שתף קטע נבחר

"לא ניתן לרוקן את מכל האמוניה עד סוף יולי"

במשרד להגנת הסביבה טוענים: ריקון מכל האמוניה במועד שנקבע על ידי בית המשפט העליון, ב-31 ביולי, בלתי אפשרי מסיבות בטיחותיות. בתחילת החודש הוארך היתר הרעלים של המכל עד סוף חודש יולי

ריקון מכל האמוניה במועד שנקבע על ידי בית המשפט העליון, ב-31 ביולי, בלתי ניתן ליישום בפועל - כך טוענים במשרד להגנת הסביבה.

 

בחודש שעבר הורה בית המשפט העליון לחברת חיפה כימיקלים לרוקן את המכל עד ל-31 ביולי.  בעקבות ההחלטה תפנה המדינה לבית המשפט העליון לקבלת הבהרה, האם מדובר בריקון עד קו שאיבת המשאבות - המצב בו המכל נמצא היום - או ריקון מוחלט, שידרוש זמן רב יותר מסיבות בטיחותיות לדברי אנשי המשרד להגנת הסביבה.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
 

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר כי לאחר קבלת הבהרה מטעם בית המשפט העליון, וכן לאחר השלמת הבחינה של תוכנית הריקון העדכנית שהוגשה - יעדכן המשרד את היתר הרעלים במידת הצורך. זאת לאחר שהיתר הרעלים הוארך בסוף חודש מאי עד 31 ליולי.

 

עוד נמסר מהמשרד כי בהתאם להנחיית בית המשפט לקבל דיווח על חלופות לטווח הקצר והארוך, ממשיך אנשי המשרד לבצע בדיקות חוזרות של עמדותיו לגבי החלופות. נכון לרגע זה, טוענים במשרד להגנת הסביבה, אין כל שינוי בעמדתו כפי שהוצגה לבית המשפט.

 

נציין כי בתחילת חודש יוני נרשמה טעות מחשב של בית המשפט, ובעקבותיה הוארך היתר הרעלים עד 2018. פעילי סביבה הבחינו בטעות, ובעקבות פנייתם ההיתר הוארך עד למועד שקבע בית המשפט, בסוף חודש יולי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים