שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  גלובוס מקס מבקשת מביהמ"ש צו הקפאת הליכים

  החברה, בהסכמת פסגות, הנושה המובטח המהותי של החברה, הגישה לביהמ"ש בקשה למתן צו הקפאת הליכים ל-90 יום, במסגרתה ימשיכו בעלי המניות בהזרמת כספים לחברה בהיקף של עד 6 מיליון שקל, בעיקר לצורך תשלום לעובדי החברה

  חברת גלובוס מקס הגישה בקשה לבית המשפט למתן צו להקפאת הליכים למשך 90 יום, בהסכמת פסגות, הנושה המובטח של החברה. החברה מבקשת מבית המשפט להקפיא הליכים כדי לאפשר את המשך הפעלת החברה במלואה, בעיקר בתקופת הקיץ שנחשבת לתקופה העמוסה בתחום הפעילות. בעלי המניות הביעו הסכמה להעביר עד 6 מיליון שקל נוספים לצורך תשלום מיידי של משכורות העובדים והמשך ההפעלה של החברה.

   

  כפי שנחשף אתמול (יום ב') ב"כלכליסט", גלובוס מקס לא שילמה לעובדי החברה את משכורות חודש מאי. מדובר באחת משלוש החברות המרכזיות בתחום בתי הקולנוע והיא מעסיקה כ-850 עובדים ומפעילה 11 מתחמי בתי קולנוע פעילים בכפר סבא, חיפה, רחובות, נהריה, קריית ביאליק, מודיעין, אשדוד, באר שבע, נתניה, אשקלון ופתח תקווה. במקביל, משמשת גלובוס מקס כמפיצה בישראל של שלושה מאולפני הסרטים ובעלי הזכויות הגדולים בעולם - וורנר, יונייטד ופראמאונט.

   

  החברה נקלעה לבעיות תזרימיות בעקבות בנייה וצמיחה מואצת של רשת בתי הקולנוע, בניסיון להתמודד עם התחרותיות המואצת בענף. מהחברה נמסר כי "בעלי המניות בחברה העבירו בתקופה האחרונה עשרות מיליוני שקלים להקטנת חובותיה הפיננסיים ולתפעול השוטף, וזאת עד שיתאפשר לחברה לחתום על הסכם לארגון מחדש של האשראי הקיים וגיוס הון נוסף.

   

  רק לפני מספר ימים, העבירו בעלי המניות כ-6 מיליון שקלים נוספים לצורך תשלום משכורות ל-850 עובדי החברה. אולם ביום ראשון, התברר כי בנק מזרחי טפחות החליט ללא התראה לבטל את מסגרות האשראי ולקח לעצמו את הסכום שהועבר. החברה עושה כל שביכולתה לשלם את המשכורות לעובדיה ומאמינה שתוך 90 יום, לאחר הסדרת מבנה החוב לנושיה, החברה תמשיך לשמור על מעמדה כחברה מובילה בעולם התרבות והבידור בישראל".

   

  רשת בתי הקולנוע הוקמה כשותפות בין בתי קולנוע של חברת גלובוס גרופ, שהייתה בבעלות יורם גלובוס, לבין קפלן שהחזיק בבעלות על איימקס ישראל. בשנת 2014 מכר יורם גלובוס את מניותיו תמורת 100 מיליון שקל לקפלן ופרש מעסקי הקולנוע. עשרה חודשים לאחר מכן הכניס קפלן כשותפים קבוצת משקיעים אמריקאים שבראשם עומד יו"ר פולאר השקעות, איציק תורג'מן.

   

  המשקיעים האמריקאים רכשו 50% מהחברה לפי שווי של 200 מיליון שקל. כאמור, גורמים בענף מסרו כי הרשת נקלעה לחובות. מקורבים לחברה טוענים כי בחודשים האחרונים הזרימו בעלי גלובוס מקס עשרות מיליוני שקלים לחברה, וכעת היא ניצבת בפני בחינה מחדש של מצבה והאפשרויות העומדות בפניה.

   

  לאחרונה הודח קפלן על ידי שותפיו האמריקאים. גורמים בתעשייה אומרים כי ההדחה נעשתה על רקע חילוקי דעות בין הצדדים וטענות לחוסר שביעות רצון מהתוצאות הכספיות של החברה. קפלן טען כי לא ניתן להדיח אותו כבעל מניות ובין הצדדים הופעל מנגנון במבי, בסיומו הוא נשאר מחוץ לחברה. לתפקיד יו"ר חברת בתי הקולנוע גלובוס מקס, מונה רואה החשבון יואב כפיר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים