שתף קטע נבחר

נסגר התיק הפלילי נגד אביה של בר רפאלי

הפרקליטות הודיעה כי אין הצדקה להעמיד לדין את רפי רפאלי וחברו עדי בן בסת בעקבות התקרית שבה התעמתו עם שוטרים שהגיעו לביתו של רפאלי בשל תלונות על רעש. גם בחקירת מח"ש נגד השוטרים לא נמצאה תשתית ראייתית. רפי רפאלי: "אגיש תביעת פיצויים נגד משטרת ישראל"

רפי רפאלי עם בתו בר (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
רפי רפאלי עם בתו בר(צילום: יובל חן)

הפרקליטות הודיעה היום (ד') לרפי רפאלי, אביה של דוגמנית העל בר רפאלי, כי היא סוגרת את התיק הפלילי שנפתח נגדו ונגד חברו עדי בן בסת בגין תקיפת שוטרים שהגיעו לטפל בתלונה על רעש בבית משפחתו בהוד השרון בחודש אוגוסט שעבר. רפאלי אמר ל-ynet: "המשטרה היא זו שפרצה לחצר שלי. היא זו שתקפה אותי. אני מאוד שמח שנודע ברבים שלא היה אמת בדיווחי המשטרה. כבר בשבוע הבא אגיש תביעת פיצויים נגד משטרת ישראל".

 

רפאלי ובן בסת היו חשודים גם בעבירות של הפרעה לשוטר והעלבת עובד ציבור. התקרית אירעה לאחר שבעקבות תלונה במשטרה בגין רעש ומוסיקה חזקה הבוקעת מביתו של רפאלי בהוד השרון, הגיעו אל המקום שוטרים עמם התעמתו רפאלי ובן בסת.

 

לאחר שבחנה הפרקליטות את חומר הראיות בתיק ושמעה את טענות החשודים במסגרת הליך שימוע, נמצא כי מכלול נסיבות העניין אינו מצדיק את העמדתם לדין. על פי הפרקליטות, באשר לתלונה למחלקה לחקירות שוטרים שהוגשה בעניין זה, נמצא כי לא הונחה תשתית ראייתית המלמדת על יסוד סביר לביצוע עבירה פלילית שביצעו השוטרים.

 

ביתו של רפאלי בהוד השרון (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
ביתו של רפאלי בהוד השרון(צילום: אבי מועלם)
פרקליטיו של רפאלי, עורכי הדין גיל פרידמן ושרון נהרי, מסרו בתגובה להודעת הפרקליטות כי "צר לנו כי המשטרה בחרה להפוך אירוע של הרמת רעש לאירוע אלים ומיותר. סגירת התיק מהווה אישור להתנהגות האלימה של השוטרים במקום".
 
כחודש לאחר המקרה הודיע רפאלי כי הוא לא מתכוון לעבור לסדר היום על התקרית. הוא שיגר אז מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, שבו ביקש את אישורו להגיש קובלנה פלילית נגד שוטרת ופקח שנכנסו לביתו ונגד שוטרים אחרים שהיו מעורבים באירוע.
 
רפאלי טען אז כי הרקע להופעת השוטרת ופקח בביתו הוא תלונת שווא של אחד משכניו על רעש שעלה כביבול מהבית. רפאלי אף טען אז כי באותה שעה הוא שהה בביתו עם חבר ועם שני ילדיו של החבר, ובעת ששער חצר הבית היה פתוח "הופיעה לפתע בחורה לא מוכרת בכניסה כשהיא מלווה בבחור זר, בלי שזהותם ידועה לאיש. השניים צעדו פנימה תוך שהם נועצים מבטים חודרניים בכל פינות הבית ומחייכים".
 
במכתב ליועץ המשפטי לממשלה צוין אז עוד כי "אין זו הפעם הראשונה ולא השנייה שמגיעים שוטרים 'סקרנים' לבית מטעמים לא ברורים". לטענת רפאלי מאוחר יותר התברר לו כי השוטרת והפקח שהגיעו לביתו הם בני זוג, וכי הוא "חש שהם עשו שימוש נואל בתפקידם, כפלטפורמה לכאורה חוקית לחדור לביתו מתוך יצר הרפתקנות, סקרנות וחטטנות, ומתוך תקווה לפגוש ידוענים רוחצים בבריכה, בהיות משפחתו מהידועות והמדוברות בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יובל חן
רפי רפאלי עם בתו בר
צילום: יובל חן
מומלצים