שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יגאל סרנה יפצה את בני הזוג נתניהו ב-100 אלף שקל
  ראש הממשלה ורעייתו תבעו את העיתונאי בגין לשון הרע לאחר שפרסם בפייסבוק כי שיירת ראש הממשלה נעצרה בכביש 1 משום ששרה נתניהו לא רצתה שראש הממשלה יישאר ברכב שבו נסעו. סרנה: "אערער". מטעם בני הזוג נתניהו נמסר: "נעשה צדק"

   

  סרנה ובני הזוג נתניהו (צילום: AFP, EPA) (צילום: AFP, EPA)
  סרנה ובני הזוג נתניהו(צילום: AFP, EPA)

  העיתונאי יגאל סרנה יפצה את בני הזוג נתניהו ב-100 אלף שקל, כך פסק הבוקר (יום א') בית המשפט השלום בתל אביב. בני הזוג תבעו את סרנה בגין לשון הרע בעקבות פוסט שפרסם בפייסבוק ובו טען כי שיירת ראש הממשלה נעצרה בדרכה בכביש 1 משום ששרה נתניהו לא רצתה שראש הממשלה יישאר ברכב שבו נסעו יחד.

   

  סרנה הגיב בפוסט בעמוד הפייסבוק שלו: "זה פסק דין צפוי בימים אפלים אלה. אך זו רק תחילת המאבק בתביעת ההשתקה, בשתיקת מערך האבטחה ובהשתקה הכללית שיורדת עלינו. במקום הזוג נתניהו, ממש לא הייתי מזדרז לרכוש תנור בישול חדש. אנו בדרך לערכאה הבאה". מטעמם של ראש הממשלה ורעייתו נמסר בתגובה: "סוף סוף נעשה צדק".

   

  לקריאת פסק הדין המלא - לחצו כאן

   

  ראש הממשלה כתב בפוסט בדף הפייסבוק שלו כי "האמת והצדק ניצחו היום את מסע הציד האינסופי שמתנהל נגדי, נגד רעייתי ונגד משפחתי כבר למעלה מ-20 שנה. לו היינו תובעים את כל מי שמוציא את דיבתנו, היינו מגיעים בכל יום אל בית המשפט. אבל יש לי מדינה לנהל ורעייתי עוסקת בפעילות ציבורית ועובדת כפסיכולוגית חינוכית בשירות העירוני בירושלים. באחד המקרים הבודדים בהם מצאנו את הזמן להגן על שמנו הטוב ולהגיש תביעה נגד עוד שקר שמתפרסם נגדנו - בית המשפט חשף את השיטה והכריע בעד האמת. בשמי ובשם רעייתי אני מבקש להודות לכם על התמיכה שלכם. אנו שואבים מכם כוח ועידוד רב. בזכותכם אנו מצליחים לעמוד מול מסע השקרים וההכפשות. האמת ניצחה היום - והיא תמשיך לנצח!".

   

  בני הזוג טענו כי האירוע שעליו כתב סרנה לא התרחש וכי מדובר בדיבה ותבעו מהעיתונאים 279 אלף שקלים. כמו כן טענו כי סרנה לא פנה אליהם לקבלת תגובה טרם הפרסום, ופרטיותם נפגעה. מנגד טען סרנה שמדובר בתביעת השתקה שנועדה לפגוע בו כלכלית. על הפגיעה בנתניהו כתב השופט עזריה אלקלעי: "לאור היותו דמות ציבורית מן המעלה הראשונה, ייחוס מקרה כזה הינו פוגע, מעליב ובלתי נעים ויוצר לו דימוי של אדם חלש, רפוי ונשלט על-ידי רעייתו, אך כאמור אין המדובר בפגיעה ברף גבוה של חומרה".

   

  לגבי הגברת נתניהו כתב השופט: "הפרסום מייחס לה חוסר התחשבות במערכת הביטחונית תוך שהיא לכאורה עוצרת את שיירת ראש הממשלה בשל גחמותיה. אכן מדובר בפרסום שלא הוכח כאמת לפניי, אך מעבר לכך הדברים אינם נמצאים ברף העליון של לשון הרע ומכל מקום סבור אני כי הפגיעה שנגרמה לה פחותה מן הפגיעה שנגרמה לתובע".

    

  השופט קבע עוד: "אין מקום להתייחס לפרסום בפייסבוק כשונה מכל פרסום ממדיום אחר. פגיעתו עלולה להיות רעה לא פחות ואף יותר מפגיעתו של פרסום בעיתון או במקומון. שמם של אנשי ציבור אינו הפקר ודמם אינו סומק טפי מדמו של אחר". על הפוסט של סרנה קבע: "הוא לא הוכיח הגנת אמת בפרסום ולא הוכח כי האירוע אכן התרחש".

   

  בחודש מרס השנה התייצבו נתניהו ורעייתו לדיון בבית המשפט. ראש הממשלה טען מעל דוכן העדים: "סרנה קבע שהיה פה מקרה שלא היה ולא נברא. כל מה שאמר זה שקר וכזב". אחריו העידה רעייתו שרה: "אין לדבר נגיעה לאמת ואני מחפשת צדק". סרנה הבהיר כי הוא עומד מאחורי פרסומו ואמר בעדותו: "אני בטוח שזה קרה, הרבה יותר מאשר אז.

   

  סרנה, עיתונאי "ידיעות אחרונות", פרסם את הדברים בעמוד הפייסבוק שלו. עורך דינו של נתניהו יוסי כהן אמר במהלך הדיונים: "'ידיעות אחרונות' לא היה מפרסם לעולם דברים ללא בדיקה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים