שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  בגלל המאגר הביומטרי: לא ניתן לשלוח בקשות לת"ז ודרכון בדואר ובעיריות
  כבר ב-15 במאי הופסק השירות שניתן בדואר ובתחנות הרישום בעיריות. בנוסף, החל מ-1 ביוני, לא ניתן יהיה להפקיד ברשות לחידוש דרכון בתיבות השירות או בעמדות השירות העצמי

  לקוחות התלוננו ל-ynet שרשות האוכלוסין וההגירה לא מאפשרת יותר להגיש בקשות לדרכון ולתעודת זהות בתחנות הרישום שנמצאות ברשויות המקומיות ובעיריות. כמו כן אי אפשר יותר לשלוח בקשות לדרכון ולתעודות זהות בדואר, וכן לא ניתן לשלוח כך בקשות לחידוש דרכון. הוחלט שהחל מהשבוע יוגשו הבקשות

  בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה (משרד הפנים) בלבד. בנוסף, החל מ-1 ביוני לא יהיה ניתן להפקיד בקשות לחידוש דרכון בתיבות השירות או בעמדות השירות העצמי.

    

  לפי רשות האוכלוסין וההגירה, הסיבה לכך היא שהחל מ-1 ביוני יחל התיעוד הביומטרי ועל כן אזרח שמעוניין לחדש או לקבל תעודת זהות ודרכון חייב להיות במקום כדי להצטלם ולמלא את הבקשה מול עובד הרשות. לכן, הגשת בקשות בתחנות הרישום או דרך הדואר כבר לא רלוונטית. ניתן להמשיך להגיש בקשות בתחנות הרישום לתעודת לידה ותעודת פטירה. ברשות האוכלוסין מדגישים כי אין צורך להחליף ביוני דרכון או תעודת זהות בתעודה ביומטרית. רק מי שצריך להנפיק דרכון ותעודת זהות או לחדשם – צריך להגיע ללשכות משרד הפנים.

   

  למרות זאת, אזרחים יכולים לבקש שלא למסור את טביעות האצבע שלהם למאגר, אלא רק את תמונות הפנים. אזרחים כאלה יקבלו תעודה שתקפה לחמש שנים במקום לעשר שנים.

   

  במסגרת השינויים שעבר החוק מעורר המחלוקת הוחלט כי לא יישמרו במאגר טביעות אצבע של קטינים מתחת לגיל 16 וכן לא ייעשו בו שימושים משטרתיים בניגוד לכללי העיכוב הקיימים היום. כמו כן נקבע כי ראש מערך הסייבר יערוך בדיקות כל שנה וחצי במקום כל שנתיים למציאת חלופות טכנולוגיות לטביעות האצבע וכי מערך ההסברה לגבי המאגר ייתן מענה בחמש שפות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בגלל המאגר הביומטרי: לא ניתן לשלוח בקשות לת"ז ודרכון בדואר ובעיריות"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  מומלצים