שתף קטע נבחר

רשות שדות התעופה הסכימה שהמוניות המוזלות יאספו נוסעים בקומה הפחות נוחה בנתב"ג

הנהלת רשות שדות התעופה נענתה לדרישת הנהגים והסכימה שהליין המוזל של המוניות יעבור מקומה g, קומת היציאה של הטסים, לקומה השנייה הפחות נוחה של המוניות המזדמנות. רשות שדות התעופה מציעה כעת נסיעה מהשדה באוטובוסים ללא תשלום

בפגישה שהתנהלה בין הנהלת רשות שדות התעופה לנציגי נהגי מוניות, הסכימה ההנהלה שהליין המוזל של המוניות יעבור מקומה g, קומת היציאה של הטסים, לקומה השנייה הפחות נוחה של המוניות המזדמנות. ההתחייבות הזאת תהיה תקפה עד שהרשות תכריז על מכרז חדש. הנהגים דורשים כעת שההתחייבות הזאת תהיה גם בכתב.

 

עם זאת, רבים מהנהגים עדיין לא מסכימים לתת שום הנחה. חלקם טוענים שההנחה לא הוגנת גם לנוסעים שכן היא ניתנת למספר מצומצם של יעדים ולרוב היעדים אין הנחה. עוד הם טוענים כי מדובר בהנחה לא חוקית כיוון שהיא מתערבת בתעריפי משרד התחבורה.

 

"מה שאני רוצה לומר לעם ישראל זה שצריכים להבין שבמדינה מתוקנת אי אפשר לקחת גזירות קשות ולהפיל אותן על אנשים", אמר נהג מונית לאולפן ynet רגע לפני ההפגנה.

 

"כשרוצים למעשה להוריד את מחיר הקוטג' בחצי שקל, אז לוקחים רפורמה ורגולטור ואנשים שיישבו ועושים פגישות, שר אוצר דואג שבאמת החצי שקל הזה שיירד יהיה לכולם הכי טוב, אבל פה, יש פה משהו אחר, רשות שדות התעופה לקחה ביודעין אנשים שבאים פה אחרי 40 שנה ונותנים את נשמתם ועובדים פה יום-יום, יום ולילה, כמות האנשים שנכנסת היום לנתב"ג נותנת לנו לחכות שתי נסיעות ב-12 שעות".

 

למה לא להוריד את המחיר? אם מורידים לכם את החמישה שקלים דמי זיכיון

"ראשית ההחלטה הזו לא הגיעה ממשרד התחבורה והיא לא חוקית. באה רשות שדות התעופה והחליטה שהיא מורידה 12 אחוז. החלטה שרירותית. אנחנו הנהגים מוכנים ל-12 אחוז. תורידו את המע"מ, את הסולר, את הביטוח, את הטיפולים השנתיים במונית - ונזרום איתכם". 

 

התעריף החדש לאחר ההנחה ()
התעריף החדש לאחר ההנחה

 

נהגת מונית: "יש לי 4 ילדים שאני מפרנסת לבד" צפו בווידאו 

בנתב"ג הנהגים ביקשו גם התחייבות שאם יורידו את מחיר הנסיעה ב-12%, לא יהיו הורדות מחירים נוספות בחמש השנים הקרובות.

 

"אנחנו לא חומר גמיש שאפשר לעשות איתו פלסטלינה", אמר אחד הנהגים. "הרשות הזמינה אוטובוסים כדי להילחם בנהגי המוניות. הבוקר יצאו אוטובוסים חצי ריקים שעלותם 80 אלף שקל לחודש. יש לנו ילדים, הם גונבים לנו את הפרנסה. שיורידו את מחירי הקפה והכריכים. שיפסיקו לגבות על חניה 70 שקל. גובים פה 10 שקלים על עגלות למזוודות. למה?"

 

מעט הנוסעים שפקדו את נתב"ג בשעות הבוקר לא התרגשו מההפגנה יתר על המידה, ואחת מהם אמרה בשלווה: "הרכבת עובדת? יופי. אעלה לקומה 2 ואלך לדרכי". התיירים שהגיעו הופתעו לגלות שאינם צריכים לשלם על הנסיעה באוטובוסים.

  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים