שתף קטע נבחר

ביהמ"ש: מתחם הפאוור סנטר בפתח תקווה ייסגר

על פי החלטת בית משפט השלום בכפר סבא, צווי הפסקת השימוש במקרקעין ייכנסו לתוקף ב-1 בספטמבר 2017 ולאחר תשעה חודשים, ב-1 ביוני 2018, ייכנס לתוקף צו ההריסה הראשון למתחם הקניות

בית משפט השלום בכפר סבא החליט היום (ב') לסגור את מתחם הפאוור סנטר בצומת ירקון בפתח תקווה. בכך ביטל שופט בית המשפט מיכאל קרשן, את החלטתו הקודמת לעכב את ביצוע צווי ההפסקה השיפוטיים שנפסקו בעבר בנוגע להמשך פעילות המתחם.

 

15 מיליון ש' קנס לבעלי פאואר סנטר בפ"ת

 

על פי החלטת בית המשפט, צווי הפסקת השימוש במקרקעין ייכנסו לתוקף ב-1 בספטמבר 2017 ולאחר תשעה חודשים, ב-1 ביוני 2018, ייכנס לתוקף צו ההריסה הראשון למתחם הקניות.

 

השופט קבע כי "הגיעה השעה לתת תוקף לפסק הדין שקבע כי בלב 'הריאה הירוקה של גוש דן' הוקם שלא כדין מבנה מסחרי עצום בגודלו על קרקע חקלאית מוכרזת, בניגוד לעמדות מוסדות התכנון המחוזיים והארציים, באופן שהשפיע שלא כדין על תכנון האזור כולו".

 

במתחם הפאוור סנטר בצומת ירקון פועלים עסקים רבים בהם רשתות מסחריות גדולות כגון סופר פארם, טויס אר אס, מחסני תאורה, H&O, אייס ועוד. השופט קרשן ציין כי הוא ער לכך כי סוחרי המתחם ייפגעו כתוצאה מההחלטה, אם כי לא הם בנו את הקניון ללא היתרים, אך סגירתו הכרחית. מאידך, מתח השופט ביקורת גם על התנהלותם של בעלי העסקים במקום. "בעלי העסקים הפועלים במתחם הפאוור סנטר, כולם כאחד, קיבלו על עצמם עוד בראשית שנת 2013, את התוצאה לפיה יופסק השימוש המסחרי בו במאי 2015.

 

מאז חלפו שנתיים, ובמקום לנצל את הדחייה הארוכה שניתנה בידם להעביר את עסקיהם למקומות אחרים ולדאוג לעובדיהם, המשיכו בעלי עסקים אלה – חלקם אף עסקים גדולים ובעלי סניפים - ליהנות מעסקיהם במתחם הפאוור סנטר כאילו לא מונחת חרב הסגירה על צווארם. התנהלות זו אינה מצדיקה אורך רוח נוסף כלפיהם".

 

פסיקת בית המשפט באה לאחר שהגיע למסקנה כי לא ניתן לקבל היתר חורג לשימוש בקרקע, שיאפשר להמשיך להפעיל את הפאוור סנטר במתכונת הנוכחית.

 

המתחם בצומת ירקון נבנה לפני כ-20 שנה ללא היתר וידע אין-ספור הליכים משפטיים. בשנת 2014 אף גזר בית משפט השלום בכפר סבא קנס של 15 מיליון שקל על כל אחד מבעלי הנכסים במתחם ירקונים, עמוס לוזון, לוי שטרית ואפרים מאיר, בגין עבירות בנייה. גורמים שונים ניסו לאורך השנים לשכנע את הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה לפעול לשינוי הייעוד של הקרקע מחקלאי למסחרי, ללא הצלחה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים