שתף קטע נבחר

ארה"ב: מועמד רפובליקני לקונגרס היכה עיתונאי

כתב של העיתון הבריטי "גרדיאן" טוען שגרג ג'יאנפורטה ממונטנה חבט בו, הפיל אותו לקרקע ושבר את משקפיו אחרי ששאל אותו שאלה. האירוע תועד במכשיר הקלטה. הקמפיין של המועמד לבית הנבחרים טוען שהכתב היה התוקפן, אולם כתבת "פוקס ניוז" שהייתה בחדר מכחישה את הדברים

 

 

מועמד לבית הנבחרים האמריקני מטעם מונטנה מואשם שתקף אתמול (יום ד') כתב של העיתון הבריטי "גרדיאן". בן ג'ייקובס, כתב "גרדיאן" שמסקר את הפוליטיקה האמריקנית, צייץ בחשבון הטוויטר שלו ולאחר מכן אמר בראיון טלוויזיוני שהפוליטיקאי גרג ג'יאנפורטה "חבט בו" ושבר את משקפי הראייה שלו במהלך אירוע בחירות בעיר בוזמן.

 

עוד חדשות מעניינות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

התקרית האלימה אירעה כשג'ייקובס ניסה לשאול את ג'יאנפורט שאלה בנושא ביטוח הבריאות, והיא תועדה בהקלטה על ידי כתב ה"גרדיאן", שמאוחר יותר פורסמה ברשתות החדשות האמריקניות MSNBC ו-CNN.

 

טוען שהכתב פרץ ללשכתו ויזם את העימות. גרג ג'יאנפורטה  (צילום: AFP) (צילום: AFP)
טוען שהכתב פרץ ללשכתו ויזם את העימות. גרג ג'יאנפורטה (צילום: AFP)

כתבת רשת "פוקס ניוז" אליסיה אקונה סיפרה שהיא וצוות שידור מהתחנה שלה היו בחדר בזמן התקרית כשהתכוננו לראיין את ג'יאנפורטה. היא כתבה שהיא ראתה של ג'יאנפורטה "תופס את ג'ייקובס בצווארו בשתי ידיו והפיל אותו לקרקע". אקונה, מפיק וצלם של רשת "פוקס ניוז", סיפרו שהם לא האמינו כשראו את ג'יאנפורטה מתחיל להכות בג'ייקובס ואז נעמד מעליו לאחר שהפיל אותו.

 

טענת הקמפיין: הכתב תפס את זרועו של הפוליטיקאי והפיל את שניהם

צוות הקמפיין של המועמד הרפובליקני לא הכחיש את טענותיו של ג'ייקובס, אבל מסר שהכתב של העיתון הבריטי גרם למריבה כשפרץ לתוך לשכתו של המועמד, הצמיד מכשיר הקלטה לפניו ו"התחיל לשאול שאלות מציקות".

 

"אחרי שביקש מג'ייקובס להנמיך את מכשיר ההקלטה, ג'ייקובס סירב", מסר דובר הקמפיין של ג'יאנפורטה, שיין סקאנלון בהודעה שפרסם. "גרג ניסה לתפוס את הטלפון שהוצמד לפניו. ג'ייקובס תפס את זרועו של גרג והפיל את שניהם לקרקע".

 

 

"זה מצער שההתנהגות האגרסיבית הזו מצד עיתונאי ליברלי גרמה לתקרית הזו בקמפיין שלנו", נמסר בהודעת דוברו של הפוליטיקאי האמריקני. אלא שכתבת "פוקס ניוז" אקונה חולקת על הטענה שג'ייקובס היה התוקף. "בשום שלב לא ראה מישהו מאיתנו שהיה עד לתקיפה הזו את ג'ייקובס מפגין צורה כלשהי של תוקפנות כלפי ג'יאנפורטה", כתבה אקונה בעמוד האינטרנט שלה באתר "פוקס ניוז".

 

אחרי התקיפה: הלך לחניון לצלצל לעורך ולמשטרה

ג'ייקובס אמר בראיון לרשת MSNBC שאחרי התקיפה הוא הלך לחניון כדי לצלצל לעורך שלו ולמשטרה. לדבריו, הוא דיבר עם MSNBC מבית החולים שבו עבר צילום רנטגן לזרועו.

 

שריף מחוז גלאטין, בראיין גוטקין, מסר במסיבת עיתונאים ששוטרים תשאלו את ג'ייקובס ולקחו ממנו עותק של התקיפה שתועדה במכשיר ההקלטה שלו. הוא גם אמר שחוקרי משטרה שוחחו בקצרה עם ג'יאנפורטה לפני שעזב את המקום. לדברי השריף, לא בוצעו שום מעצרים בפרשה שעדיין נמצאת תחת חקירה. גוטקין הוסיף שהוא מקווה שג'יאנפורטה וחמישה אנשים נוספים שהיו בחדר ייחקרו על ידי התובע המקומי.  

 

 

בהקלטה שתיעד ג'ייקובס נשמע ג'יאנפורטה צועק: "נמאס לי מכם אנשים, האדם האחרון שבא לכאן עשה את אותו הדבר".

 

לאחר כמה קולות חזקים שנשמעו ברקע, צעק ג'יאנפורטה: "תעוף מכאן". ג'ייקובס נשמע אומר: "אתה הרגע חבטת בי ושברת את המשקפיים שלי".

 

לפי הנשמע בהקלטה, העימות בין המועמד הרפובליקני לבית הנבחרים לבית העיתונאי החל לאחר שג'ייקובס שאל את ג'יאנפורטה אם הוא תומך בביטוח הבריאות שמציעים הרפובליקנים במקום זה של הנשיא הקודם ברק אובמה.

 

כתבת אחרת שעמדה מחוץ לחדר, אלכסיס לוינסון מאתר "באזפיד ניוז", כתבה בטוויטר שהיא ראתה את ג'ייקובס "עף באוויר ופוגע ברצפה" וברקע צעקות ומהומה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
טוען שהכתב תקף אותו קודם. גרג ג'יאנפורטה
צילום: AFP
מומלצים