שתף קטע נבחר

נתניהו בוחן: סגירת משרדי אל-ג'זירה בישראל

ירדן וסעודיה כבר סגרו את רשת הטלוויזיה הקטארית בעקבות החרם על מדינת המפרץ. "ידיעות אחרונות" חושף הבוקר כי ראש הממשלה הורה לבחון כיצד ניתן לפעול לסגירתה בישראל של הרשת שהסבה למדינה פגיעה תדמיתית. אם אכן תיסגר, אל ג'זירה צפויה לעתור לבג"ץ

 

בדרך לסגירה גם בישראל? אל ג'זירה ()
בדרך לסגירה גם בישראל? אל ג'זירה

גם בישראל היא תיסגר? ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט לבחון רעיון שבמסגרתו ייסגרו משרדי רשת הטלוויזיה אל-ג'זירה בישראל. כך נחשף הבוקר (ג') ב"ידיעות אחרונות". אתמול התקיים דיון ראשון בנושא ועבודת המטה החלה במקביל בלשכת העיתונות הממשלתית, במשרד החוץ, בשב"כ ובמערכת הביטחון.

 

בימים האחרונים נקטו ירדן וסעודיה צעדי ענישה דומים נגד רשת הטלוויזיה הקטארית במסגרת החרם של מדינות ערב נגד מדינת המפרץ. ההערכה היא כי ישראל כנראה רוצה לנצל את שעת הכושר ולסגור את פעילות הרשת הקטארית בישראל, שבעבר גרמה לישראל פגיעה תדמיתית.

מעוניין לסגור את אל ג'זירה בישראל. נתניהו (צילום: AP) (צילום: AP)
מעוניין לסגור את אל ג'זירה בישראל. נתניהו(צילום: AP)

על אף הקריאות החוזרות ונשנות בשנים האחרונות לסגור את משרדי הרשת בשל הסתה, הוחלט לסגת מהרעיון מחשש לנזק הסברתי. המכשול הנוסף הוא שמתוך 34 עובדי אל ג'זירה בישראל, רובם ערבים ישראלים, ויש בעיות חוקיות לפטרם. ניתן להניח גם שאם ישראל תסגור את הרשת — היא תעתור לבג"ץ. "ישראל רואה יחד עם מדינות ערב סכנה באל ג'זירה וכי זו תקשורת בנוסח גרמניה הנאצית", אמר אתמול שר הביטחון ליברמן.

 

מבטה של ישראל ממשיך להיות מופנה גם לעבר עזה, שם מחמיר המשבר ההומניטרי. אמש הודיעה חברת החשמל המצרית, שמספקת כ-6 אחוזים מהחשמל, שתנתק את כל קווי האספקה. אך בהמשך נמסר כי מדובר היה בניתוק זמני בלבד לצורך תחזוקה.

 

בעקבות ההחלטה הישראלית לצמצם לעזה את החשמל, לפי בקשתו של הנשיא הפלסטיני אבו מאזן, ייאלצו בקרוב התושבים להסתפק ב-3 שעות חשמל ביום ובהזרמת מים אחת לארבעה ימים. מקור ההידרדרות בסכסוך הבלתי נגמר בין חמאס לאבו מאזן על הריבונות ברצועה.

 

המשבר, שפרץ בשל סירובו של אבו מאזן להמשיך לממן את החשמל בעזה, החמיר לפני חודש וחצי כשהרשות הפלסטינית הודיעה לישראל כי תפסיק לשלם לה, באמצעות קיזוז המסים, 40 מיליון שקל מדי חודש בתמורה להזרמת חשמל לעזה. "אני לא כספומט", אמר אבו מאזן בשיחות סגורות. "הם (חמאס) רוצים שירותים? שיעבירו את השליטה חזרה לרשות הפלסטינית. לא יעבירו? שיסתדרו בעצמם". לפי שעה ישראל עדיין לא ניתקה את הזרם, אך צפויה לעשות זאת בימים הקרובים.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים