שתף קטע נבחר

מחלת העור בשיזפון: חשש מהידבקות בבסיסים נוספים

עשרות חיילים מתוך כ-200 שהתלוננו על גירויים בעור סובלים מאימפטיגו, מחלת עור שנגרמת עקב חיידקים. חיילים משני בסיסים נוספים שהיו בשיזפון התלוננו גם הם על גירויים בעור. חייל שנשלח לביתו: "הגעתי למרפאה והבנתי שמדובר בתופעה מדבקת"

 

שיזפון. למצולמים אין קשר לכתבה (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
שיזפון. למצולמים אין קשר לכתבה(צילום: רויטרס)

חיל הרפואה המשיך היום (ה') בחקירה רפואית בבסיס שיזפון בעקבות תלונות של חיילים שהם סובלים מגירויים בעור. עד כה זוהו כ-200 חיילים עם נגעים עוריים, עשרות מהם נדבקו ב"אימפטיגו", מחלה מדבקת שכיחה הנגרמת עקב חיידקים ומופיעה בדרך כלל אצל ילדים. החיילים שאובחנו מטופלים באנטיביוטיקה תחת השגחה רפואית. כ-65 חיילים נשלחו לבתיהם והתלונות של שאר החיילים עדיין נמצאות בבדיקה.

 

 חלק מהחיילים שהתלוננו הגיעו לאימון בשיזפון מבית הספר להנדסה צבאית (בהל״צ) ומבה"ד 1. הם דיווחו על הנגעים לאחר שחזרו לבסיסם ומטופלים שם. כלל החיילים נמצאים במצב קל מאוד, מקבלים טיפול רפואי ונמצאים תחת השגחה. במסגרת החקירה נלקחו דגימות מרחבי הבסיס על מנת לזהות את מקור ההדבקות.

 

חייל שריון שעובר הכשרה במחנה שיזפון שוחרר אתמול לביתו ברעננה וסיפר היום כי בתחילת השבוע החלה פריחה בזרוע ידו. לאחר שמפקדים בבסיס הפנו אותו למרפאה הוא הבין שמדובר בתופעה גדולה שמתפשטת ברחבי הבסיס בדרום.

 

"בהתחלה ממש לא ייחסתי לזה חשיבות אבל אחרי שהגעתי למרפאה וראיתי עוד הרבה חיילים כמוני הבנתי שמדובר בתופעה מדבקת", אמר החייל בשיחה עם ynet. "מהפלוגה שלי עוד 10 נפגעו, חלק נשארו בבסיס וחלק יצאו הביתה. נתנו לי כדורים והוראות לשטוף את היד עם חומר חיטוי במהלך היום ואני מקווה שזה יתרפא בימים הקרובים. למרות שזה מציק, זה הרבה פחות חמור ממה שחושבים אבל עדיין צריך לטפל בזה".

 

לא פחות מ-65 חיילים נשלחו אתמול לבתיהם ואחרים נדרשו להישאר במחנה הצבאי מחשש שיעבירו את המחלה ויגרמו להתפשטותה. צוותים מחיל הרפואה, בליווי צוותים חיצוניים, הגיעו לבסיס כדי להחליט כיצד לטפל בנושא. חלק מהחיילים שדיווחו על הנגע נשלחו למנוחה בבסיס עד לקבלת התשובות מהמעבדה.

 

צה"ל הטיס לבסיס צוות רפואי מיוחד, הכולל רופאי עור, לצורך טיפול בחיילים. להבנת הרופאים הצבאיים כלל החיילים נמצאים במצב קל מאוד. בבסיס שיזפון נערכת הכשרת לוחמי השיריון, השלמת קורס הקצינים והכשרת תומכי לחימה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
בסיס שיזפון. ארכיון
צילום: רויטרס
מומלצים