שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  תלמידים "יוצרים שינוי" בתחרות למען החברה
  השנה, בפעם השנייה ברציפות, זכו תלמידים מבית הספר היסודי "נווה מדבר" מהיישוב הבדואי אבו קווידר, שפעלו למיגור תופעת כלבים משוטטים. פרויקט נוסף שזכה במקום הראשון הוא מרכז למידה למען ילדים המתקשים בלימודים אותו הקימו תלמידי כיתות ו' מבית הספר "מרחבים" בראשל"צ. נציגי הזוכים יטוסו לייצג את ישראל בכנס הבינלאומי במדריד

  במהלך שנת הלימודים החולפת יזמו אלפי תלמידים מ כ-100 בתי ספר ברחבי הארץ מאות פרויקטים חשובים בתחומי הקהילה, החברה והסביבה במסגרת התכנית החינוכית "יוצרים שינוי". הפרויקטים נבחנו על ידי צוות שיפוט מקצועי ואתמול, יום רביעי, ה-14.6.17, התקיים כנס ובו הוכרזו הפרויקטים הזוכים שיטוסו למדריד לייצג את ישראל בכנס הבינלאומי של "יוצרים שינוי".

   

  את המקום הראשון בתחרות גרפו שני זוכים השנה: תלמידים מכיתות ו'- ח' מבית הספר "נווה מדבר", הממוקם ביישוב הבדואי אבו קווידר, שזכו גם בשנה שעברה וייצגו את ישראל בכנס הבינלאומי שהתקיים בסין. השנה התלמידים זיהו בסביבתם הקרובה בעיה של כלבים משוטטים ופעלו כדי ללמוד את הבעיה ולפתור אותה.

   

  הם למדו מאנשי דת על היחס לבעלי חיים, מאנשי מקצוע במחלקת תברואה על הצורך בהיגיינה של בעלי חיים ומווטרינרים על החשיבות של עיקור וסירוס. הילדים דאגו לחסן את הכלבים המשוטטים, גייסו משפחות לאימוץ כלבים ויצאו למסע הסברה על יחס ראוי לבעלי חיים. התוצאה מדברת בעד עצמה, היום הכפר נקי מכלבים משוטטים.

   

   (צילום: אלי דסה)
  (צילום: אלי דסה)

   

  להפתעת כולם, השנה זכה במקום הראשון פרויקט נוסף, עליו אחראים תלמידי כיתות ו' מבית הספר מרחבים בראשון לציון, שהרגישו שהם רוצים לתת מענה לילדים שמתקשים בלימודים ואין להם אמצעים והחליטו על הקמת מרכז למידה בשם Teach Kids בו ילדים בוגרים יעבירו שיעורי עזר לילדים צעירים, דרך משחקים ויחס אישי. הם מצאו מקום להקמת המרכז, קיבלו אישורים, בנו מערכי שיעור והצליחו בענק. הילדים אפילו דאגו שיהיו להם מחליפים בשנה הבאה שימשיכו את המרכז והכשירו את שכבת ה' לכך.

   

  מזמינים את כל ילדי ישראל להצטרף לתכנית

  תכנית "יוצרים שינוי" היא תכנית חינוכית בינלאומית הפועלת ב-52 מדינות בעולם ובמאות בתי ספר בישראל, בהמלצת משרד החינוך. מטרתה להעצים ילדים ונוער ליצור שינוי חיובי. התכנית מיושמת על ידי תלמידים בכל הגילאים ומכל קשת החברה הישראלית; חילוניים, דתיים, ערבים, בדואים ותלמידי חינוך מיוחד. מעצם היותה גלובלית היא מעניקה פלטפורמה לשיתוף, היכרות והידברות של ילדים יוצרי שינוי גם ברחבי הארץ וגם בעולם.

   

  "הרעיון העומד מאחורי תוכנית 'יוצרים שינוי' הוא לאפשר לתלמידים, בכל מקום בעולם, לסמן נושאים שחשובים להם ולחשוב על פתרונות יצירתיים כדי להביא לשיפור באיכות חייהם, בסביבתם ובחברה בה הם חיים", מסבירה שרון טל, מנהלת עמותת רוח טובה. "במהלך השנה נחשפנו למאות רעיונות יצירתיים שהגיעו מתלמידים בישראל. אנו מאמינים כי שיתוף הרעיונות הללו יסייע ביצירת סביבת חיים טובה יותר לנו ולילדינו. עד היום השתתפו בתוכנית כ-18,500 ילדים ברחבי הארץ ואנו מזמינים את כל ילדי ישראל להצטרף לתכנית וליצור שינוי".

   

  • התכנית אומצה בישראל בשנת 2011, על ידי עמותת "רוח טובה", הפועלת תחת הקרן המשפחתית ע"ש תד אריסון ועמותת "מלאכי יום הולדת".
  • להצטרפות ל"יוצרים שינוי"  התקשרו לטלפון 0544703197 או היכנסו לאתר.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "תלמידים "יוצרים שינוי" בתחרות למען החברה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים