שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהיום: אפשר לבחור באיזה בית חולים לעבור הליך רפואי

  הסכם שנחתם בין שלוש קופות חולים - כללית, מכבי ולאומית - ובין חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים, יאפשר לכל מבוטח לבחור את בית החולים שבו הוא ירצה לעבור טיפול. בינתיים ההסדר כולל רק את תושבי המרכז והדרום ובצפון הוא תקף למבוטחי הכללית ומכבי בלבד. ליצמן: "מברך על ההסכם, מקווה שבקרוב גם מאוחדת תצטרף"

  נחתם הסכם בין שלוש מתוך ארבע קופות החולים לבין חטיבת המרכזים הרפואיים של משרד הבריאות בנושא בחירת בית חולים.

   

  שלוש קופות חולים - כללית, מכבי ולאומית, חתמו על הסכם עם חטיבת המרכזים הרפואיים הממשלתיים (אשר הוקמה במשרד הבריאות והינה הבעלים והגוף המנהל של 24 מרכזים הרפואיים הממשלתיים), בה יוכלו המבוטחים באזור המרכז והדרום לבחור את בית החולים שירצו לקבל בו טיפול. ההסדר נכון גם לתושבי הצפון, אך יכלול רק את קופות החולים כללית ומכבי. מאוחדת לא חתמה על הסדר כזה כלל. יחד עם זאת, מדובר רק בבתי החולים הממשלתיים.

   

  בחודשים האחרונים התקיים משא ומתן מרכזי עם ארבע קופות החולים לצורך חתימה על הסכמי התחשבנות לשלוש השנים הקרובות בבתי החולים הכלליים והגריאטריים.

   

  במשרד הבריאות הודיעו אתמול שבימים האחרונים נחתמו הסכמי התחשבנות עם שלוש קופות חולים: שירותי בריאות כללית, מכבי שירותי בריאות וקופת חולים לאומית.

   

  שיבא. ישתתף בהסכם ()
  שיבא. ישתתף בהסכם

   

  ההסכם עם הקופות מהווה מהלך משמעותי ביחס למערכת הבריאות בישראל בכך שישפר את המענה שניתן למבוטחים במרכזים הרפואיים הממשלתיים ויאפשר ממשק עבודה משתף יותר עם קופות אלו ושירות טוב יותר לאזרח על ידי הרחבת אפשרויות הבחירה ושמירה על רצף הטיפול.

   

  חידוש נוסף וחשוב הוא שלראשונה יכללו הסכמים אלה, מעבר לסעיפים הכלכליים, גם סעיפים רפואיים טהורים שמטרתם שיפור השירות הרפואי שניתן למטופלים ברצף הטיפולי שבין בתי החולים לקופות החולים, וזאת מתוך ראיית "המטופל במרכז" - מוטיב מרכזי במדיניות משרד הבריאות.

   

  המשא ומתן מתקיים באמצעות צוותים שמינתה החטיבה וכללו נציגים מבתי החולים ואנשי החטיבה.

   

  שר הבריאות יעקב ליצמן בירך: ״אני שמח שהקופות ובתי החולים הצליחו, בעבודה משותפת עם החטיבה, להגיע להסכמה ואני שמח שההסכם נחתם. עדיין לא נאמרה המילה האחרונה ובעז״ה גם נחתום על ההסכם עם הקופה הרביעית".

   

  עדיין לא נאמרה המילה האחרונה. ליצמן (צילום: יואב דודקביץ) (צילום: יואב דודקביץ)
  עדיין לא נאמרה המילה האחרונה. ליצמן(צילום: יואב דודקביץ)

   

  משה בר סימן טוב, מנכל משרד הבריאות, הוסיף: "מברך את החטיבה הממשלתית לבתי חולים על פעולה אפקטיבית בשיתוף פעולה מלא עם הקופות, שמהווה דוגמא לערך המוסף של החטיבה״.

   

  ואלה בתי החולים שמשתתפים בהסכם

  תושבי הדרום והמרכז (בין אשקלון לחדרה) שמבוטחים בלאומית, כללית ומכבי, יכולים לבחור מתוך הרשימה הזאת:

  איכילוב

  שיבא

  וולפסון

  אסף הרופא

  ברזילי

   

  תושבי הצפון (בין חדרה לנהרייה) שמבוטחים בכללית ומכבי, יכולים לבחור מתוך הרשימה הזאת:

  בני ציון

  רמב"ם

  הלל יפה

  גליל מערבי

  פוריה

  זיו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  מהיום אפשר לבחור
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים