שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מ-1 ביוני יונפקו רק דרכונים ביומטריים: שאלות ותשובות
  רגע לפני הקיץ, תסתיים דרכם של תעודות הזהות והדרכונים הכחולים. אז מה יעשה מי שצריך לחדש? יצלמו את הפנים ויקחו טביעות אצבעות? מה יעלה בגורל עמדת הדרכונים בנתב"ג ומה אם אני ממש לא רוצה כזה דרכון? שאלות ותשובות

  החל מ-1 ביוני לא יונפקו יותר דרכונים רגילים בישראל, אלא ביומטריים בלבד. מי שמחזיק בדרכונים רגילים יוכל להמשיך ולהשתמש בהם בנסיעות לחו"ל עד שיפוג תוקפם,  או עד שתהיה, אם תהיה, החלטה אחרת לגביהם. הנה כמה שאלות ותשובות לקראת מהפכת הדרכונים.

  דרכון ותעודת זהות ביומטריים ()
  דרכון ותעודת זהות ביומטריים

  אז יצלמו לי את הפנים או לא?

  כל התושבים שיגיעו ללשכות רשות האוכלוסין החל מ-1 ביוני יעברו במסלול להנפקת תעודות זהות או דרכונים ביומטריים. הם יזכו לצילום פנים, והתמונות יישמרו במאגר הביומטרי כחלק ממטרת החוק למנוע התחזות וזיופי זהות.

   

  ויקחו ממני טביעת אצבע?

  טביעת אצבע של המשתמשים תועבר למאגר הביומטרי רק אם מבקש התעודות יסכים לכך. במקרה ויסכים, יזכה למסמכים עם תוקף לעשר שנים. אם לא יסכים, יקבל מסמכים בתוקף לחמש שנים בלבד. במקרה כזה, טביעות האצבע של המבקש יועברו למאגר הביומטרי לבדיקה ולאחר מכן יימחקו ממנו.

   (צילום: Shutterstck) (צילום: Shutterstck)
  (צילום: Shutterstck)
   

  ומה אם אני בכלל לא רוצה דרכון ביומטרי?

  אם אתם מסרבים בתוקף, יש לכם עוד פחות משבוע כדי לבקש דרכון רגיל. עלותו היא 275 שקלים. אם תעשו את הרישום והתשלום באתר רשות האוכלסין, עלותו של הדרכון הרגיל 245 שקלים. לאחר מכן תצטרכו להגיע עם הטפסים שמילאתם ועם שני צילומים ללשכה על מנת להגיש את הבקשה לדרכון, כאמור, עד 1 ביוני בלבד.

   

  כמה יעלה התענוג הזה?

  אם תרצו להנפיק דרכון ביומטרי, עלותו 280 שקלים בלשכות. אם תבצעו את כל הרישום באינטרנט תזכו להנחה של עד 20 שקלים, שכן בין החודשים מרס עד אוקטובר עלותו באינטרנט היא 250 שקלים ובין נובמבר לינואר 195 שקלים.

   

  עדכונים נוספים - גם בפייסבוק ynet חופש

   

  לאחר שתמלאו את הטפסים שתדפיסו מדף האינטרנט, תגיעו איתם ללשכת רישום האוכלוסין, ללא תמונה, שכן זו תעשה במקום. כדאי לדעת שאם יש לכם דרכון רגיל, שתאריך הפקיעה שלו הוא יותר משנתיים, ואתם רוצים לבקש דרכון ביומטרי, תוכלו לקבלו ללא כל תשלום.

   

  מה קורה בעמדת הדרכונים המיידית והיקרה בנתב"ג?

  עד 1 ביוני יתאפשר להנפיק "דרכון מיידי" רגיל בלשכת רישום האוכלוסין בנמל בן גוריון. זהו שירות המיועד למקרי חירום ועלותו היא 1,115 שקלים למבוגר ו-555 שקלים לתושב מתחת לגיל 18. החל מ-1 ביוני לא ניתן יהיה להנפיק דרכון ביומטרי בנמל התעופה.

  נתב"ג. השתדלו להגיע עם דרכון (צילום: רשות שדות התעופה) (צילום: רשות שדות התעופה)
  נתב"ג. השתדלו להגיע עם דרכון(צילום: רשות שדות התעופה)

  במקרי חירום יונפק דרכון רגיל עם תוקף קצר כדי לאפשר נסיעה לחו"ל. לאחר מכן, עם שובו של המבקש לישראל, הוא יצטרך להגיש בקשה לדרכון ביומטרי.

   

  יש לכם עוד משהו חשוב לספר לקראת העונה החמה?

  אם אתם מתכננים לצאת בקיץ הקרוב לחו"ל, כדאי לכם לבדוק כבר עכשיו אם הדרכון שלכם בתוקף. אם לא, מומלץ כי תמהרו ללשכת האוכלוסין הקרובה למקום מגוריכם. בתקופת הקיץ צפוי לחץ גדול על משרדי הלשכה והתורים יהיו ארוכים מאוד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים