שתף קטע נבחר

ואדי ערה: כלי רכב הוצתו ורוססו כתובות נאצה

כתובות "תג מחיר" רוססו על קירות אחד הבתים בכפר ערה, בשכונה שבה הוקם אוהל תמיכה בשביתת הרעב של האסירים הביטחוניים. התושבים חוששים מהסלמה

 

 

אלמונים הציתו הלילה (יום ד') שני כלי רכב בכפר ערה, ועל קיר אחד הבתים כתבו "תג מחיר". כוחות משטרה גדולים הגיעו לזירה ופתחו בחקירה. טרם נעצרו חשודים. באירוע לא היו נפגעים.

 

על פי החשד, החבלה במכוניות וריסוס הכתובות נעשו לפנות בוקר, בשכונה שבה הוקם אוהל מחאה של תמיכה באסירים הביטחוניים ששובתים רעב. אנשים שהבחינו בשריפה הזעיקו את כוחות כיבוי האש ועזרו לכבות את השריפה.

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

עסאם יונס, בעלי כלי הרכב והבית, סיפר: "בשעה 2:30 בלילה שמעתי רעש ופיצוץ חזק. פתחתי את החלון וראיתי את שני כלי הרכב שלי עולים באש. יצאתי מיד והצלחתי להזיז רכב שלישי. ראיתי גם כתובות נאצה. הזמנתי את המשטרה שהתחילה בחקירה".

 

יונס אמר עוד כי "תושבי השכונה ראו רכב משתולל שנמלט מהזירה. רק לפני מספר ימים ראינו רכב שבו היה חרדים בתוך השכונה. הופתענו ולא צפינו שזה יקרה. בעת שהבחינו בנו הם ברחו מהשכונה. זה מעשה חמור. אם המדינה לא תפעל כמו שצריך, יש מצב שבעתיד יהיו פגיעות בנפש".

 (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
(צילום: חסן שעלאן)

כתובות נאצה בכפר (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
כתובות נאצה בכפר(צילום: חסן שעלאן)
 

"זה מעשה חמור". יונס (צילום: חסן שעלאן) (צילום: חסן שעלאן)
"זה מעשה חמור". יונס(צילום: חסן שעלאן)

סעיד מסארוה, תושב ואדי ערה, אמר: "זה אירוע מאוד חמור. לצערי, הפושעים שעומדים מאחורי מעשים כאלו ממשיכים לפגוע בנו ואין מי שיעצור אותם. לפני שבועיים הם הגיעו לכפר נעורה שבעמקים והיום לכאן. אנחנו לא יודעים מה אפשר לעשות. אם המשטרה לא תגיע אליהם, הם עלולים גם לרצוח אנשים".

 

עשרות תושבים שהגיעו למקום קראו לנקוט צעדים נגד אנשי "תג מחיר". הם אמרו, "על מעשה כזה לא נשתוק. צריכים לצאת להפגנות ולמאבק רציני עד שיתפסו את הגזענים והפושעים שמנסים להבעיר את האזור".

 

לפני כשבועיים רוססו כתובות נאצה גם בירושלים. כ-20 כלי רכב שחנו לאורך ציר 21, בין שכונת רמת שלמה לשועפט שבצפון ירושלים, הושחתו. למשטרה דווח כי לחלק מכלי הרכב נוקבו הצמיגים ועל חלקם רוססו בספריי כתובות "תג מחיר". במקביל, בכפר נעורה ליד עפולה נוקבו צמיגים של שמונה כלי רכבים ורוססו כתובות נאצה, בהן "נקמה מנהלי" ו"מוחמד חזיר מנהלי". על פי החשד, המעשה בוצע כנקמה של נערי גבעות שהורחקו מיהודה ושומרון. בחודש האחרון חודשו 17 צווי הרחקה נגד כמה מהם. זאת מחשש שיבעירו את השטח בצל אירועים אלימים, בהם יידוי אבנים לעבר כוחות ביטחון ואנשי שמאל סמוך למאחז הבלאדים בבנימין, עימותים בחווארה שבשומרון ותקרית הצתת רכב בכפר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חסן שעלאן
הצתת מכוניות בכפר
צילום: חסן שעלאן
מומלצים