שתף קטע נבחר

יעלון: "חסמתי בגופי את עסקת הצוללות. היא חודשה אחרי שעזבתי"

שר הביטחון לשעבר התייחס בסרטון שפרסם בפייסבוק לפרשת כלי השיט. "העדתי עדות מלאה במשטרה", אמר יעלון. "אני ממתין להשלמת החקירה ומאמין שיוגשו כתבי אישום". הוא הוסיף כי "מדובר בעסקה של מיליארדים שלא אני ביקשתי כשר ביטחון ולא הרמטכ"ל ולא מפקד חיל הים"

 

 

שר הביטחון לשעבר משה יעלון פרסם הערב (יום ד') סרטון בפייסבוק שבו הוא מתייחס לפרשת הצוללות. "חסמתי בגופי את עסקת הצוללות עוד בהיותי שר ביטחון והעסקה חודשה רק לאחר שעזבתי את המשרד", אמר יעלון. "מה שידעתי ואני יודע העדתי עדות מלאה באחריות וביושר במשטרה. אני ממתין להשלמת החקירה, אינני מתבטא פומבית לגבי פרטי הפרטים שאני יודע כדי לא לחבל בחקירה, ואני מאמין גם שיוגשו כתבי אישום".

 

יעלון הוסיף ואמר: "במידה שלא יוגשו כתבי אישום, יהיה לי מה להגיד בנושא ציבורית ואפרט את זה באופן פומבי. הרי מדובר פה בעסקה של מיליארדים שלא אני ביקשתי כשר ביטחון ולא הרמטכ"ל ולא מפקד חיל הים.

 

"המיליארדים האלה, הם לא עונים על צורכי הביטחון ומבחינתי הם היו יכולים לתת מענה לנכים שמפגינים עכשיו, לבעיות בבתי החולים, בחדרי המיון, העוני שקיים בארץ - והיה יותר נוח אולי להישאר ולשתוק שם, לא עשיתי את זה כך וימים יגידו מה קרה כאן בדיוק ומי פעל באופן נכון.

 

שר הביטחון לשעבר אמר את הדברים לאחר שבראיון לליאור דיין נשאל אם הוא חושב שבפרשת הצוללות מעורבים דוד שמרון וראש הממשלה, וענה: "אין לי ספק, אין לי ספק, רק צריך לחקור על זה. כל עניין כלי השיט והמספנה הגרמנית הוא עניין מזוהם. מעורבים בו אינטרסים שהם לא לטובתה של מדינת ישראל".

 

 

הוא הוסיף ואמר: "ידעתי על ראשי ממשלה קודמים שהם מושחתים, פה שמעתי רכילות על התנהלות, זה ממש לא מעניין. אבל שיבוש סדר עדיפויות שבו ראש ממשלה מעדיף טובת עניין כזה או עניין אחר, ואולי אפילו בצע כסף, על פני אינטרסים של מדינת ישראל - מבחינתי, זה היה משבר".

 

מטעמו של ראש הממשלה נמסר אתמול בתגובה: "דברי יעלון הם הבל הבלים ורעות רוח. שקריו הגסים יתבררו ככאלה בהקדם. מיותר לציין כי משרד המשפטים פרסם הודעה רשמית, על דעת פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה, לפיה ראש הממשלה כלל אינו חשוד בפרשה 3000. מוטב ליעלון שיחפש לעצמו דרכים אחרות לעבור את אחוז החסימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים