שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  רצח העבריין שנעלם: אשתו של אסי אבוטבול נעצרה

  במשטרה חושדים כי קארין אבוטבול שיבשה הליכי חקירה וסייעה לבעלה לאחר הרצח של משה הדס בשנת 2000 שבו הוא מואשם. עורכת דינה: "ניסיון ליצור לחץ על בעלה". מעצרה הוארך. נציג המשטרה טען בדיון: "גורם שלישי שהוכנס לתאו של אבוטבול עזר בקידום הפרשה"

   

   קארין אבוטבול, אשתו של אסי אבוטבול, נעצרה על ידי המשטרה בחשד לשיבוש הליכי חקירה וסיוע לאחר מעשה בתיק משה הדס. בית משפט השלום בראשון לציון האריך את מעצרה עד יום חמישי.

   

  העבריין הנתנייתי הדס נרצח בשנת 2000 וגופתו טרם אותרה. בשבוע שעבר ערכה המשטרה חיפושים אחרי הגופה באזור נתניה, בעקבות ההתפתחות שחלה בפרשת רציחתו של עו"ד יורם חכם.

  קארין אבוטבול (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  קארין אבוטבול(צילום: מוטי קמחי)

  משה הדס (צילום רפרודוקציה: דודו בכר) (צילום רפרודוקציה: דודו בכר)
  משה הדס(צילום רפרודוקציה: דודו בכר)

  קארין אבוטבול כבר נחקרה ונעצרה בתיק זה. על פי המשטרה, שנתיים לאחר הגשת כתב האישום ברצח הדס, הגיעו אליה ממצאים שלפיהם סייעה לבעלה בפרשה. במהלך חקירתה נשאלה אבוטבול אם היא יודעת איפה הוטמנה גופתו.

   

  הסנגורית עו"ד חיה מלול אמרה: "החשודה הייתה עצורה בעבר וסבלה. היא שוחררה ללא כתב אישום. היא כל הזמן מוזמנת לחקירות ולא מתחמקת". לדבריה, כלל לא ברור מדוע עלה נגדה חשד בסיוע לאחר מעשה, "הרי מדובר בבעלה ובכל מקרה החוק מגן עליה. הסיבה שהיא פה - רק כדי ליצור לחץ על בעלה".

   

  במהלך הדיון נטען כי המשטרה הכניסה גורם שלישי לתאו של אבוטבול שעזר בקידום הפרשה. השופט פסק כי "החשודה נעצרה בחשד לסיוע לאחר מעשה ושיבוש. עיון בחומר הגולמי מלמד כי יש בה בכדי לסבך את החשודה. מדובר בחשודה ללא עבר פלילי המתייצבת לחקירה כל אימת שנדרשת".


  חיפושים אחר גופתו של הדס בנתניה (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
  חיפושים אחר גופתו של הדס בנתניה(צילום: עידו ארז)

  אסי אבוטבול, המרצה 17 שנות מאסר בגין ניהול ארגון פשיעה, נעצר בשבוע שעבר בחשד לרצח עורך דינו ב-2008 והוא עומד לדין כיום על רצח הדס. ככל הנראה, המידע שהוביל למעצר הגיע מאסיר אחר שהופגש עם אבוטבול והפליל אותו.

   

  כבר לפני כשנתיים הוגש כתב אישום נגד אבוטבול בגין רציחתו של הדס, ולפיו הדס השתחרר ממאסר ממושך בכלא וניסה לבסס את שליטתו בעסקים בנתניה. פעילותו של הדס גרמה למתח רב בינו לבין אבוטבול. נטען שבשלב זה קירב אבוטבול את הדס אליו ובילה עמו עד שבשלב מסוים החליט לרצוח אותו. עוד נטען כי אבוטבול בנה לעצמו אליבי כוזב והורה לאדם לשקר בנושא אם ייחקר.

   

  הפרקליטות טענה בכתב האישום שלמחרת הרצח נפגש אבוטבול עם מקורבו ואיש אמונה של המשפחה באותן שנים, שהפך לימים לעד מדינה, והודה בפניו שרצח את הדס ועקר את עיניו. אז, לפי האישום, ביקש אבוטבול מעד המדינה לסייע ביצירת מצג כוזב שהדס עוד חי. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  קארין אבוטבול
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים