שתף קטע נבחר

בעולם לועגים ל"חזן הנדחף": רגע ביזארי ומביך

מארה"ב עד הולנד, מבריטניה ועד שבדיה – הסלפי שסחט ח"כ אורן חזן מהנשיא האמריקני תופס כותרות: "חזן הנדחף שלף טלפון, מזל שטראמפ לא ידע על המוניטין שלו". ה"סאן" על מבוכת נתניהו: "רגע ביזארי, NET HAPPY". סוכנויות הידיעות: "טראמפ הופתע בישראל – שרים ביקשו ממנו טובות וסלפי בשביל קצת תשומת לב"

כלי תקשורת ברחבי העולם מדווחים היום (ב') בהרחבה – ובלעג לא מוסתר – על הרגע המוזר בקבלת הפנים לדונלד טראמפ בנתב"ג שבו שלף חבר הכנסת אורן חזן את הטלפון שלו וצילם סלפי עם הנשיא האמריקני. כולם מדגישים את אי שביעות הרצון של טראמפ ושל נתניהו מהמעשה, ורבים מדווחים גם על המבוכה הגדולה בישראל מכך שחזן ואישים אחרים הסתננו לטקס אף שלא היו מוזמנים אליו.

 

הסלפי וכותרת ה"דיילי מייל": "רגע מביך" ()
הסלפי וכותרת ה"דיילי מייל": "רגע מביך"
בצהובון הבריטי "דיילי מייל" הכריזה הכותרת: "הרגע המביך שבו בנימין נתניהו מנסה למנוע מאחד מאנשי הצוות שלו לצלם סלפי עם דונלד טראמפ בהגיעו לישראל". באתר העיתון תיארו את חזן כ"פוליטיקאי שקנה לעצמו שם של מי שרגיל לעשות מחוות ליצניות בלתי הולמות". עוד דיווחו: "נתניהו הכועס תועד מנסה לתפוס את זרועו, אבל חזן – שאפילו לא הוזמן לטקס – כבר צילם".

 

בכותרת כתבה שהקדיש "וושינגטון פוסט" לביקור טראמפ הוא כינה את הרגע הזה "סלפי מביך" ואז פירט: "בכירים ישראלים השמיעו בפומבי מילים חמות לקראת הגעתו של הנשיא טראמפ, אבל אז הדברים קצת חרגו מהמתוכנן. חבר כנסת ישראלי נדחף בשם אורן חזן משך את טראמפ והתחיל לצלם סלפי בשורת מקבלי הפנים. טראמפ שמר על פנים חתומות. ייתכן שפניו היו אפילו קודרים יותר לו היה מכיר את כל המוניטין של חזן". בעיתון הזכירו אחר כך את פרשת הקזינו והזונות בבולגריה שבה נקשר שמו של חזן.

 

 

גם הצהובון הבריטי "סאן" הקדיש לעניין כתבה, תחת הכותרת "הרגע המביך שבו נתניהו המושפל מנסה לעצור את השר הישראלי הנלהב מלצלם סלפי עם טראמפ". לצד הכותרת הוסף הכיתוב NET HAPPY – משחק מילים שבבסיסו "נתניהו" ו"לא שמח". "רגע ביזארי", כינה זאת ה"סאן" בכתבתו. "זה הרגע המביך שבו דונלד טראמפ תוקע בנתניהו מבט של מוות אחרי שפוליטיקאי ישראלי חנפן הטריד אותו בבקשה לסלפי. קל היה לראות שטראמפ מרוגז, אבל הוא נאלץ לשחק את המשחק כדי להיות מנומס".

 

"טראמפ לא נראה משועשע, נתניהו לא הצליח לעזור"

במגזין היהודי "פורוורד" נכתב בכותרת הכתבה על האירוע: "נתניהו דחף חבר כנסת ישראלי שהתפלח – כשצילם סלפי עם טראמפ". בפנים הכתבה נכתב: "נתניהו גילה מעט פיזיות בניסיון להרחיק חבר כנסת שניסה לצלם סלפי עם המנהיג האמריקני. אורן חזן, חבר כנסת מהספסלים האחוריים בליכוד, הסתנן לטקס קבלת הפנים שאליו הוזמנה רק ההנהגה הבכירה של ישראל". במגזין ציטטו את תגובת משרד החוץ: "משרד החוץ הזמין רק את מי שמשתייכים לסגל א', כלומר מנהיגיה הבכירים בלבד של ישראל. למרבה הצער כמה אנשים שאינם ברשימת הבכירים התגנבו לשורת לוחצי הידיים וסירבו לעזוב אף שמשרד החוץ ביקש מהם לעשות זאת".

טראמפ בישראל: סלפי מביך. "וושינגטון פוסט" ()
טראמפ בישראל: סלפי מביך. "וושינגטון פוסט"

"חבר הכנסת התפלח". הכותרת ב"פורוורד" ()
"חבר הכנסת התפלח". הכותרת ב"פורוורד"

 

האירוע בנמל התעופה לא נעלם גם מעיניהן של סוכנויות הידיעות הגדולות – רויטרס, AP וסוכנות הידיעות הצרפתית AFP, והן דיווחו עליו בהבלטה. סוכנויות הידיעות הן גופי תקשורת ענקיים שדיווחיהם מתפרסמים כלשונם באלפי כלי תקשורת ברחבי העולם, ולכן לכל דיווח שלהם יש חשיבות גדולה. סוכנות הידיעות AP כתבה בכותרת: "טראמפ התקבל בצילומי סלפי ובפוליטיקה בהגיעו לישראל".

"טראמפ התקבל בתמונות סלפי ובפוליטיקה". הכתבה של AP ב"דיילי ניוז" ()
"טראמפ התקבל בתמונות סלפי ובפוליטיקה". הכתבה של AP ב"דיילי ניוז"

בתוך הידיעה של AP נכתב: "הנשיא דונלד טראמפ זכה לקבלת פנים מפתיעה בתל-אביב – שרים ביקשו ממנו טובות וצילמו איתו תמונות סלפי חטופות בניסיון לזכות במעט תשומת לב מהמפקד העליון... חבר הכנסת אורן חזן, פוליטיקאי ממפלגת הליכוד של נתניהו עם היסטוריה של מחוות בלתי הולמות, נתן לטראמפ את הגרסה שלו ללחיצת יד אגרסיבית אופיינית. אחר כך הוא שלף טלפון סלולרי וצילם סלפי עם הנשיא, שלא נראה משועשע. ראש הממשלה נתניהו ניסה, ללא הצלחה, להדוף את ידו של חזן". גם שם ציינו כי בליכוד אמרו אחר כך שחזן כלל לא הוזמן לטקס קבלת הפנים וכי הוא גרם מבוכה גדולה לנתניהו.

נתניהו לא אהב את הסלפי. "דה טלחרף", הולנד ()
נתניהו לא אהב את הסלפי. "דה טלחרף", הולנד

באתר CNN כתבו: "למרות ניסיונותיו של נתניהו לעצור את חזן, חזן פרסם מיד את התמונה עם טראמפ בטוויטר ל-16,400 עוקביו. ראוי לציון שחזן עצמו עוקב רק אחרי חשבון אחד בטוויטר – @realDonaldTrump".

 

מעשיו של חזן הגיעו לכותרות גם במדינות שבהן כתבות על ישראל בעמודים הראשיים אינן דבר יום-יומי. בשבדיה דיווח ה"אקספרסן": "חבר פרלמנט הפר את התקנות וצילם סלפי עם טראמפ. נתניהו נראה מנסה לשווא למנוע את הצילום". ב"טלחרף" ההולנדי כתבו: "חבר כנסת ישראלי לא הצליח לעמוד בפיתוי עם הגעתו של טראמפ. טראמפ עבר בין המכובדים... אבל לחזן היה משהו אחר בראש. הוא שלף את הטלפון וצילם מהר סלפי עם טראמפ".

 

גם בעולם האיסלאמי התייחסו למבוכה בנתב"ג. בערוץ האיראני בשפה הערבית "אל-עאלם" פרסמו כתבה תחת הכותרת: "צפו בסרטון – נתניהו מנסה למנוע מחבר כנסת לעשות סלפי עם טראמפ". בעיתון המצרי "אל-יום א-סאבע" כתבו: "חבר כנסת הפר את הפרוטוקול וצילם סלפי עם טראמפ".

 

השתתף בהכנת הידיעה רועי קייס
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מוניטין של מחוות בלתי הולמות". "דיילי מייל"
מומלצים