שתף קטע נבחר

כבאים השתלטו על שריפה במגדל בת"א: ארבעה נפגעו קל

אש פרצה במגדל יוקרתי שנמצא בבנייה ברחוב הירקון בתל אביב. מהמשטרה נמסר כי ארבעה נפגעו קל. אחד מהם פונה לבית החולים איכילוב. רחובות נסגרו לתנועה. נציג החברה המשווקת את הפרויקט: "צינור פלסטיק עלה באש"

 

 

 

שריפה פרצה בצהריים (יום א') מסיבה לא ברורה במגדל בפרויקט דיוויד פרומנד רזידנסס, שנמצא בשלבי בנייה ברחוב הירקון בתל אביב. מהמשטרה נמסר תחילה על כמה לכודים במקום, שכולם חולצו בשלום. ארבעה בני אדם נפגעו משאיפת עשן, אחד מהם פונה לבית החולים איכילוב בעיר.

 

ניתן לשלוח סרטוני וידאו (שצולמו לרוחב) ותמונות לאי-מייל האדום   

 

הפרויקט שנמצא בשלבי השלד נבנה על-ידי החברה היזמית "נהל" ויכלול שני מגדלים - האחד ישמש מלון והשני למגורים. השריפה התרחשה בבניין שמיועד לשמש מלון. לדברי אייל מחברת הולנד נכסים, המשווקת את הדירות במגדל המגורים שבפרויקט, סיפר כי צינור פלסטיק באש וגרם נזק לשלוש קומות במבנה מתוך 32 קומות: "הושגה שליטה על האש ולכן לא נוצר אירוע גדול. יצא שם המון עשן, אבל השתלטו על זה", אמר.

  
 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: יהונתן כרמי) (צילום: יהונתן כרמי)
(צילום: יהונתן כרמי)

 

 

מפקד מחוז דן בשירותי כיבוי האש, טפסר בכיר אורי שובל: "התקבל דייוח בתחנת כיבוי ת"א על שריפה בבניין. למקום הגיעו שישה צוותים המחוז, בשלב הראשון, זיהינו בערה מקומה 13 עד 17. התחלנו לעבוד כשבמקביל הוזרמו כוחות נוספים. האירוע המרכזי היה חילוץ לכודים כי זיהינו עשרה לכודים מקומה 17 עד 30. בשלב הראשון חילצנו אותם ואז החלו בכיבוי הבערה".

 

ענבל ורדי סיפרה: "ישבנו במשרד ופתאום ראינו עשן שיוצא, קראנו למכבי אש והבנו שהם כבר ידעו מזה בשלב הזה". לדבריה, "זה אתר בנייה, לא מבנה מאוכלס".

 

העשן הסמיך נראה למרחק רב. רחובות סמוכים נסגרו לתנועה. המשטרה ביקשה מהציבור להתרחק מהמקום, וממד"א נמסר כי מיד עם קבלת הדיווח בשעה 12:57 הוזנקו למקום אמבולנסים וצוותי טיפול נמרץ. מור תורג'מן סיפרה: "ראינו הרבה רכבי כיבוי אש ואמבולנסים. כשהגענו הייתה אש רק בקומה אחת, אחר כך היא התפשטה לשלוש קומות. רואים אנשים למעלה עכשיו עם בקבוקי מים".

 

בהכנת הכתבה השתתף עמית קוטלר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יונתן קרמי
השריפה בתל אביב
צילום: יונתן קרמי
מומלצים