שתף קטע נבחר

חשיפה: תעודת היושר למורה שנאשם בעבירות מין

המשטרה עצרה מורה בן 49 שמלמד בבית ספר בת"א, בחשד לביצוע מעשים מגונים בתלמידות כיתה ב'. לאחר המעצר נחשף ב-ynet כי בחודש שעבר הוא הורשע בביצוע עבירת מין בנערה. למרות האישום, ניתן לו אישור העסקה לעבודה עם קטינים. המשטרה: "רק הרשעה מונעת תעודת יושר"

מחדל בהעסקת איש חינוך בתל אביב: המשטרה עצרה היום (ג') מורה בבית ספר יסודי בצפון העיר, תושב ראשל"צ בן 49, בחשד שביצע לפני כמה ימים מעשים מגונים בכמה תלמידות כיתה ב' במהלך שיעור. הוא יובא מחר לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו. לאחר מעצרו נחשף ב-ynet שרק לפני כחודש הוא הורשע בביצוע מעשים מגונים בנערה שלה העביר שיעורים פרטיים.

 

החוק מחייב מועסקים במוסדות חינוך להמציא אישור העסקה, "תעודת יושר", המאשר בין השאר שאין מדובר בעברייני מין. את האישור להעסקה בבית הספר בתל אביב קיבל המורה ממחוז מרכז של המשטרה בינואר האחרון, בעת שהיה מואשם בעבירות המין בנערה - אבל לפני ההרשעה.

 

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "משטרת ישראל כגוף אוכף חוק פועלת על פי חוק ומכוחו בלבד. אישורי העסקה ניתנים על ידי משטרת ישראל בהתאם להוראות החוק למניעת העסקה של עברייני מין במוסדות מסוימים, התשס"א-2001. לפי הוראות חוק זה, מי שאין לחובתו הרשעה בעבירת מין, יקבל אישור העסקה ואין בחקירה מתנהלת או אף בהליך המתנהל בבית משפט, כדי למנוע אישור בהתאם לחוק זה.

 

"לאחר בחינת בקשתו של נשוא פנייתכם, אל מול הקריטריונים הקבועים בחוק, ניתן האישור. נדגיש כי מדובר במסמך הקובע אם קיים אישור לפי חוק זה, ואין מדובר במתן מידע מן המרשם הפלילי. למותר לציין שהמשטרה המשיכה לטפל בחשדות מולו. הניסיון להציג את הדברים אחרת, אינו ראוי, חוטא לאמת ועומד באופן מנוגד לחוק".

 

"תעודת היושר" שהוציאה המשטרה למורה בזמן המשפט שלו על מעשים מגונים בנערה:

 

כתב האישום המקורי מ-2016, והרשעת המורה בעבירת מין בנערה:

 

מכתב ששלחה המנהלת להורי התלמידים בבית הספר:

עו"ד שי רודה (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
עו"ד שי רודה(צילום: אבי מועלם)

מדובר במורה ששימש מחליף זמני בבית הספר. לפי החשד, הוא נגע בכמה תלמידות במהלך שיעור. אחת מהן סיפרה לאמה, והיא התלוננה בפני המנהלת. זאת עירבה גורמים במשרד החינוך, והם פנו למשטרה. מאז הדיווח הופסקה עבודתו של המורה. עו"ד שי רודה, שמייצג את המורה, אמר בתגובה: "מרשי מכחיש את העבירות המיוחסות לו וטוען שהחיבוק או הנשיקה היו אבהיים. בנוסף, המגע לא היה בסתר אלא בנוכחות אחרים".

 

כאמור, לאחר מעצרו של המורה התברר שרק לפני כחודש הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע מעשים מגונים בנערה שלה העביר שיעורים פרטיים במתמטיקה, מאז הייתה בת 12 ועד גיל 15 (מיולי 2012 עד מאי 2015). המשפט עדיין מתנהל, והשופטת קבעה טיעונים לעונש באוקטובר הקרוב.

 

כתב האישום, שהוגש בפברואר 2016, פירט כמה מקרים שבהם חיבק אותה החדיר את ידו מתחת לחולצתה, ליטף את בטנה, נישק אותה ועוד. באחד המקרים, במהלך מרס 2015, צוין: "לאחר סיום השיעור הוציאה ר' שניצל מתנור האפייה שבמטבח. הנאשם נעמד מאחוריה, החדיר ידו מתחת לחולצה וליטף את בטנה עד קו הגוזיה, סמוך לחזה... הנאשם עזב את הבית לאחר שר' אמרה לו כי הוא מאחר לשיעור אצל תלמידה נוספת המתגוררת בסמוך לבית".

 

"הבת אמרה 'המורה עכשיו בכלא'"

אם לאחת התלמידות בבית הספר בתל אביב מתחה ביקורת על הדרך שבה בחרו בהנהלה להודיע לילדים ולילדות על החשדות. לדבריה,

המנהלת בליווי היועצת הבית ספרית והמחנכים עברו בכיתות וספרו להם על החשדות החמורים.

 

"הבת שלי אמרה ש'המורה עכשיו בכלא'", סיפרה האם". כששאלתי מה קרה היא הסבירה שמורה אחרת אמרה בבוקר לתלמידים שהמורה נגע בבנות בניגוד לחוק והוא יותר לא יחזור ללמד בבית ספר ושהוא עכשיו יושב בכלא".

 

האם הוסיפה כי בשעות הצהריים נשלח להורים מייל מבית הספר שבו עודכנו על השתלשלות הענייניים: "בבית הספר יש עכשיו תוהו ובוהו. ההורים היו מזועזעים כשסיפרו לנו על החשדות. אני לא מבינה איך קיבלו אותו לעבוד. איך לא בדקו את העבר שלו לפני שהתחיל ללמד?".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים