שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רילוקיישן זוגי: 5 דרכים לעבור אותו בשלום
  מעבר לארץ אחרת כרוך בשינוי מטלטל. הוא מוציא את בני הזוג מהמקום הבטוח והיציב שלהם לעבר התחלה חדשה במקום אחר, בו הרבה דברים הם בגדר לא נודע. תהליך הכנה נכון יעזור לכם להפוך את ההרפתקה למסע קסום שרק יחזק את הזוגיות ויעצים את הקשר

   

  5 דרכים לרילוקיישן מוצלח

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  העולם הוא כפר גלובלי קטן, המייצר תנועה של אנשים העוברים ממקום למקום. זאת הסיבה שבגללה הפך הרילוקיישן לדבר שכיח ביותר, אם לצורך לימודים, עבודה או רצון לחיות במקום אחר. עם זאת, ישנו פער מגדרי בולט, ומחקרים מראים ש-80% מהמעברים לארץ אחרת נעשים בעקבות עבודת הגברים, ורק 20% נעשים עבור עבודת הנשים.

   

  מעבר לארץ אחרת כרוך בשינוי מטלטל. הוא מוציא את בני הזוג מהמקום הבטוח והיציב שלהם לעבר התחלה חדשה במקום אחר, בו הרבה דברים הם בגדר לא נודע. בדרך כלל, אחד מבני הזוג מצטרף לבן זוגו שיוזם את המעבר, והוא חווה שינוי גדול בכל המרכיבים של חייו. גם תפקידו במערכת היחסים משתנה, דבר שמביא לשינוי המרקם הזוגי הישן ומצריך בנייה של מרקם זוגי חדש. לא כל זוג מסוגל להתמודד עם שינוי בסדר בגודל זה. לכן, לפני ההחלטה יש צורך בעבודת הכנה וליווי של התהליך מאחר שהוא טומן בחובו שינויים רבים:

  ב-80% מהמקרים הזוג עובר בעקבות עבודתו של הגבר (צילום: shutterstock)
  ב-80% מהמקרים הזוג עובר בעקבות עבודתו של הגבר(צילום: shutterstock)
   

  1. פרידה מהמשפחה

  הקבוצה התומכת והמכילה ששימשה עד כה כעוגן מוכר ובטוח לבני הזוג, הופכת לרחוקה, ובני הזוג צריכים לסמוך עתה רק ובעיקר על עצמם, עד שהם יצליחו לייצר קבוצת תמיכה חדשה.

   

  2. פרידה מהעבודה

  בהמון מקרים, הקריירה של בן הזוג המצטרף נעצרת. הוא נעשה תלוי בבן הזוג השני וחייו הולכים להשתנות מבחינת סדר היום שאליו הוא רגיל. במקומות רבים בן הזוג המצטרף חסר וויזת עבודה והוא צריך למלא את יומו, בעוד בן זוגו ממשיך בשגרת חייו, כך שהעבודה ממלאת את זמנו. כתוצאה מכך, האיזון הזוגי מופר ועל בני הזוג למצוא איזון חדש.

   

  3. פרידה מסגנון החיים

  במעבר אנו עוזבים את היכולת לדבר בשפה המוכרת, ויש להתחיל ללמוד מחדש להתבטא בשפה אחרת באופן יום-יומי, ולהכיר מנהגים וכללים אחרים ממה שאנו מכירים. לכן, בתחילת המעבר אנשים חווים חוסר אונים, תחושת תסכול וחרדות.

   

  4. פרידה מהזהות הישנה ויצירת זהות חדשה

  הזהות העצמית כוללת תמונה שהאדם בונה על עצמו במהלך חייו ונותנת לו משמעות. היא באה לענות על השאלות: מי אני ומה אני רוצה להיות, ויש לה יכולת לאחד עבר, הווה ועתיד. המעבר לארץ אחרת מנתק את היכולת לאחד את ההווה והעבר עם העתיד, מאחר שהוא לא ידוע ועמום. לכן תקופת ההסתגלות יוצרת כאוס רב, עד שמצליחים לבנות זהות עצמית חדשה.

   

  5. פרידה מחלקים של ה"אני" ומציאת חלקים חדשים

  תהליך זה הוא תהליך הדרגתי אשר נושא בחובו פחד רב, כי צריך לוותר על חלקים מעצמי כדי להסתדר במקום החדש.

  להפוך את המעבר למנוע הצמיחה הזוגי שלכם (צילום: Shutterstock)
  להפוך את המעבר למנוע הצמיחה הזוגי שלכם(צילום: Shutterstock)
   

  למרות זאת ועל אף כל האמור לעיל, אנשים עדיין קופצים על ההרפתקה, ובסופו של התהליך הם נהנים ושמחים על ההזדמנות. מכאן יש לבנות הליך הדרגתי שיאפשר הסתגלות טובה ונעימה. כיצד עושים זאת?

   

  1. שלב ההחלטה: ההחלטה צריכה להיעשות יחד כמשפחה, כשכל הצדדים הנוגעים בדבר מבינים את משמעות התהליך. ככל שתהיה הבנה ותפיסה טובה יותר לגבי כל מה שכרוך בתהליך זה, כך יהיה קל יותר להתמודד עמו.

   

  2. בן הזוג המצטרף צריך לחוות תחושת צמיחה: כדי שהריילוקיישן יצליח, על בן הזוג המצטרף לחוש חווית צמיחה שבה הוא שומר על הערך העצמי שלו, מרגיש נחוץ ומגשים את עצמו לצד בן הזוג שבגללו התרחש המעבר מלכתחילה.

   

  3. המעבר כתקופה של הזדמנות: בן הזוג המצטרף יכול לנצל את התקופה להתקדמות מקצועית, ולנצל את התקופה כדי להתנסות בתחומים חדשים שתמיד חלם עליהם.

   

  4. שמירה על מערכות ה"תדלוק" שהשארתם בבית: שמרו על קשר רציף עם המשפחה והחברים שהשארתם מאחור באמצעות דואר אלקטרוני, סקייפ או טלפון. כל אלו מהווים אמצעים הכרחיים לתדלוק רגשי בארץ חדשה.

   

  5. הזדמנות לחיזוק הקשר הזוגי: בארץ החדשה אין סביבה לוחצת. המשפחה והחברים הינם רחוקים ואתם יכולים לבנות את מערכת היחסים שלכם ללא התערבויות ולחצים של הסביבה.

   

  תהליך הכנה ותכנון נכון יכול ליצור מצב של מסע קסום, שבו בני הזוג חיים בבועה הזוגית שהם יצרו לעצמם, מחזקים את הקשר ביניהם וחווים יחד חוויות משותפות בארץ אחרת. נצלו תקופה זאת ותיהנו ממנה.

   

  בהצלחה!

   

  ד"ר רונית כהן זמורה היא מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "רילוקיישן זוגי: 5 דרכים לעבור אותו בשלום"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  הקשר שלכם יכול לצמוח מהמעבר הזה. הכל תלוי רק בכם
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים