שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהיום: מידע על מחקרים קליניים זמין לכולם ברשת

  אתר חדש של משרד הבריאות מאפשר למטופלים להצטרף לניסויים קליניים בתרופות וטיפולים שעדיין לא זמינים בשוק

  אתר המחקרים הקליניים הלאומי, המציג את המחקרים המתבצעים על תרופות וטיפולים חדשים שאינם זמינים בשוק ונמצאים בשלבי מחקר, עלה לאוויר והוא זמין מעתה ברשת. כל מטופל יוכל לחפש מחקר על פי המחלה או התרופה שרלוונטיים לו ולקבל פרטים על האופן שבו ניתן להצטרף לניסוי.

   

  מטרתו של המאגר, לדברי משרד הבריאות, היא להנגיש את המידע העדכני בתחום המחקרים הקליניים הנערכים כיום בארץ. עד כה, נאלצו המטופלים לברר על מחקרים באמצעות פרסומים באתרים שונים או בעיתונות, או לברר אצל הרופאים המטפלים.

   

  כל מטופל יוכל להתעדכן. האתר החדש (צילום מסך) (צילום מסך)
  כל מטופל יוכל להתעדכן. האתר החדש(צילום מסך)

   

  המידע המוצג באתר בשפה העברית נגיש ופשוט להבנה. ניתן לחפש דרך האתר כל מחקר פעיל שאושר על ידי ועדת המחקרים של המוסד הרפואי ("ועדת הלסינקי"), ולקבל פרטים על האופן שבו נערך המחקר, המיקום שלו, הקריטריונים להצטרפות ואת רשימת המרכזים הרפואיים בהם הוא נערך, כולל יצירת קשר לקבלת פרטים נוספים.

   

  האתר, פרי שיתוף פעולה של משרד הבריאות ושל מטה "ישראל דיגיטלית" במשרד לשוויון חברתי, יתעדכן באופן שוטף במחקרים שנמצאים בתהליך, אך לא יפרסם את תוצאות המחקרים.

   

  "אנחנו מברכים על הפרויקט החדש של משרד הבריאות להנגשת המחקרים בישראל", אומר שמוליק בן יעקב, יו"ר האגודה לזכויות החולה, "מדובר בפריצת דרך אמיתית עבור החולים ובנגישות למידע שלא היה נגיש עבורם בעבר. לחלקם תהיה זו פלטפורמה שעשויה להציל חיים".

   

  "מחקרים וניסויים הם הלחם והמים של פיתוח טכנולוגיות חדשניות בתחום הבריאות", מוסיף בן יעקב, "ככל שפוטנציאל המשתתפים במחקרים גדל, כך עולה הסיכוי לגיבוש של מחקרים חדשים בהשתתפות חולים ישראלים, וככל שיותר ישראלים ישתתפו במחקרים, כך נוכל להבטיח שהתוצאות ישקפו את המציאות והרב גוניות של האוכלוסייה בישראל".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  המידע יהיה נגיש לכולם
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים