שתף קטע נבחר

הרשות לבקרת תקציבים בודקת: טענות לחוזים כפולים בקבוצה מהליגה הלאומית

חשיפה: סביב אחת הקבוצות הבכירות בליגה השנייה עולה חשד כי נהגה להוסיף נספחים לחוזים הקיימים, שלא הועברו לרשות לבקרה. גורם בקבוצה: "המאמן קיבל 20 אלף ש"ח בחודש, אבל קיבל עוד 10 צ'קים חיצוניים של 5,500 ש"ח". תגובת גורם בכיר בקבוצה: "שום דבר לא היה מתחת לשולחן"

בימים האחרונים מתגברות הטענות סביב קבוצה מהליגה הלאומית בכדורגל, בה נחתמו לכאורה חוזים כפולים. ברשות לרשות לבקרת תקציבים כבר בודקים את העניין וממתינים למסמכים שאמורים להגיע ב-48 השעות הקרובות מהקבוצה.

 

על פי הטענות, הקבוצה חתמה על חוזים נמוכים עם השחקנים והצוות המקצועי במועדון והפקידה אותם בבקרה, כאשר גם הוסיפה נספחים כגון שכר דירה, בונוסים, מענקים והוצאות אחרות, אך אותם נספחים לא מופיעים בחוזים עליהם הם חתומים ומועברים לבקרה. את התשלום, על פי החשד, קיבלו השחקנים ואנשי הצוות בפריסה ל-10 חודשים.

 

"10 צ'קים מחוץ לחוזה". אילוסטרציה (צילום: עמית מגל) (צילום: עמית מגל)
"10 צ'קים מחוץ לחוזה". אילוסטרציה(צילום: עמית מגל)

 

באותו מועדון סוערות הרוחות וקיים פילוג גדול בהנהלה, כאשר צד אחד ביריבות מאשים את הצד השני בבעיות שצצות כעת וכן בנושאים נוספים. גורם בקבוצה אמר: "יש כאן חוזים כפולים. אני יודע את זה בוודאות. למאמן היה חוזה כפול העונה והוא סיכם על אזור ה-20 אלף ש"ח, זה מה שהופקד בבקרה, אבל מלבד זאת הוא קיבל עוד 10 צ'קים של 5,500 ש"ח כל אחד. כדי שזה יעבור בבקרה ולא ישאלו שאלות, נתנו לו את הצ'קים הללו. זה חתום על ידי העמותה".

 

אותו גורם המשיך וסיפר: "שחקן בקבוצה היה חתום על חוזה עם משכורת וללא מענק עלייה וכן ללא בונוסים. בפועל, על כל גול שלו הוא היה מקבל 1,000 ש"ח ועל כל בישול 500 ש"ח. כל זה מחוץ לחוזה כמובן".

 

עדות נוספת מתייחסת לחוזהו של השוער המחליף בקבוצה: "הוא קיבל משכורת של 5,500 ש"ח ובצד 10 צ'קים של 1,500 ש"ח כל אחד. כאמור - שלא מופיעים בחוזה. הכל צריך להיות פתוח וגלוי לציבור, שיוציאו תדפיס של כל הצ'קים מרשם העמותות ויצליבו את זה עם החוזים של השחקנים בבקרה".

 

עוד עולה מעדותו של אותו גורם: "הייתי יום אחד במשרד והיה שם שחקן. הוא אמר להנהלת החשבונות - 'היה לי גול החודש', וזה היה הגול היחיד שלו כל העונה. אז הוא ביקש לזכור שזה חלק מהבונוסים שהם סגרו שלא מופיעים בחוזה. הרגיעו אותו והסבירו לו שלא ידאג, 'זה ייכנס'".

 

מה תעשה ההתאחדות לכדורגל בנידון? עופר עיני (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
מה תעשה ההתאחדות לכדורגל בנידון? עופר עיני(צילום: עוז מועלם)

 

גורם אחר בהנהלת אותה קבוצה אמר ל-ynet ספורט: "במה שאתה אומר יש אמת. אין עדיין חקירת משטרה, אבל יש בלאגן עם זה. קח למשל דוגמא על חוזה של שחקן עם 15 אלף ש"ח בחודש - זה לא הגיוני. מזה ממה שדווח לי זה פי שניים". 

 

תגובות: "אנחנו אחת הקבוצות המסודרות בליגה"

שחקן בקבוצה הגיב לטענות ואמר: "יש חוזים כפולים בכל מיני מקומות, אתה לא יכול לדעת איפה כן ואיפה לא".

 

אחד השחקנים שהתברר כי ככל הנראה מקבל סכומים נוספים מלבד ה-15 אלף ש"ח שמדווחים בחוזה לבקרה, דחה את הטענות ואמר: "יש לי חוזה של 15 אלף ש"ח והייתי צריך העונה להשתדרג ב-35%. יש לי מענק עלייה של 45 אלף ברוטו. אין לי מענקים כמו שציינת, אלא רק פרמיות על נקודות".

 

גורם בכיר מאוד בקבוצה הגיב בנוגע לחוזהו של המאמן ואמר: "הוא קיבל שכירות לדירה, אין פה דברים מוסתרים. השכירות זה חלק ממה שסוכם איתו. זה לא אמור להופיע בחוזה, זה מופיע בבקרה בתור הוצאות אחרות. גם בתי מלון ונסיעות לא מופיעים בחוזה. שחקן זר שמקבל דירה, זה לא מופיע בחוזה. יש נספח חיצוני לחוזה".

 

על השחקן שקיבל בונוסים על שערים ובישולים מחוץ לחוזה הגיב היו"ר: "זה בא אחר כך. זה נספח שעשינו מאוחר יותר. בדוחו"ת הכספיים זה מופיע וגם בבקרה. אין שום דבר, הכל בצ'קים עם רואה החשבון. אנחנו מסודרים. אני לא זוכר אם הנספח נמצא בבקרה או לא, זה נקרא חוזה כפול? לאחר שהחלה הליגה החלטנו לתת לשחקן בונוסים והוא קיבל אותם בצורה הכי מסודרת בעולם. לא מסתירים כלום ואין שום דבר מתחת לשולחן. אנחנו אחת הקבוצות הכי מסודרות בליגה, שום דבר לא נעלם מהבקרה. הרואה חשבון יודע וכך גם כל העולם ואשתו".

 

אבל אלה דברים שצריך לדווח עליהם בחוזה.

"לא בטוח. אבל נגיד שלא עבר לבקרה והוא קיבל בונוס מיוחד ותמריץ נוסף. הבקרה תדע מזה או לא?"

 

על החוזה של השוער המחליף אמר היו"ר: "זה שכירות, הוא ביקש שנעזור לו בשכירות. הוא קיבל עזרה, מה רע בזה? אני לא מבין. גם כשעושים דברים טובים ונותנים לשחקנים להרגיש טוב אתם מסתכלים על זה רע? שכירויות לא צריך לכתוב בחוזה. זה בהוצאות אחרות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום אילוסטרציה: אביגיל עוזי
הימורים בספורט הימורים באינטרנט כסף ספורט
צילום אילוסטרציה: אביגיל עוזי
מומלצים