שתף קטע נבחר

חברת פזגז נקנסה ב-700 אלף ש' כי מנעה מעבר לקוחות

משרד האנרגיה קנס את חברת הגז אחרי שמנעה מעבר של לקוחות לחברת גז אחרת ברמלה, למרות שחברת הגז הנכנסת השיגה חתימות של יותר ממחצית בעלי הדירות להחלפת ספק למערכת הגז המרכזית

חברת פזגז תשלם 700 אלף שקל לאחר שמנעה מעבר של לקוחות לחברת גז אחרת ברמלה. המקרה הועבר לשימוע במשרד האנרגיה, שבסיומו החליט מנהל ענייני הבטיחות במשרד להטיל על החברה עיצום כספי בשל הפרת הוראות הדין.

 

כתבות נוספות בערוץ הצרכנות

 

פזגז ()
פזגז

 

מהמשרד נמסר בהודעה לעיתונות כי: "בדיקת המקרה העלתה כי חברת הגז הנכנסת מסרה לחברת פזגז חתימות של יותר ממחצית מבעלי הדירות, בבניין שדירותיהם היו מחוברות לאותה מערכת גז מרכזית, וביקשה מחברת פזגז להעביר לידיה את התיעוד לגבי המכל הנייח, כמתבקש בחוק. למרות זאת, חברת פזגז לא אפשרה לחברה הנכנסת לבצע את החלפת ספק הגז, לא שלחה את התיעוד המבוקש לגבי המכל הנייח ולא מכרה לה את המכל הנייח, ובכך מנעה מעבר של הצרכנים לחברה המתחרה.

 

"על פי החוק, מעבר של צרכנים בבניין משותף מספק גז אחד לאחר, דורשת הסכמה בכתב של יותר ממחצית מבעלי הדירות המחוברות למערכת הגז המרכזית, או החלטת אסיפה שהתקבלה ברוב של בעלי דירות שנכחו באסיפה. בנוסף, לספק היוצא אסור להתקשר עם צרכן שמסר הודעה על החלפת ספק גז במשך שישה חודשים מיום מתן ההודעה. המשרד קורא לצרכנים להשוות מחירים בצורה נוחה באמצעות מערכת השוואת המחירים הזמינה באתר".

 

מפז גז נמסר בתגובה: "פזגז דוחה את הטענה בדבר מניעת מעבר לקוחות לחברה אחרת. פזגז הינה חברה שומרת חוק ופועלת במקרים בהם אין בהירות בחוקים לפי חוות דעת משפטיות. יובהר, כי משרד האנרגיה לא נתן את עמדתו שנים רבות בנושא למרות שהיה מיודע על פרשנות זו בענף. החברה מצרה כי בעקבות פרשנות חדשה אשר לא פורסמה, הוטלו העיצומים. החברה קיבלה את הודעת המנהל בדבר הטלת עיצומים והיא בוחנת את תגובתה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים