שתף קטע נבחר

כניסות למתחם המגורים בשרונה חסומות: "רומסים אותנו"

הגישה לבניינים נחסמה והדיירים נאלצים לבצע עיקוף בגלל אירועים של העירייה. חני נחמיאס: "מישהו איבד את השפיות". תגובת העירייה: "חסימה זמנית עקב תחילת עבודות בנייה במקום"

 

 

 

עד כמה מאתגר להתגורר במגדלי שרונה בתל אביב? הכניסות למגדלי המגורים במתחם חסומות בזמן האחרון, ואם לא די בכך - האירועים שיוזמת העירייה במתחם פוגעים באיכות החיים של התושבים.

 

פרויקט מתחם שרונה של חברת גינדי אחזקות נבנה ברחוב הארבעה, ובו שלושה מגדלים שבהם 324 דירות. מאז אכלוסו ידעו הדיירים, היזמים והעירייה לא מעט התכתשויות בשל קרבת מגדלי המגורים לאזור המסחר של מתחם שרונה ולקומת המסחר שמתחת למגדלים "שרונה מרקט" בפרט. במתחם זה עשרות חנויות ומסעדות, ובמתחם שרונה הכולל מבני טמפלרים לשימור הקימו גם כן מגוון מסעדות, בארים וחנויות. הדיירים התלוננו על מפגעים של רעש, ריח וביוב כתוצאה מהקרבה למרקט, ועל ליקויים שונים בעת מסירת הדירות. הרעש מגיע כעת גם מכיוון המתחם השוקק שבו מתקיימים גם אירועים שיוזמת עיריית תל אביב יפו.

 

השחקנית חני נחמיאס פרסמה אתמול (ה') פוסט זועם בפייסבוק, שבו הלינה על המפגעים. בשיחה עם ynet אמרה: "מגרש החניה הגדול שהיה מול הכניסה הראשית של שרונה מרקט הפך להיות בעצם אתר בנייה, ויום אחד לתדהמתנו סגרו גם את הרחוב שמוביל מהחניון אל המרקט. כלומר, אני גרה באלוף קלמן מגן 7, אבל אפשר להגיע אליו רק מחניון תת-קרקעי או אם צונחים מהשמיים. כל הרחובות למתחם שרונה נסגרו".

בנייני גינדי בשרונה ()
בנייני גינדי בשרונה
 

לונה פארק במתחם המגורים (צילום: חני נחמיאס) (צילום: חני נחמיאס)
לונה פארק במתחם המגורים(צילום: חני נחמיאס)
 

"רון חולדאי פשוט חצוף". חני נחמיאס, דיירת במגדלי שרונה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"רון חולדאי פשוט חצוף". חני נחמיאס, דיירת במגדלי שרונה(צילום: מוטי קמחי)

נחמיאס הסבירה: "יש לי ציוד ונהג שמגיע לאסוף אותי להצגות, אבל בשביל להוציא פסנתר וכיסאות בר - צריך לסחוב אותם מרחק גדול, כי וואנים לא נכנסים לחניון התת קרקעי. גם מונית יכולה לעצור רק ברחוב הארבעה. אין כניסה מעבר לכך למתחם, צריך לעשות עיקוף של כל מגרש החניה ברגל".

 

לדבריה, "יש לי שכן על כיסא גלגלים. אם מונית מורידה אותו, אין לו איך להגיע לבניין". עוד הזהירה: "אם חס וחלילה מישהו צריך פינוי או שיזעיקו רכב כיבוי, רק מרחוב קפלן הוא יוכל לעשות זאת, אבל יש שם עמודי ברזל. אז בעצם צריך ליידע את המשטרה או מכבי אש שצריך להוריד את העמודים. בקיצור, אלו יכולות להיות דקות קריטיות והרות אסון. כל הגישה הטבעית לבניינים חסומה".

 

נחמיאס אמרה כי בנוסף לחסימת הגישות לבניין, החיים בו הפכו לא פשוטים בשל ריבוי האירועים שהעירייה יוזמת במתחם: "זה מתחם שעשועים. כדי למשוך קהל יש הרקדות ופסטיבל אבל עכשיו שיא השיאים - שמו סחרחרת של לונה פארק ממש בסמוך לבניין, בלי להתחשב. רון חולדאי פשוט חצוף. אי אפשר לשבת עם חלונות פתוחים. על החלונות שלנו יש לונה פארק. מישהו איבד שם את השפיות", הלינה. 

 

"זה מאכזב מאוד, כיוון שזה מתחם שיש בו פרויקט שימור שהשקיעו בו הון עתק, הוא יפהפה. אבל פשוט רומסים לנו את איכות החיים בצורה הכי בוטה והכי לא מתחשבת. גם אנחנו אזרחי העיר תל אביב, אפילו אם אנחנו נתפסים בעיניי הציבור כעלאק עשירים. זה גם לא נכון, לכולם יש משכנתאות. אז מה אם הצלחנו לקנות שם דירה? זה אומר שצריך לחסום לנו גישה ולהפציץ אותנו ברעש, לונה פארק ואירועים?".

 

מעיריית תל אביב נמסר: "מדובר בפארק ציבורי לרווחת כלל הציבור והעירייה עושה מאמצים לאזן בין מרכזיות הפארק לבין צרכי התושבים. האזור לא חסום, מדובר בדרך גישה זמנית על שטח פרטי שנחסמה בשל עבודות במקום" 

 

עוד מסרו, כי לכל אחד מהמבנים גישה דרך החניון התת קרקעי ובנוסף ברחוב הארבעה מוצבים מעלית וגרמי מדרגות לכניסה רגלית למתחם. זאת לצד מעבר רגלי בו מחויב הקבלן, מרחוב הארבעה למתחם.

 

"גישת רכבי חירום למתחם המגורים אפשרית גם מרחוב לובה אליאב ובמידת הצורך גם משני כבישי גישה מרחוב קפלן, כאשר העמודים המוצבים שם כיום מחוברים למערכת בקרה עירונית ויכולים להיפתח באופן מידי. נוסף על זאת קיימים ארבעה חניונים לטובת המבקרים במתחם ומחניון המרקט ישנה מעלית ישירה למפלס המגורים".

 

בעירייה טענו עוד כי הם מקצים משאבים רבים לצורך קידום האזור והעסקים המצויים בו בין השאר באמצעות קידום אירועי תרבות במרחב הציבורי, העמדת קרוסלה ללא מוזיקה ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים