שתף קטע נבחר

הפצוע הקשה מצוק איתן ואשתו נפרדו: "רצה אלוקים שאצא לדרך חדשה"

יהודה הישראלי נפצע מרסיס שחדר לראשו. אשתו רבקי הייתה לצדו מאז ואף ילדה את בנם השני. כעת השניים החליטו להיפרד. "הכל נעשה בהסכמה מלאה, היא תצא לדרך חדשה ותפרח וגם יהודה ימשיך בדרכו שלו"

 

הפוסט שכתבה רבקי הישראלי ()
הפוסט שכתבה רבקי הישראלי

 

"רצה אלוקים שנבין שבמציאות הזו יש כנראה רק דרך אחת בשבילנו, רצה אלוקים להשאיר לי פתח".

כך כתבה בפוסט רבקי הישראלי, רעייתו של יהודה הישראלי, חייל שנפצע אנוש בצוק איתן, על ההחלטה המורכבת שקיבלו בני הזוג להיפרד נוכח המציאות אליה נקלעו.

 

הישראלי נפצע באורח קשה מאוד במהלך צוק איתן מרסיס שחדר לראשו ופונה לבית חולים סורוקה, שם נותח כמה פעמים. עד היום מתקשה הישראלי לחזור לתפקוד רגיל. לכל אורך שיקומו לא עזבה רבקי את מיטתו של בעלה ואף ילדה את בנם השני במחלקת יולדות של בי"ח סורוקה, סמוך למקום אשפוזו של הישראלי.

 

כעת השניים החליטו להיפרד, ורבקי כתבה על ההחלטה בפוסט שפרסמה בפייסבוק: "רצה אלוקים שתצא למבצע למרות שבכלל היית בדרך לקורס קצינים. רצה אלוקים שתקבל רסיס בראש ושתיפצע קשה מאוד, דווקא אתה. רצה אלוקים שתהיה מחוסר הכרה תקופה ארוכה, רצה אלוקים שנעבור טלטלות, רצה אלוקים שתתעורר, תתקדם אט אט אבל לא תחזור להיות אותו אחד. רצה הקב"ה שנבדוק, ננסה, נחשוב. רצה אלוקים להשאיר לי פתח".

 

רבקי ויהודה הישראלי. הייתה לצדו לכל אורך תהליך השיקום ()
רבקי ויהודה הישראלי. הייתה לצדו לכל אורך תהליך השיקום

יהודה הישראלי לפני פציעתו בצוק איתן (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
יהודה הישראלי לפני פציעתו בצוק איתן(צילום: באדיבות המשפחה)

עם משפחתו לאחר הפציעה (צילום: באדיבות המשפחה) (צילום: באדיבות המשפחה)
עם משפחתו לאחר הפציעה(צילום: באדיבות המשפחה)

 

ההליך לקבלת הגט כלל שיתוף של דיינים שדנו בנושא המורכב, והחליטו כי יש ביכולתו של הישראלי לתת את הגט, כאשר מול זה עמד החשש שמא רבקי תישאר עגונה. ההתגייסות לדבר היה משני הצדדים והעניין היה מלווה בתחושות מעורבות, כואבות ועצובות לכל הצדדים.

 

זו לא הפעם הראשונה שבה בוחרת רבקי לשתף בעמוד הפייסבוק שלה את חוויותיה. בעבר כתבה פוסטים מרגשים על התקופה הקשה שלאחר הפציעה ותחילת השיקום. וגם הפעם בחרה לפעול באופן דומה.

 

מקורביו של הישראלי מספרים כי כבר תקופה ארוכה עניין הפרידה היה באוויר. אתמול, אחרי שהמצב שלו הוסבר להישראלי, הוא נתן את הסכמתו בעל פה (בגלל מצבו הרפואי הדבר הוסבר לו עד כמה שניתן). "אנחנו בטוחים שרבקי תהיה אישה נאמנה בטיפוח וגידול הילדים", אמרו מקורביו של הישראלי. "הכול נעשה בהסכמה מלאה ובצורה חיובית. היא תצא עכשיו לדרך חדשה ותפרח וגם יהודה ימשיך בדרכו שלו".

 

בחודש מאי 2016 ביקשה משפחתו של הישראלי ממשרד הביטחון סיוע בבניית יחידת דיור המותאמת לצרכיו כדי שיוכל להמשיך את הליך השיקום בביתו. במשרד טענו כי מכיוון שמדובר בהתנחלות, הבנייה בלתי חוקית. בעקבות כך פנתה אמו של הישראלי, איריס, במסר ישיר לראש הממשלה וביקשה שיטפל בנושא. במקביל פתחו חבריו בפרויקט גיוס כספים באתר "הדסטארט" ותוך שעות גייסו כ-600 אלף שקלים, סכום שהספיק לבניית יחידת הדיור.

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
יהודה הישראלי
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים