשגריר חסומים, שבדיה הרבה יותר בטוחה כשהיא קוראת את איראן ואחרות, שלא נחסמו. בבקשה, תשכנעו אותי שזה לא אמיתי ושפוי".

 

בראיון לאולפן ynet אמר השגריר בחמן כי "זה לא תענוג גדול להתמודד עם דעות כל כך שליליות על ישראל, וזה באופן די סוחף. אבל אני חושב שאנחנו מתמודדים עם כל ההשמצות ומגיבים להן, ואני חושב שיש תוצאות והמצב נעשה קצת טוב יותר. אני חושב שדבריה של ישראל הרשמית נשמעים הרבה יותר טוב מבעבר והתגובות שלנו זוכות לתהודה ולא אחת גם לתיקון".

 

בחמן אמדר עוד כי "אני חושב שהבעיה בשבדיה שונה אשר באירופה כולה. הסיפור הפלסטיני-ישראלי הוא מבודד ועומד במנותק ממה שקורה בסביבה, ובלי קשר להתפתחויות הם מאוד רוצים לעשות טוב לפלסטינים ולפתור את הבעיה הזאת. התוצאות והתגובות השבדיות לא ממש מגיבות למציאות עצמה אלא למציאות השבדית". 

מעמדה של ישראל בדעת הקהל בשבדיה מעולם לא היה כל כך גרוע, כפשי הוא בשנים האחרונות. חברים בשמאל השבדי מסרבים אפילו להיפגש עם השגריר בחמן, אבל מוכנים לקיים דיאלוג עם חמאס. בישראל כבר נואשו מהשבדים והעויינות שלהם, שבירושלים מסבירים אותה ביסודות אנטישמים ובפזילה לקול המוסלמי בפוליטיקה המקומית. בעבר נרשמו מספר היתקלויות עם שבדיה לאחר ששרת החוץ השבדית מרגרט וולסטרום טענה בעבר כי מתקפת הטרור בפריז קשורה גם לייאוש שחשים הפלסטינים. היא הציעה לחקור את ישראל על הוצאה להורג ללא משפט של פלסטינים שמעורבים בפיגועי דקירה וגם האשימה את ישראל בשימוש מופרז בכוח. ראש ממשלת שבדיה הגדיל וטען שפיגועי הדקירה הם אינם אירועי טרור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים