שתף קטע נבחר

בקשה לצווי מניעה נגד מפעילי קודי

ארגון זכויות היוצרים הגיש תביעה לבית המשפט המחוזי כנגד שלושה מפיצי הרחבות לאפליקציית קודי, המאפשרות צפייה פירטית בתכנים

המלחמה נגד קודי עולה שלב. ארגון זיר"ה, שהוקם במטרה להילחם בנושאי הפרת זכויות היוצרים ברשת האינטרנט, הגיש בקשה לצווי מניעה כנגד שלושה מנהלי אתרים המפיצים הרחבות לאפליקציית קודי, שמאפשרות צפייה בתכנים פיראטיים באמצעות האפליקציה. שלושת מפעילי האתרים אחראים על שלוש מההרחבות הפופלריות ביותר בקרב משתמשי קודי בישראל. יעקב רביבו, שאחראי על revivo-kodi.com, תומר חיימוביץ, שאחראי על kodiwizardil ואולי המפורסם מכולם, אבי אבקסיס שאחראי על abeksis.com, אחת ההרחבות הנפוצות ביותר.

 

ההרחבה של רביבו (צילום מסך) (צילום מסך)
ההרחבה של רביבו(צילום מסך)

 

לטענת אנשי זיר"ה, שלושת האתרים הללו מפיצים תכנים לא חוקיים בישראל והם מעודדים צריכה פירטית המפרה את זכויות היוצרים של הארגונים אותם מייצג ארגון זיר"ה כמו חברת הלווין Yes, חברת הכבלים הוט וגם שידורי קשת. ארגון זיר"ה דורש בצווי המניעה לחסום את אותם אתרים שמפיצים את ההרחבות מהרשת. ארגון זיר"ה כבר הוציא בעבר צווי מניעה כנגד מפעילי אתרים שהפיצו תכנים פירטיים כמו אתר Sdarot.

 

שינוי השם בקבוצת הפייסבוק (צילום מסך)
שינוי השם בקבוצת הפייסבוק(צילום מסך)

 

בעלי האתרים כבר החלו לבצע פעולות מנע לפני פניית גורמי אכיפת החוק, כמו למשל מנהל הרחבת אבקסיס ששינה את שם הקבוצה בפייסבוק מ- KodiSupportIL ל-SupportIL, ככל הנראה על מנת להקהות את הקשר בין מטרתה של קבוצת הפייסבוק אותה הוא מנהל בהקשר הזה לבין קודי. נכון לכתיבת שורות אלו, האתרים וההרחבות עדיין פעילים.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים