שתף קטע נבחר

הגופה שאחריה מחפשים בנתניה: של העבריין משה הדס

בתחילת העשור שעבר, זמן קצר לאחר ששוחרר מהכלא וניסה לבסס שליטה בנתניה, נעלם הדס. אף שגופתו לא נמצאה, כבר לפני שנתיים הוגש כתב אישום על רציחתו נגד אסי אבוטבול. עד מדינה סיפר: "הוא עקר את עיניו"

 

משה הדס (צילום רפרודוקציה: דודו בכר) (צילום רפרודוקציה: דודו בכר)
משה הדס(צילום רפרודוקציה: דודו בכר)
הגופה שהמשטרה מחפשת באזור נתניה, בעקבות ההתפתחות בפרשת רצח עו"ד יורם חכם, היא של העבריין משה הדס שנעלם בתחילת העשור שעבר.

 

בשנתיים האחרונות, במסגרת פרשה 512, מתנהל משפט נגד העבריין אסי אבוטבול, המואשם שרצח את הדס בשל סכסוך על רקע השליטה בנתניה. הבוקר (יום ד') הותר לפרסום כי אבוטבול הוא העבריין החשוד ברצח עו"ד חכם ומעצרו הוארך בשבועיים. מיקום קבורת הגופה התגלה בעקבות ההתפתחות בחקירת רצח עו"ד חכם, שבו חשוד אבוטבול.

 

אסי אבוטבול, הבוקר בבית משפט השלום בראשון לציון (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
אסי אבוטבול, הבוקר בבית משפט השלום בראשון לציון(צילום: מוטי קמחי)
 

כבר לפני כשנתיים הוגש כתב אישום נגד אבוטבול בגין רציחתו של הדס, אף שלא נמצאה הגופה. לפי כתב האישום, הדס השתחרר ממאסר ממושך בכלא וניסה לבסס את שליטתו בעסקים בנתניה. פעילותו של הדס גרמה למתח רב בינו לבין אבוטבול. נטען שבשלב זה קירב אבוטבול את הדס אליו ובילה עמו עד שבשלב מסוים החליט לרצוח אותו. עוד נטען כי אבוטבול בנה לעצמו אליבי כוזב והורה לאדם לשקר בנושא אם ייחקר.  

 

הפרקליטות טענה בכתב האישום שלמחרת הרצח נפגש אבוטבול עם מקורבו ואיש אמונה של המשפחה באותם שנים, שהפך לימים לעד מדינה, והודה בפניו שרצח את הדס ועקר את עיניו. אז, לפי האישום, ביקש אבוטבול מעד המדינה לסייע ביצירת מצג כוזב שהדס עוד חי.

 

החיפושים אחר הגופה בנתניה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
החיפושים אחר הגופה בנתניה(צילום: עידו ארז)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

 

בעבר היה הדס חלק מכנופייה של עבריין נתנייתי אחר ונחשב ליריב של אבוטבול. אבל לאחר שחרורו מהכלא הוא הצטרף במפתיע למשפחת אבוטבול, ככל הנראה לאחר סולחה שנערכה בין הצדדים. עקבותיו נעלמו בשנת 2000, זמן קצר לאחר ששוחרר מהכלא, והוא בן 38.

 

גורם בנתניה שמכיר את המעורבים סיפר בשנת 2011 ל-ynet: "כולם מספרים שאחרי הסולחה עם משפחת אבוטבול נפגש הדס עם מישהו מבני משפחת אבוטבול במסעדה בחוף הים, יחד עם חברים נוספים. במהלך הבילוי במקום בן המשפחה חיבק ונישק את הדס ומאז הוא נעלם. הנשיקה הזאת הייתה נשיקת המוות, רק שהדס לא חשד שעושים לו 'כיפה אדומה', ואז הוא נרצח וגופתו לא נמצאה עד היום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: דודו בכר
משה הדס
צילום רפרודוקציה: דודו בכר
מומלצים