שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מתחת לחגורה: מסקנות ריו 2016
  דו"ח הוועד האולימפי על ההופעה בריו קובע: חוץ מהג'ודו, הענפים הבכירים לא סיפקו את הסחורה. יש סיבה לדאגה לקראת טוקיו 2020

   

  הוועד האולימפי השלים את דו"ח המסקנות שלו על הופעת המשלחת בריו 2016, שממנו עולה תמונה מדאיגה לקראת טוקיו 2020. הג'ודו רשם הצלחה, הטריאתלון היה הפתעה נעימה, אבל רוב הענפים, בעיקר המתועדפים, לא עמדו ביעדים.

   

  המשלחת לברזיל הייתה הגדולה בכל הזמנים וכללה 47 ספורטאים ב־17 ענפים. היא חזרה אמנם עם שתי מדליות כאשר הצפי היה למדליה אחת, אך שתיהן הושגו בענף אחד - הג'ודו. היעד היה עשרה גמרים, בפועל זה נגמר בחמישה בלבד.

   

  יש הרבה על מה לעבוד. יגאל כרמי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  יש הרבה על מה לעבוד. יגאל כרמי(צילום: אורן אהרוני)

   

  להלן עיקרי המסקנות וההמלצות בענפי הליבה:

   

  ג'ודו

  "הענף הציג יכולת גבוהה, הן בדרכי עבודתו וכמובן בתוצאות. אפשר לומר בביטחון כי זהו ענף המסומן ואשר מטרתו פודיום וגמרים. השיטה עובדת, יש להמשיכה ולשפרה. להגיע לטוקיו עם משלחת גדולה יותר (משקלים נוספים) ולהרחיב את הצוות המקצועי במעטפת התומכת".

   

  שחייה

   "אף אחד מהשחיינים/יות לא עמד בצפי. כישלון!!". בפרק המסקנות וההמלצות נכתב: "שיפור בדוחות המעקב אחרי הספורטאים, בעיקר לגבי איכות האימונים, אישרור הוכחת יכולת. כמו כן, במהלך הקמפיין, ובמיוחד לקראת המשחקים, נדרשת יותר עבודה עם השחיינים כנבחרת וחיבור בין השחיינים למאמנים, שאינם חלק מהמשלחת. שינוי פילוסופיית האימון - החלפת הצוות המוביל לאחר תקופה ארוכה". ואכן, האמריקאי דייויד מארש נכנס לתפקיד כמאמן העל של נבחרת השחייה.

   

  אתלטיקה

  "מלבד חנה מיננקו, שקבעה את תוצאת השנה בריו, כל יתר האתלטים רחוקים מתוצאת השנה. דימה קרויטר סיים במקום הלפני אחרון עם תוצאה מביכה בקפיצה לגובה". מסקנות: "להקשיח את הקריטריון, להמשיך במדיניות מבחן הוכחת יכולת, שליטה ובקרה על מחנות האימון בחו"ל, בניית תוכניות ארוכות טווח בתקווה לראות ב־2024 את 'הרוגל נחום הבא'".

   

  שייט

  "RSX - מלבד מעיין דוידוביץ' (מקום 7), כל הספורטאים לא עמדו בצפי". המסקנות: "מעבר לעבודה בנבחרות! (עם היררכיה פנימית), הבאת מאמנים ברמה הגבוהה ביותר, תוכנית רצופה וקו מטרה מתמיד, ערוץ תקשורת מקצועי עם המאמנים והספורטאים על ידי המינהל המקצועי, התמקדות במקצועיות ולא בביקורתיות, פיצול הליווי המנטלי בין הסירות לגלשנים".

   

  התעמלות אמנותית

  "קבוצתי - מקום 6 בגמר קרב־רב. נטע ריבקין - מקום 13 (קרובה לצפי - גמר)". המסקנות וההמלצות: "פיקוח ומעורבות רבה יותר בתהליך האימון והתחרות, מעטפת רפואית צמודה, שיפור הליווי המנטלי, צמצום במספר התחרויות הבינלאומיות, מעורבות אקטיבית של האיגוד".

   

  מעורבות גדולה יותר באימונים. אירה ויגדורצ'יק (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  מעורבות גדולה יותר באימונים. אירה ויגדורצ'יק(צילום: אורן אהרוני)

   

  התעמלות מכשירים

  "אלכס שטילוב (קרקע מקום 58, מתח 44) הרבה מתחת לצפי". מסקנות: "התמקדות בשני מכשירים הייתה נכונה. יש להמשיך בקו זה גם השנה, לשקול החלפת צוות מקצועי".

   

  היאבקות

  "אילנה קרטיש (4 פעמים סגנית אלופת אירופה) הפסידה בקרב הראשון למרות הגרלה נוחה ביותר". מסקנות: "מעקב ובקרה באימונים בחו"ל - חייב שיפור משמעותי, חידוד תחרותי בשנה אולימפית - שיפור! תחרויות/מחנות אימונים מול יריבות מחוץ ליבשת אירופה".

   

  טקוונדו

  "רון אטיאס הפסיד בקרב הראשון ליריב נחות ממנו". מסקנות: "המשך עבודה במסגרת נבחרות! בשל נתונים גופניים (גובה) - עבודה מול יריבים גבוהים".

   

  להתחרות מול יריבים גבוהים יותר. רון אטיאס (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  להתחרות מול יריבים גבוהים יותר. רון אטיאס(צילום: אורן אהרוני)

   

  טריאתלון

  "רון דרמון מקום 26 מתוך 52. דורג 48 לפני התחרות. תחרות טובה מאוד!!" מסקנות: "פרויקט ייחודי של אימונים בחו"ל (6 שנים באוסטרליה). תמיכה מקצועית/כלכלית של הוועד האולימפי/ מינהל הספורט/ היחידה לספורט הישגי / איגוד, וכמובן משפחה תומכת, הבאת שני ספורטאים למשחקים בטוקיו, שיתוף פעולה טוב יותר".

   

  שחייה אמנותית

  אנסטסיה גלושקוב ויבגניה טטלבאום (דואט) סיימו 21 מתוך 24. מתחת לצפי".

  מסקנות: "חשיבות לניהול מקצועי במסגרת האיגוד, ייחודי לשחייה אמנותית, עדכון קריטריונים לסגלים האולימפיים לאור שינויי הדירוג באליפות אירופה ואליפות עולם, חשיבה בנושא קריטריון ישראלי למשחקים האולימפיים, הקמת עתודת שחייניות, לחשוב על מעבר לפנימייה".

   

  בין המסקנות הכלליות לקראת טוקיו 2020: קביעת מדיניות של "שכר ועונש", בחינה לאחר כל מחזור אולימפי ושינוי מבני ארגוני/מקצועי של היחידה לספורט הישגי, הקשחת הקריטריון הישראלי, המשך עבודה בשיטת פרויקטים ונבחרות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים