שתף קטע נבחר

המורה החשוד בעבירות מין בתלמידות - שאול שמאי

הותר לפרסום שמו של איש ההוראה שנעצר בעקבות תלונות של תלמידות כיתה ב' מתל אביב. שמאי, תושב ראשל"צ בן 49, גם הורשע לאחרונה בעבירות מין בנערה שלה העביר שיעורים פרטיים במתמטיקה

 

שאול שמאי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
שאול שמאי(צילום: מוטי קמחי)
 

המורה החשוד בביצוע עבירות מין בתלמידות כיתה ב' בבית הספר בתל אביב הוא שאול שמאי, תושב ראשל"צ בן 49 - כך הותר אחר הצהריים (יום ה') לפרסום. היום פקע תוקף הצו האוסר על פרסום שמו. שמאי החל לעבוד בבית הספר בינואר האחרון. לפני כן הוא לימד באופן פרטי תלמידים בביתם.

 

 

כמורה מחליף אין לו תעודת הוראה והוא לא מוכר כמורה. במסגרת קליטתו בבית הספר התבקש שמאי להמציא מהמשטרה תעודת יושר שמעידה שלא ביצע עבירות מין, וב-5 בינואר 2017 הוא העביר אותה למנהלת. זאת אף שמפברואר 2016 מתנהל נגדו משפט בגין עבירות מין שביצע בנערה שלה העביר שיעורים פרטיים במתמטיקה (רק באפריל האחרון הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון).  

בית הספר שבו לימד שמאי (צילום: צביקה טישלר) (צילום: צביקה טישלר)
בית הספר שבו לימד שמאי(צילום: צביקה טישלר)

לפני כשבועיים פנתה אמה של תלמידה בבית הספר לפסיכולוגית המוסד בטענה ששמאי נגע באופן לא הולם בבתה. המנהלת שלה דווח העניין הגישה באופן מיידי תלונה במשטרה והוא נעצר. 

 

אתמול הוארך מעצרו של שמאי בשבוע. בחקירתו טען המורה שרק חיבק את הילדות בצורה אבהית. עד כה ארבע קטינות מסרו עדות ובמשטרה מאמינים כי חשיפת שמו תוביל לתלונות נוספות. "אין מדובר בנגיעות תמימות, אלא נגיעה באיברים אינטיימים", אמרה בדיון השופטת חיותה כוחן-עומר. נציגת המשטרה מריאנה וולף אמרה כי "מדובר בקטינות שהוא אחראי עליהן, הוא מחנך בכיתה. מספר המעורבים גדול, ואנחנו מבקשים הארכת מעצר של 10 ימים".

 

פרקליטו של החשוד, עו"ד שי רודה, אמר בדיון ש"הארכת מעצר לא נועדה לנהל את החקירה וניתן לחקור ביעילות גם אם המשטרה לא תקבל את כל הימים. אין זיהוי של ילדים. הילדים יודעים מהסיפור, המנהלת נכנסה, נוצרה בהלה. צריך לבדוק שילד לא שמע מילד אחר ומספר עוד דבר. צריך לעמת את הילדות ולראות איך הן מתמודדות עם הגרסה שלו. אם רוצים לחקור ילד, החשוד לא צריך להיות במעצר".

 

"למשרד החינוך היה אמור להיות כל המידע על המורה"

כפי שנחשף ב-ynet, המשטרה הנפיקה לשמאי תעודת יושר אף שהואשם לפני כן בעבירות מין בנערה. החוק, יש לציין, מחייב מועסקים במוסדות חינוך להמציא תעודת יושר המאשרת בין השאר שאין מדובר בעברייני מין. כתב האישום בפרשה זו הוגש נגדו כבר בפברואר 2016, אולם מאחר שההליך עדיין התנהל, בינואר 2017 הצליח המורה להוציא תעודת יושר שאפשרה את קבלתו לבית הספר בתל אביב.

 

 

 

"יש גופים, ביניהם משרד החינוך, שיש להם פריווילגיה עצומה, מדהימה, שלא ניתנת כמעט לשום מעסיק במדינת ישראל - לבדוק את המרשם הפלילי של אותו אדם. ולמה? בדיוק מהסיבות האלה", אמרה כרמית פולק-כהן, יועצת משפטית במועצה לשלום הילד, בראיון לאולפן ynet.

 

"המרשם הפלילי מראה לך גם אם יש כתב אישום בעבירת מין, האם נפתח משפט או יש איזשהו הליך, או אפילו אם הוא נקרא לאיזשהי חקירה. זאת אומרת שלמשרד החינוך, על פניו, היה אמור להיות כל המידע הזה לפני, פרוש", מוסיפה פולק-כהן. "אין ספק שפה הייתה פרצה משמעותית שאנחנו חייבים למלא. יכול להיות שהמרשם נדבק והיה איזשהו כשל, שמישהו לא עשה את מלאכתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
שאול שמאי
צילום: מוטי קמחי
מומלצים