שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המדינה מגדילה תמריצי רכישת מונית היברידית

  משרד האוצר מעוניין לתמרץ רכישת מוניות היברידיות, ויגדיל את הפחת עליהן לעומת זה הנהוג במוניות דיזל ובנזין. לאחר ארבע שנים לא ידרש בעל המוניות לשלם את פער המסים בעת העברת בעלות

  עידוד נוסף לרכישת מוניות היברידיות. משרד האוצר מדווח היום (א') כי השר משה כחלון חתם - בהמלצת רשות המסים - על צו לעידוד שימוש במוניות בעלות מנוע היברידי. לפי צו זה, המצטרף להקלות אחרות שניתנות לנהגים הבוחרים לרכוש מונית היברידית, בעת סיום תקופת השימוש של המונית יוענק לה שיעור-פחת מצטבר גבוה מזה הקיים במוניות רגילות. 

   

  שנת 2016 -הנחה של עד 20 אלף ש' ברכישת מונית ירוקה

  שנת 2009 - מוניות: השר רוצה אותן היברידיות

  שנת 2008 - תל-אביב רוצה 5,000 מוניות היברידיות

   

   (צילום: דורון אביטן ) (צילום: דורון אביטן )
  (צילום: דורון אביטן )

   

  הצו קובע כי לאחר ארבע שנים יינתן פטור מלא מתשלום השלמת מס קנייה למונית ההיברידית - שכן בעת רכישת מונית משלם הנהג מס מופחת אותו הוא אמור להשלים בעת מכירתה לשימוש פרטי. בעל המונית לא יצטרך לשלם במקרה זה מס קנייה בגין מכירת המונית והעברתה לאחר, שאינו משתמש ברכב כמונית. ההטבה תינתן למוניות שיעלו על הכביש ויירשמו לתנועה מיום 1 בינואר 2017 ועד ליום 31 בדצמבר 2019, כאשר מועד מכירת המונית איננו מוגבל בזמן.

   

  לפי משרד האוצר, מרבית בעלי המוניות רוכשים מוניות מונעות דיזל המזהמות יותר ממוניות היברידיות, והיקף השימוש במוניות היברידיות נותר מצומצם. עוד אומרים שם כי הגדלת פחת השימוש יהפוך את רכישת המוניות ההיברידיות לכדאית יותר לעומת רכב מונע בנזין או דיזל. יש להזכיר כי גם המשרד להגנת הסביבה מעניק תמריצי רכישת מוניות היברידיות, בסך 15 עד 20 אלף שקלים למוניות בהתאם לדגם. סך תקציב התמריצים של המשרד עומד על 30 מיליון שקלים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: דורון אביטן
  מוניות היברידיות - עוד הטבות
  צילום: דורון אביטן
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים