שתף קטע נבחר

תקף בגרזן, ביתר וקבר את הגופה: תושב י-ם הואשם ברצח שכנו

אנדריי וולצ'נסקי הלם בראשו של סמי קוראל מירושלים בגרזן כמה פעמים בגלל סכסוך שכנים, ביתר את הגופה בסכין ובמסוריות וקבר את החלקים בגינה הקהילתית. זוגתו קלייר קרובלי סייעה לו בניקוי כתמי הדם ובסיוד קירות האמבטיה. הבוקר הוגש נגד השניים כתב אישום חמור. הוא נאשם ברצח, היא בסיוע ובשיבוש הליכי משפט

 

הנאשם אנדריי וולצ'נסקי בבית המשפט, הבוקר (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
הנאשם אנדריי וולצ'נסקי בבית המשפט, הבוקר(צילום: עמית שאבי)

רצח את שכנו, ביתר את גופתו וקבר אותה בגינה הקהילתית. כתב אישום חמור הוגש הבוקר (יום ה') לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד אנדריי וולצ'נסקי בגין רצח שכנו סמי קוראל, תושב העיר, בחודש שעבר. בת זוגו של וולצ'נסקי, קלייר קרובלי, הואשמה בסיוע לאחר המעשה, בהשמדת ראיות ובשיבוש הליכי משפט.

 

לכתב האישום המלא - לחצו כאן

 

לפי כתב האישום, ב-10 במאי רצח וולצ'נסקי את קוראל בן ה-59 באמצעות גרזן ולאחר מכן גרר את הגופה לביתו. לאחר שהגיעה קרובלי לדירה, ביתר הנאשם את גופתו של קוראל באמצעות סכין ומסוריות, ובת זוגו סייעה לו בהשמדת הראיות ובקבורת חלקי הגופה בגינה הקהילתית בימים שלאחר הרצח.

 

השכן שנרצח, סמי קוראל ()
השכן שנרצח, סמי קוראל

בכתב האישום צוין כי קוראל ובני הזוג היו מסוכסכים, בין היתר בשל תביעה שהגיש המנוח נגד השניים בגין בנייה לא חוקית. כמו כן צוין כי בין הצדדים התפתח ויכוח שבגינו החליט וולצ'נסקי לרצוח את קוראל באמצעות גרזן ששייך לו ונמצא בגינתו.

 

"הנאשם לקח את הגרזן מגינתו ותקף את המנוח באמצעות הגרזן בפלג גופו העליון, תוך שהוא מכה אותו פעמים רבות בראשו, בעוד המנוח מנסה להתגונן מפני מעשיו", נכתב. "הנאשם המשיך להכות את המנוח בגרזן גם לאחר שהמנוח נפל על הקרקע והכול בכוונה להמיתו. כתוצאה מהאמור, מצא המנוח את מותו".

 

בת הזוג קרובלי. סייעה בניקוי כתמי הדם ובסיוד הקירות (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
בת הזוג קרובלי. סייעה בניקוי כתמי הדם ובסיוד הקירות(צילום: עמית שאבי)

בהמשך צוין כי "הנאשם גרר את גופת המנוח לביתו והחליט לבתרה לחלקים באמצעות סכין ומסוריות, זאת מתוך כוונה להעלים מעיני המשטרה את מעשה הרצח ואת זהות המנוח ובכוונה למנוע ולהכשיל כל הליך חקירה או הליך שיפוטי".

 

זוגתו של הנאשם הראשי בפרשה, קלייר קרובלי, הואשמה בכך שסייעה לו בהעלמת הראיות והגופה - בין היתר על-ידי ניקיון שלוליות הדם בדירה וסיוד הקירות שעליהם ניתזו כתמי הדם של הנרצח.

גופת השכן שאותרה בגינה (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
גופת השכן שאותרה בגינה(צילום: דוברות המשטרה)

כלי התקיפה שבהם על פי החשד השתמשו בני הזוג (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
כלי התקיפה שבהם על פי החשד השתמשו בני הזוג(צילום: דוברות המשטרה)
 

"הנאשמת נסעה באוטובוס לאזור תלפיות, שם קנתה בחנות 'אלקטרוסליל' שתי פחיות צבע לבן, שני רולרים ומגש לצבע. לאחר מכן חזרה לדירה. מאוחר יותר השתמשו הנאשמים בצבע לצורך סיוד הדירה במקומות שבהם ניתז דם על הקירות", נכתב באישום. עוד צוין כי קרובלי רכשה חבילות של מגבות נייר, שקיות אשפה וכפפות חד-פעמיות לצורך "המשך הטיפול" בגופת השכן. לאחר מכן הכינו הנאשמים עגלה מאולתרת שבאמצעותה הובילו את הגופה לגינה.

 

ראשיתה של החקירה בדיווח שהתקבל בשעת לילה במוקד 100 של המשטרה, שמסרו שני נערים שגרים ברחוב סמוך בשכונה בדרום העיר. הנערים טענו כי בשעה שחזרו לביתם לפנות בוקר הבחינו בזוג השכנים הולכים עם עגלה ועליה מונחת שקית שחורה אטומה, כהה וגדולה. השוטרים שהגיעו למקום החלו בביצוע סריקות על סמך התיאור שנמסר.

 

העגלה שבה השתמשו לפי החשד בני הזוג כדי להוביל את הגופה (צילום: דוברות המשטרה) (צילום: דוברות המשטרה)
העגלה שבה השתמשו לפי החשד בני הזוג כדי להוביל את הגופה(צילום: דוברות המשטרה)

  

כמה שעות לאחר מכן הגיע חברו של הקורבן לתחנת עוז במשטרה ודיווח כי זה כמה ימים הוא מנסה להשיגו ובאותו היום הגיע לבקרו והבחין שדלת ביתו פתוחה. החוקרים חשדו אז כי יש קשר בין שני האירועים, והחקירה הוטלה על היחידה המרכזית של המשטרה. מיד עם הגעת חוקרי הימ"ר לבית הקורבן, ולאור עדויות שנגבו ואיסוף ראיות, הוציא בית המשפט צו חיפוש לביתם של בני הזוג, שמתגוררים סמוך לקורבן .

 

 

במקביל לחיפוש שבוצע בבית החשודים, החלו החוקרים בחיפוש במעגלים קרובים ורחוקים יותר לביתם. במהלך החיפושים אותרו ממצאים שונים, בהם כלי תקיפה, שעל פי החשד שימשו את החשודים לביצוע הרצח. לצד זאת החלו החוקרים להתחקות אחר צעדי בני הזוג ואיתרו סמוך לביתם גינה מגודרת ששער הכניסה אליה נעול. בגינה אותרה הגופה וחלקיה קבורים בבור שנחפר באדמה.  

 

עו"ד אריאל הרמן. סנגורו של הנאשם המרכזי (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
עו"ד אריאל הרמן. סנגורו של הנאשם המרכזי(צילום: אלכס קולומויסקי)

 

מחקירת המשטרה עולה כי בני הזוג גרים במשך שנים בסמוך לקורבן. לאחר שהתגלע סכסוך בין הצדדים, השניים תכננו לפגוע בגבר ורצחו אותו, ככל הנראה באמצעות גרזן. לאחר מכן הם ביתרו את גופתו וביום שבת לפנות בוקר הוציאו את הגופה ואת חלקיה עטופים בשקיות כהות. באמצעות עגלה הם הובילו את הגופה לגינה. החשודים חפרו בור בגינה והשליכו פנימה את גופת הקורבן וחלקיה. הם כיסו את הגופה באדמה ופעלו לטשטוש הראיות.

 

עו"ד אריאל הרמן, סנגורו של וולצ'נסקי אמר בתגובה: "עדיין לא קיבלנו את חומר החקירה ולכן לא אתייחס אליו. מה שאפשר לומר כרגע הוא שבתחילת הדרך המשטרה לא קיבלה את גרסת החשודים וייחסה להם תכנון מקדים לרצח. כשקוראים את כתב האישום רואים שמעשה ההמתה, ובכוונה אני לא אומר מעשה הרצח, נעשה בעקבות קנטור מצד המנוח". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
הנאשם אנדריי וולצ'נסקי, הבוקר
צילום: עמית שאבי
מומלצים