שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כ-20 עוכבו בהפגנה סמוך לביתו של היועמ"ש מנדלבליט
  למעלה מ-100 בני אדם הפגינו בפתח תקווה במחאה על מדיניות היועמ"ש. המשטרה עיכבה לחקירה כ-20 מהם לאחר שלטענתה ניסו להגיע לביתו של מנדלבליט

   

   

  ההפגנה בפתח תקווה, הערב    (צילום: דוברות המשטרה)

  ההפגנה בפתח תקווה, הערב    (צילום: דוברות המשטרה)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  למעלה מ-100 בני אדם הפגינו הערב (מוצ"ש) סמוך לביתו של היועץ המשפטי הממשלה אביחי מנדלבליט בפתח תקווה. כ-20 מהם עוכבו לחקירה לאחר שניסו להגיע לביתו של מנדלבליט. "זכות ההפגנה היא זכות יסוד ואנחנו כנבחרי ציבור לא נוכל לעמוד מנגד כאשר פוגעים בה", אמרה ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני) שנטלה חלק בהפגנה.

   

  המפגינים הגיעו לרחבת קניון גנים כדי למחות נגד מדיניות היועמ"ש שמתגורר בסמוך. בסביבות השעה 20:30 החלו חלק מהמפגינים לצעוד לעבר ביתו של מנדלבליט. במשטרה טוענים כי ניסו לבלום את צעדת המפגינים לעבר הבית ומבהירים כי הודיעו להם כי מדובר בהתקהלות אסורה.

   

  ההפגנות מול ביתו של מנדלבליט נערכות מזה כחמישה חודשים, מדי מוצאי שבת. לאחרונה, בעקבות עתירה שהוגשה, אסר בג"צ על המפגינים למחות מול ביתו של מנדלבליט, אולם אלו המשיכו להגיע לרחבת הקניון. בשבוע שעבר נעצרו שבעה מפגינים, בהם מני נפתלי, אב הבית לשעבר במעון ראש הממשלה.  

   

  מהמשטרה נמסר: "במסגרת פעולת מחאה שבוצעה ברחוב העצמאות בפתח תקווה, וללא תיאום עם משטרת ישראל, החלו לנוע עשרות מוחים מכיוון כיכר גורן לעבר רחוב יצחק רבין תוך שחלקם מנסים להגיע לרחובות המובילים אל ביתו הפרטי של היועמ"ש לממשלה. זאת בניגוד לחוק ופסיקת בג"צ שדן בעתירת המוחים שנדחתה. משטרת ישראל לא תאפשר קיום מחאה בסמוך לביתו של עובד ציבור ותפעל ברוח פסיקת בג"צ".

   

  ההפגנה בקניון גנים ()
  ההפגנה בקניון גנים

   

   

  ח"כ מיכל רוזין (מרצ) שהגיעה להפגנה בפתח תקווה אמרה כי "בישראל של נתניהו הזכות להפגין מגיעה עם כוכבית ואותיות קטנות: 'כל עוד אין איום על שלטוני הבלתי מעורער'. אנחנו לא נשתוק על כך - זו זכותנו ונעמוד על כך. ההתעמרות באזרחים וניסיונות ההפחדה של המשטרה לא חוקיים, ומסתמכים על פרשנות דרקונית שהשר לביטחון והמפכ"ל צריכים לתת עליהם את הדעת ומיד. אמשיך לעמוד לצד המפגינים והמפגינות שניצבים בעוז מול מערכת שרומסת את זכותם הבסיסית ביותר".

   

  ח"כ איילת נחמיאס ורבין (המחנה הציוני), שלקחה גם כן חלק בהתכנסות בפתח תקווה: "אנחנו לא יכולים לעמוד מנגד כאשר זכות היסוד של כל אזרח במדינה דמוקרטית נרמסת. החלטת בג"צ ברורה ויש לכבד אותה, אבל אין קשר בין ההחלטה לבין ההגבלות שהטילה המשטרה שהן פשוט מופרזות לחלוטין. אני סבורה שצריך להפגין מול משרדיהם של אישי ציבור - נבחרים ופקידים כאחד". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים