שתף קטע נבחר

כך תנהלו את המו"מ על השכר - בטלפון

מחפשים עבודה? אחת מהשאלות שאתם עומדים להישאל כבר בשיחה הטלפונית הראשונית היא "מהן ציפיות השכר שלכם?". כך תדעו מה להשיב

מחפשים עבודה? כתבתם קורות חיים? שלחתם? ציינתם שזה דיסקרטי? העברתם לאנשי אמון מקושרים? מעולה. רק שימו לב, שאחת מהשאלות הראשונות שאתם עומדים להישאל כבר בשיחה הטלפונית ממקומות העבודה שיתעניינו בכם, היא "מהן ציפיות השכר שלכם?". 

 

לכתבות נוספות בערוץ קריירה :

5 שיטות שיתניעו תהליך חיפוש עבודה תקוע

כך תדעו אם מקום העבודה שלכם ידידותי למשפחות

שקיפות בתלוש: כך תדעו כמה שכר אתם אמורים לקבל

 

גם אם לא רציתם להיכנס לזה בשלב הזה, אין לכם ממש ברירה. עליכם להשקיט את הרגש ולענות בביטחון ובמיקוד את השכר המדוייק, זה שאתם חושקים בו ומקווים גם שיתאים להצעת המעסיק. השכר אינו מתאים להצעה? אל תמהרו לנקוב בשכר חדש, תנו קודם למראיין לנסות למצוא פיתרון לעניין. כיצד? כל הטיפים כאן לפניכם:

 

שלב ראשון - התכנון

1. ניהול יומן משרות - נהלו יומן משרות והשתדלו לרשום בו את הפרטים של כל משרה שאליה שלחתם קורות חיים. שימו לב לדגשים הבאים, שיאפשרו לכם להבין יותר מה השכר שתוכלו להרוויח: מהו הענף בו החברה פועלת - היי-טק, תעשייה, אופנה, ייצוא ועוד, מה שם החברה ובאילו תחומים היא פועלת.

 

2. דגשים בהיעדר שם חברה - כדאי לציין דגשים שיאפשרו לכם להבין מהו התחום שבו היא עוסקת, או כל דגש אחר שיעזור לכם לזהות אותה לכשיתקשרו אליכם.

לפני השיחה הטלפונית - חשוב לבצע הכנה (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
לפני השיחה הטלפונית - חשוב לבצע הכנה(צילום: shutterstock)
 

3. טבלאות שכר - עבדו באופן קבוע עם טבלאות שכר, המפלחות את השכר לפי משרה וענף. רישמו ביומן המשרות את טווח התוצאות שקיבלתם מכל המשרות הדומות באותו הענף.

 

4. התייעצו - כדי ללמוד על השכר שאותו נהוג לשלם במשרה כזו, היעזרו ביועץ קריירה, באדם בעל תפקיד מפתח בארגון בענף אליו אתם מכוונים, בחברות השמה, או בחבר שהתחיל כעת משרה דומה

  

5. קבעו שכר מינמאלי - החליטו בינכם לבין עצמכם מהו השכר המינימאלי שלכם, ממנו לא תסכימו לרדת.

 

שלב שני - המענה

אם עשיתם עבודת הכנה טובה, חקרתם את הענף ואת טווח השכר במשרות דומות, יש לכם כבר את כל המידע הדרוש בראשכם, או לכל הפחות ביומן המשרות. אם אינכם מרוכזים או לא פנויים לשיחה, מומלץ בחום לדחות את השיחה למועד נוח יותר, שבו תהיו יותר ממוקדים וקשובים.

לא פנויים לשיחה? עדיף לדחות אותה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
לא פנויים לשיחה? עדיף לדחות אותה(צילום: Shutterstock)

 

בזמן הראיון הטלפוני כדאי לרשום את פרטי המשרה המוצעת כפי שניתנת בתחילת השיחה עם המגייס.

 

לאחר שתציגו את עצמכם בהתאמה למשרה, כנראה שתגיע השאלה: "מהן ציפיות השכר שלך?". בתגובה, ענו בקצרה ובביטחון את טווח השכר המבוקש. לאחר מכן, שיתקו. אין צורך למסור מידע נוסף, להתנצל, או לשאול האם זה בסדר. כעת הרפו, מעתה זה כבר לא ביידים שלכם.

 

 אם יאמרו לכם כי טווח השכר גבוה מהמוצע במשרה, שאלו את המראיין בעדינות מה הוא מציע לעשות. אם הוא מציע לכם בכל זאת להגיע לראיון אישי, אל תחששו להטריח את עצמיכם ולנסוע למקום. אולי תתפלאו, אבל חברות רבות מתגמשות עבור מועמדים ומועמדות חזקים בעלי נתונים מתאימים, שהרשימו אותם כבר בראיון הטלפוני.

 

הכותבת היא מומחית בהכנה לראיונות עבודה, מנהלת מיטל דגן - הכוונה וייעוץ להגשמה בקריירה AchieveMate

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים