שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  יולדת תובעת: "נשארתי ערה במהלך הניתוח הקיסרי"

  בת 31 תובעת את בית החולים כרמל בחיפה, כי במהלך ניתוח קיסרי חירום שעברה התעוררה והרגישה את כל מהלך הניתוח ללא יכולת להתריע על כך. מומחה להרדמה: "הצוות הרפואי התרשל הן בניהול ההרדמה הכללית והן בטיפול בתובעת לאחר האירוע"

  תביעה נגד בית החולים כרמל בחיפה: בימים האחרונים צעירה כבת 31 מאזור הצפון הגישה תביעה נגד בית חולים כרמל לאחר שלטענתה נשארה ערה בניתוח קיסרי.

   

  התובעת הייתה מאושפזת לפני שלוש שנים בבית החולים בשבוע ה-34 להריון בגלל צירים מוקדמים. ארבעה ימים מאוחר יותר הוחלט להכניס אותה לניתוח קיסרי דחוף בגלל רעלת הריון ממנה סבלה. הניתוח החל בשעות הבוקר ולטענתה במהלך הניתוח היא התעוררה, אך לא הייתה מסוגלת להתריע על כך מאחר שהייתה נתונה תחת השפעתם של חומרים משתקי שרירים.

   

  בכתב התביעה טענה הצעירה שהיא הרגישה "שעובדים לה בבטן", תוך שהיא מתייסרת מכאבי תופת. למרות שהייתה מודעת לכל הנעשה בחדר הניתוח, היא הייתה בחוסר אונים מוחלט עקב ריפיוןהשרירים בו הייתה נתונה. "במאמץ על אנושי ממש, הצלחתי לאחר דקות שנדמו לי כנצח, להזיז מעט את הרגל" סיפרה הצעירה. "רק אז אחת הרופאות שמה לב שאני ערה והתריעה על כך בפני הרופאה המרדימה".

   

  "לא טופלה בידי אף גורם מקצועי לאחר האירוע"

  לדברי התובעת, כבר במהלך העברתה מחדר הניתוח לחדר התאוששות, נתקפה פאניקה ובכי בלתי נשלט עקב האירוע הקשה שעברה. עם הגעתה לחדר התאוששות הייתה נסערת ביותר. היא סיפרה לצוות על הסיוט הנורא שעבר עליה במהלך ההרדמה, ואולם לא טופלה בידי אף גורם מקצועי.

   

  הצעירה טוענת כי בניגוד למקובל ולמתחייב, האירוע המתואר לא תועד בגיליון ההרדמה ולא בדוח הניתוח, וגם לא ברשומה שנוהלה לאחר הניתוח. "למעשה אין לאירוע כל זכר ברשומה שנוהלה בזמן אמת", טענה היולדת.

   

  לתדהמתה האירוע גם לא צוין במכתב השחרור המקורי. רק לאחר שהצעירה ובעלה עמדו על כך שהאירוע יוזכר במכתב השחרור, הוסף למכתב השחרור מכתב בו נכתב: "לציין במהלך הניתוח רושם לקראת סוף הניתוח כי האישה מזיזה רגליה ובספק חשה בכאב. עודכנה מרדימה שנכחה בחדר בנוגע לדבר". עוד נרשם במכתב השחרור "בחדר התאוששות לאחר הניתוח היולדת דיווחה כי חשה בכאב בניתוח ללא יכולת להתריע לצוות שכן הייתה נתונה תחת הרדמה כללית".

   

  הצעירה טוענת שלאחר שהועברה למחלקת יולדות, התקיימה שיחה קצרה עם עובדת סוציאלית שארכה דקות ספורות בלבד. לדבריה בניגוד למקובל, אין בחומר הרפואי כל תיעוד של אותה שיחה.

   

  פרופ' גבריאל גורמן, מומחה בהרדמה וטיפול נמרץ, יו"ר חטיבת הרדמה במרכז רפואי סורוקה בעבר, עיין ברשומה הרפואית וקבע בחוות דעתו כי הצוות הרפואי התרשל הן בניהול ההרדמה הכללית והן בטיפול בתובעת לאחר האירוע.

   

  "במקרה שלפנינו הופסק מתן החומר הנדיף ככל הנראה לאחר חילוץ התינוקת, והתרופות האחרות ניתנו במינון נמוך מהמקובל שאינו מספיק על מנת להשיג שינה וטשטוש הזיכרון. לפיכך, הסיכון של ערנות בלתי רצויה היה צפוי, והיה צריך לעמוד במרכז תשומת הלב של הרופא המרדים".

   

  הצעירה באמצעות עורך דינה ענת מולסון, שותפה במשרד עורכי דין נבו מולסון המייצג נפגעי רשלנות רפואית. היולדת דורשת 2.5 מיליון שקלים מבית החולים כרמל. עד פרסום הידיעה טרם נמסרה תגובה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ניתוח קיסרי. התעוררה במהלך הניתוח
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים