שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צילום: אלכס קולומויסקי, EPA
  הכותרת ב-BBC על הפיגוע: "שלושה פלסטינים נהרגו"
  ברשת החדשות הבריטית תיארו את הפיגוע המשולב בירושלים שבו נרצחה לוחמת מג"ב הדס מלכא כך ש"שלושה פלסטינים נהרגו לאחר דקירה קטלנית בירושלים". לאחר מכן שונתה הכותרת ל"שוטרת ישראלית נדקרה למוות" ללא אזכור שמדובר בפיגוע טרור. בעקבות המחאה הישראלית נמחק הציוץ המקורי

   

  הכותרת המקורית בחשבון הטוויטר של ה-BBC עם קישור לכתבה: "שלושה פלסטינים נהרגו"
  הכותרת המקורית בחשבון הטוויטר של ה-BBC עם קישור לכתבה: "שלושה פלסטינים נהרגו"
  מציאות הפיגוע בירושלים בגרסת BBC: ברשת החדשות הבריטית דיווחו אמש (ו') על הפיגוע המשולב בירושלים שביצעו שלושה מחבלים בשתי זירות בבירה ורצחו את רס"ר הדס מלכא. בציוץ החשבון הטוויטר של הרשת נכתב כי "שלושה פלסטינים נהרגו לאחר דקירה קטלנית בירושלים". מאוחר יותר שונתה הכותרת בכתבה באתר ה-BBC ל"שוטרת ישראלית נדקרה למוות בירושלים" ללא התייחסות למילים פיגוע טרור.

   

  למרות שינוי הכותרת, הפתיח של הכתבה גם מתאר מציאות מעט שונה. "שוטרים ישראלים ירו למוות בשלושה פלסטינים לאחר מתקפת סכינים קטלנית מחוץ לעיר העתיקה בירושלים, שבה מתה שוטרת ישראלית", נכתב בכתבה.

   

  משרד החוץ ושגרירות ישראל בלונדון העבירו מחאה חריפה לרשת BBC בעקבות הדיווח שהם הגדירו שגוי ועל סירוב הרשת להשתמש בביטוי טרור כשמדובר בהתקפה נגד אזרחי ישראל. ההנחיה להעביר את המחאה ל-BBC הגיעה ממנכ"ל משרד החוץ יובל רותם בהנחיית ראש הממשלה ושר החוץ בנימין נתניהו. לאחר המחאה הישראלית נמחק הציוץ עם הכותרת המקורית וכעת דורשים בשגרירות הישראלית התנצלות מהרשת הבריטית.

  הכותרת לאחר ששונתה: "שוטרת ישראלית נדקרה למוות"
  הכותרת לאחר ששונתה: "שוטרת ישראלית נדקרה למוות"

   

  הציוץ המקורי נמחק
  הציוץ המקורי נמחק

   

  הציוצים הזועמים של דונלד טראמפ ג'וניור
  הציוצים הזועמים של דונלד טראמפ ג'וניור

  דונלד טראמפ ג'וניור, בנו של נשיא ארה"ב, שם לב לסיקור המוטעה בלשון המעטה של ה-BBC. "צריך מושג חדש כדי לתאר את השטות הזאת", צייץ טראמפ ג'וניור. "זה מעין היפוך של האשמת הקורבן. אולי התכוונתם ששוטרת ישראלית נדקרה למוות כן? זה הכי קרוב למידע מוטעה שאפשר".

   

  זו לא הפעם הראשונה שברשת החדשות הבריטית מפרסמים דיווח שגוי על פיגוע בישראל. בשנת 2015 לאחר הפיגוע שבו נרצחו הרב נחמיה לביא ואהרן בנט ז"ל בעיר העתיקה בירושלים, נכתב בכותרת הכתבה באתר ה-BBC: "פלסטיני נורה למוות אחרי ששניים נהרגו בתקיפה בירושלים". ב-BBC שינו את הכותרת תוך זמן קצר ל"ישראלים נהרגו בעיר העתיקה 'על ידי פלסטיני" ולאחר מכן שונתה שוב ל"ישראלים נהרגו בירושלים, נאסר על פלסטינים להיכנס לעיר העתיקה".

   

  ב-BBC אמרו אז: "זיהינו את הכותרת ככזו שלא משקפת באופן מדויק הן את האירועים והן את הפרטים שדווחו באתר האינטרנט שלנו, ולכן שינינו אותה מרצוננו". עם זאת, הרשת לא התנצלה על הטעות.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הכותרת ב-BBC על הפיגוע: "שלושה פלסטינים נהרגו""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים