שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מה אתם יודעים על מלחמת השחרור? פתרון הבגרות בהיסטוריה

  מלחמת העצמאות עמדה במוקד הבגרות בהיסטוריה שבה נבחנו יותר מ-110 אלף תלמידים. "השאלות היו הוגנות". מוזמנים לבחון את עצמכם

  112,683 תלמידים ותלמידות ניגשו היום (ה') לבחינת הבגרות בהיסטוריה. במסגרת התוכנית ללמידה משמעותית נבחנו התלמידים על 70 אחוז מחומר הלימוד וערכו עבודת מחקר על 30 האחוזים הנותרים.

   

  לשאלון הבגרות - הקליקו

  לפתרון הבגרות - הקליקו

   

  ירון אברמוביץ', רכז מקצוע ההיסטוריה ברשת החינוך "אנקורי" אמר לאחר הבחינה: "השאלות היו הוגנות והבחינה עמדה בציפיות. בהמשך למגמה הנמשכת, דגש רב הושם על מלחמת יום העצמאות, כאשר שתיים מתוך שלוש השאלות בפרק השלישי עסקו בנושא זה. קטעי המקור, שכללו בין היתר כרזת בחירות, היו מעניינים ומאתגרים ודרשו מהתלמידים מיומנויות חשיבה וניתוח. נושא עיצוב זיכרון השואה לא צוין בבחינה, אך תלמידים שלמדו היטב את כלל חומר הלימוד צפויים לציונים טובים".

   

  נועה מאיר, תלמידה בכיתה י"א מתיכון אלון ברמת השרון אמרה: "הבגרות הייתה הוגנת - רוב מי שלמד הצליח, והשאלות היו ברורות ומובנות. בחלק מהפרקים כן הופתעתי מהבחירה של השאלות, חלק מהן עסקו בנושאים יותר שוליים שפחות הקדשנו להם זמן בשיעורים, אבל באופן כללי היה הוגן וגם אם לא ידעתי משהו תמיד היו אופציות אחרות לבחור בהן".

   

  תלמיד אחר אמר: "הבגרות הייתה בסך הכול בסדר לדעתי, דומה לרמה שבה למדנו במהלך השנה, אני אהבתי שהיו שאלות שדרשו חשיבה מחוץ לקופסה וגם קצת אקטואליות, כרזה מבחירות 73' של המערך לדוגמה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים