שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בילינסון: זמן קצר לאחר לידה קיסרית תקינה - הילוד מת

  תינוק שנולד בניתוח קיסרי החל להכחיל ולהחוויר. לאחר פעולות הנשמה והחייאה, הוא הועבר למחלקת פגים בבית החולים שניידר, כשהוא במצב קריטי ושם נקבע מותו. מדובר במקרה נדיר ועדיין לא ברור מה הגורם לפטירתו

  אישה כבת 37 שהגיעה לבית החולים בילינסון בפתח תקווה בשבוע ה-38 להריונה עברה היום (ב') ניתוח קיסרי. הילד נולד במשקל 2.4 קילוגרם, נבדק על ידי רופא ילדים וקיבל ציון אפגר תקין (בחינה לבדיקת דופק, מאמץ הנשמתי, מתח שרירים, תגובה לגירוי וצבע העור). לאחר מכן, כמקובל, הועבר היילוד מחדר הניתוח למחלקת יילודים להמשך הטיפול בו.

   

  לאחר שהועבר למחלקת יילודים, החל הילד להכחיל ולהחוויר. הצוות הרפואי שהיה במקום החל לטפל בו ולבצע בו פעולות הנשמה והחייאה מהירות. הפעוט שנולד זמן קצר קודם לכן הועבר במהירות למחלקת הפגים בבית החולים שניידר הסמוך, כשהוא במצב קריטי. הצוותים הרופאים המשיכו לבצע בו פעולות החייאה במשך דקות ארוכות אך נאלצו לקבוע את מותו של הפעוט.

   

  מקרה נדיר

  מדובר במקרה נדיר ולא ברור מה היה הגורם לפטירה. בשלב הזה לא נבדק חשד לרשלנות רפואית.

   

  מבית החולים בילינסון נמסר: "הנהלת בית החולים מביעה את צערה על פטירת היילוד ומשתתפת בצער המשפחה. ההורים עודכנו, והם מלווים ונתמכים על ידי הצוות הרפואי. המקרה דווח למשרד הבריאות.

   

  מקרים נוספים

  לפני כחודשיים נרשמו שני מקרים באותו שבוע של מוות של ילודים בלידה בבית החולים שערי צדק. במקרה הראשון הגיעה לבית החולים יולדת במצב של חשד למצוקת עובר, עם ירידת מים מקוניאליים (מזוהמים בצואת העובר) שעלולים להעיד על כך שהתינוק מצוי בסכנה. הרופאים החליטו ליילד אותה בלידה טבעית, אולם כאשר נרשמו ירידות בדופק של העובר הוחלט להעביר אותה לניתוח קיסרי.

   

  למרות החשד שהעובר במצוקה, התעכב הניתוח הדחוף בגלל ניתוח קודם שעדיין התנהל. כאשר הוכנסה בסופו של דבר היולדת לחדר הניתוח, התברר כי הרחם שלה נקרע והתינוק נפלט לחלל הבטן. הרופאים ביצעו בו החייאה אולם הוא נפטר.

   

  במקרה השני, שהתרחש ימים ספורים לאחר מכן, טופלה יולדת שהגיעה במצב של לידה מתקדמת ביותר. בעת הלידה הבחינו הרופאים כי הדופק של התינוק מאט, והוחלט להעבירה לחדר ניתוח. אולם גם במקרה הזה התברר שהרחם נקרע במהלך הלידה והתינוק נפלט לחלל הבטן. גם התינוק הזה נפטר למרות ניסיונות ההחייאה שבוצעו בו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  לאחר פעולות החייאה במשך דקות, הרופאים נאלצו לקבוע את מותו
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים