שתף קטע נבחר

חיסול עו"ד חכם: שני חשודים נוספים נעצרו

השניים יובאו מחר להארכת מעצר יחד עם העבריין הבכיר שנעצר מוקדם יותר במסגרת חידוש חקירת חיסולו של עורך הדין הפלילי יורם חכם שנרצח באמצעות מטען חבלה בשנת 2008. נמשכים החיפושים אחר גופת עבריין בנתניה שנרצח לפני 17 שנה

 

זירת החיסול של יורם חכם ()
זירת החיסול של יורם חכם
חקירת חיסולו של עו"ד יורם חכם: שני חשודים נוספים נעצרו הערב (ד') בחשד למעורבות ברצח עורך הדין הפלילי שחוסל באמצעות מטען חבלה בשנת 2008. המעצר מגיע שעות לאחר מעצרו של עבריין בכיר בחשד לרצח עורך הדין במסגרת חידוש החקירה. העבריין הבכיר ושני החשודים הנוספים יובאו מחר להארכת מעצרם בבית משפט השלום בראשון לציון. בתוך כך, נמשכים החיפושים בנתניה אחר גופתו של עבריין שנעדר כבר 17 שנה. העבריין הבכיר שנעצר חשוד גם ברצח העבריין.

 

המשטרה הודיעה הבוקר באופן רשמי כי חידשה את חקירת הרצח. על חידוש החקירה פורסם לראשונה ב-ynet לפני כחודש. ההחלטה הגיעה בעקבות מידע חדש שנמסר לחוקרי היחידה לחקירות בינלאומיות.

 

לצד חידוש החקירה הגישה המשטרה בקשה לקבל חומרים ממשפטו של העבריין אסי אבוטבול, שבעבר היה לקוח של חכם וכן חשוד בהזמנת הרצח. עדיין לא ברור מה המידע החדש שהתקבל, אבל על פי המשטרה קצה חוט ממנו נמצא במשפט שהתנהל נגד אבוטבול ב-2007 בגין ניהול ארגון פשיעה, שבסיומו הורשע בניהול ארגון פשע ובגינו הוא מרצה 17 שנות מאסר. סנגורו באותו תקופה היה עו"ד חכם, וכעת מבקשת המשטרה לקבל את כל ההקלטות של הדיונים באותו משפט.

 

המסמך שבישר על פריצת הדרך ()
המסמך שבישר על פריצת הדרך

החיפושים אחר הגופה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החיפושים אחר הגופה(צילום: עידו ארז)

עו"ד חכם חוסל ביוני 2008 באמצעות מטען חבלה שהוטמן מתחת לג'יפ שבו נסע ברחוב יגאל אלון בתל אביב. חקירת החיסול חודשה לזמן מה לפני כשנתיים. עם פרוץ חקירת פרשת 512 הפכו החשדות נגד אסי אבוטבול לרשמיים והוא נעצר עם אחרים בחשד למעורבות ברצח. אבוטבול הכחיש ושוחרר ממעצר בתיק כעבור זמן קצר. המשטרה לא הצליחה לגבש כתב אישום בעניין.

 

באשר לגופת העבריין, שעקבותיו נעלמו בשנת 2000 זמן קצר לאחר ששוחרר מהכלא, במשטרה העריכו מאז המקרה כי מ' נרצח, אולם גופתו לא נמצאה עד כה. 11 שנים מאוחר יותר, בספטמבר 2011, נעצר חברו הטוב של מ', העבריין שלום (צ'רלי) אמור, מקורב לארגון הפשיעה של משפחת אבוטבול, בחשד למעורבות ברצח ובהעלמת גופתו.

 

מ', שהיה בן 38 במותו, היה ידוע כחבר בכנופייה של עבריין נתנייתי אחר, שנרצח גם הוא באותה תקופה. גורם שמעורה בפרשה סיפר לימים כי לאחר רצח חברו הבטיח מ' לנקום ואף חשד שמאחורי הרצח עמדה משפחת אבוטבול, שעימה הוא וחברו היו מסוכסכים.

 

לאחר שחרורו מהכלא הצטרף מ' במפתיע למשפחת אבוטבול, ככל הנראה לאחר סולחה שנערכה בין הצדדים. אלא שלימים חשדו במשטרה כי ככל הנראה בוצעה בו "כיפה אדומה". אסי אבוטבול, שלאחר הסולחה נראה מנשק ומחבק את מ' במפגש בים, נחקר ב-2011 בחשד למעורבות ברצח.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
עו"ד יורם חכם
צילום: צביקה טישלר
מומלצים