שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  באמצע הטיול במקסיקו: צעיר ישראלי נמצא מתאים לתרומת מח עצם – ויציל חולה ישראלית
  אלדד גיגו הצטרף למאגר הלאומי לתורמי מח עצם של עזר מציון בעת גיוסו לצה"ל. לפני שבועיים נמצא שהוא מתאים להצלת חייה של חולה ישראלית. במבצע מורכב הועברו מבחנות עם בדיקות דם נוספות שלו להמשך הבדיקות בישראל

  הצלת חיים טרנס אטלנטית: עמותת "עזר מציון" ערכה מבצע מורכב להעברת דגימות דם מישראלי שהצטרף למאגר הלאומי לתורמי מח עצם במהלך שירותו הצבאי, ושוהה במקסיקו במסגרת טיול לאחר הצבא.

   

  הצעיר, אלדד גיגו שוהה באי קוסומל, הסמוך לעיר הנופש קנקון, הנחשבת ליעד פופולרי בקרב המטיילים הישראלים המבקרים במקסיקו. לפני כשבועיים הראה המאגר הממוחשב של המאגר כי הוא מתאים לתרום מח עצם לאישה חולת סרטן.

   

  כדי להמשיך בהליך, היה עליו לעבור בדיקת דם חיונית כדי לוודא את מידת התאמתו לחולה. בשלב זה נכנסו מתנדבי מיזם "מחוברים לחיים" - ערוץ ההתנדבות של "עזר מציון" לתמונה.

   

  מקבלים את הדגימה בנתב"ג. נסייע לכל אחד גם אם זה מסוף העולם ( )
  מקבלים את הדגימה בנתב"ג. נסייע לכל אחד גם אם זה מסוף העולם

   

  מנהל מערך המתנדבים, מאיר קווין, חבר לנציגי חב"ד באזור, ומגיגו נלקחה דגימת דם במרפאה מקומית. כעת היה צורך להעביר את הדגימה לישראל בהקדם,
  כדי לבצע את בדיקות סיווג הרקמות. קווין פרסם הודעה בקבוצת הווטסאפ של "מחוברים לחיים", וניסה לאתר מתנדב שיוכל להביא את הדגימה לארץ. קווין: "לא הצלחנו למצוא מישהו שטס לישראל מאזור קנקון, אבל הצלחנו לאתר יהודי תושב האזור שטס לניו יורק".

   

  בשלב זה נכנסה לתמונה רונית שוקרון, מנהלת הלשכה של מנכ"ל אל-על בניו יורק, החברה ב"מחוברים לחיים". שוקרון פנתה למנהל נציגות אל-על בארה"ב יורם אלגרבלי. בעקבות זאת נרתמו לנושא מנהל התחנה בנמל התעופה קנדי, גיל רדומסקי והקב"ט טל בודגה, שדאגו להעביר את הדגימות לישראל. ביום חמישי, לאחר שקיבלו את הדגימה ממקסיקו, עלו נציגי אל-על לטיסה לישראל, והעבירו את המבחנות ל"עזר מציון".

   

  ממקסיקו לישראל. אלעד גיגו ( )
  ממקסיקו לישראל. אלעד גיגו

    

  "אנחנו נסייע לכל מי שנזקק לשירותנו, גם אם ניאלץ להגיע לצורך כך עד לקצה העולם", אמרה מנהלת המאגר הלאומי של "עזר מציון", ד"ר ברכה זיסר, "אני מודה למתנדבי 'מחוברים לחיים', שמבטאים בפעילותם המבורכת את הערך החשוב של ערבות הדדית, שהוא העיקרון הבסיסי של 'עזר מציון'. אני מבקשת להודות לאנשי חב"ד ולחברת אל על על ההתגייסות והעזרה".


   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "באמצע הטיול במקסיקו: צעיר ישראלי נמצא מתאים לתרומת מח עצם – ויציל חולה ישראלית"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים