שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  הרשות נגד חמאס: "ההפיכה בעזה - הנכבה השנייה"

  הודעה חריגה בחריפותה של הרשות הפלסטינית, לציון עשר שנים להפיכה ברצועת עזה: "זו הנכבה השנייה שפקדה את עמנו. חמאס הפך את עזה לגיהינום בלתי נסבל"

   

  אבו מאזן עם משעל והנייה. ראש בראש (ארכיון) ()
  אבו מאזן עם משעל והנייה. ראש בראש (ארכיון)

  מתקפה חריגה בעוצמתה של הרשות הפלסטינית נגד חמאס , על רקע משבר החשמל ברצועה ותוכנית "ההתנתקות" של אבו מאזן מעזה: הרשות הפלסטינית פרסמה בסוכנות הידיעות הרשמית שלה הודעה חריגה מאוד בחריפותה לרגל עשור להפיכה הצבאית של חמאס ברצועת עזה. בהודעה נכתב כי הפיכת חמאס היא "הנכבה השנייה שפקדה את עמנו".

   

  השימוש בביטוי "נכבה" בהקשר אחר מזה של המלחמה ב-1948 הוא יוצא דופן. בהודעה נכתב בין היתר כי חמאס "הפך את רצועת עזה לגיהינום בלתי נסבל. המשברים החמירו והסבל התמשך בשל שליטתה על המעברים, על תחנת הכוח היחידה אשר מספקת לעזה חשמל ובשל ביזת הכספים מהאזרחים הפשוטים בעוד שאנשי הארגון ופעיליו לא משלמים את חשבונות החשמל שלהם. חמאס אינו מעביר את הכסף שנאסף מהאזרחים לקופת האוצר של הרשות הלאומית כי אם הוא אוסף את הכסף לצרכיו, מבלי שהאזרח הפשוט יהנה מהתועלת של הכסף הזה".

   

  עוד נאמר בהודעה כי "גם העיריות שנמצאות בשליטת חמאס ברצועת עזה מכבידות על התושבים במסים שהן גובות - מסים המוערכים במיליוני דולרים בכל חודש בנוסף לסבל של המגזר הפרטי ומגזרי הבנייה, המסחר והתעשייה כתוצאה מהמסים הללו". בהודעה צוין כי חמאס בוזז את הציוד והסיוע הרפואי שמעבירה הרשות הפלסטינית לבתי החולים ברצועת עזה כדי להשתמש בהם במרפאות הפרטיות השייכות לארגון אשר מהם נהנים פקידיו האזרחיים והצבאיים של הארגון על חשבון האזרח הפשוט בעזה.

   

  תושבי הרצועה: "מחפשים כל פתרון אפשרי"

  תושבי הרצועה: "מחפשים כל פתרון אפשרי"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  מאבק בין הרשות לחמאס בשיאו של משבר החשמל בעזה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  מאבק בין הרשות לחמאס בשיאו של משבר החשמל בעזה(צילום: AFP)

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

   (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  תוכנית "ההתנתקות" של אבו מאזן מרצועת עזה החלה ערב ציון עשור להשתלטות של חמאס על הרצועה. התוכנית שבנויה משלבים שונים עוצרת הלכה למעשה ובהדרגה את השירותים שמעבירה הרשות הפלסטינית לרצועת עזה. התוכנית החלה בקיצוץ משכורותיהם של פקידי הרשות הפלסטינית בעזה אשר אינם עובדים מאז השתלט חמאס על הרצועה אך המשיכו לקבל את משכורותיהם.

   

  היא המשיכה בהפסקת אספקת הסולר לתחנת הכוח ברצועה לפני חודשיים בשל סירובו של חמאס לשלם את מס הבלו על הסולר ונמשך עם ההודעה של הרשות הפלסטינית לישראל על כך שהיא מפסיקה לשלם על העברת 125 מגה וואט בחודש לרצועת עזה באמצעות 10 קווי חשמל. מדובר בסכום ממוצע של 40 מיליון שקל בחודש.

   

  חמאס גובה מהתושבים חשבונות חשמל אך לא מעביר את הכסף לרשות הפלסטינית. אבו מאזן דורש לקבל אחיזה ושליטה ברצועת עזה בתמורה לשירותים שהוא מספק לה וחמאס מסרב לכך. בנוסף, חמאס הקים ועד מנהל שמתפקד כממשלה חילופית ברצועת עזה למרות הסכם הפיוס שאוסר על כך. בשיחות סגורות אומר אבו מאזן: "אני לא מוכן להיות יותר כספומט של חמאס בעזה ללא תמורה. רוצים שירותים - שייתנו לי לשלוט שם, לא רוצים - שיסתדרו בעצמם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים